1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Не/Стандартен спот?

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от Pro2type, 18 декември 2012.

1. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Hand History for Game 1111111111
    $100.00 USD NL Texas Hold'em - Monday , December 17 , 11:33:22 ET 2012
    Table 37 100 Max (Real Money)
    Seat 4 is the button
    Seat 1: Player1 ( $144.35 USD ) - VPIP: 25 , PFR: 11 , 3B: 4 , AF: 1.3 , Hands: 207
    Seat 2: Player2 ( $98.14 USD ) - VPIP: 37 , PFR: 7 , 3B: 0 , AF: 3.3 , Hands: 194
    Seat 3: Player3 ( $121.27 USD ) - VPIP: 18 , PFR: 15 , 3B: 5 , AF: 3.2 , Hands: 636
    Seat 4: Player4 ( $100.00 USD ) - VPIP: 19 , PFR: 17 , 3B: 5 , AF: 2.7 , Hands: 231
    Seat 5: Player5 ( $99.50 USD ) - VPIP: 18 , PFR: 15 , 3B: 3 , AF: 1.5 , Hands: 186
    Seat 6: Hero ( $252.58 USD ) - VPIP: 23 , PFR: 17 , 3B: 6 , AF: 2.9 , Hands: 8187
    Player5 posts small blind $0.50 .
    Hero posts big blind $1.00 .

Dealt to Hero: :Js: :Kh:
    Player1 folds
    Player2 calls $1.00
    Player3 raises $4.00
    Player4 folds
    Player5 folds
    Hero calls $3.00
    Player2 calls $3.00

FLOP ($12.50)
    :Jc: :Kd: :Th:
    Hero checks
    Player2 bets $12.50
    Player3 folds
    Hero ???

Здравейте гриндъри, това най-вероятно ще се стори стандартен спот за доста от вас в интерес на истина и за мен до скоро.
    Интересно ми е не само в конкретния случай а по принцип какви начини а отиграване имате в такива ситуации и от какво зависят те.
    За конкретния случай мога да кажа, че човека лимпва 25-30%, лимп/колва 50-60%, след флопа донква 50%(за 24 пъти), когато му рейзнат донк бета не е фолдвал никога( за 5 пъти), чек/фолдва извън позиция 60%(10 пъти) и 30% от позиция, чек/рейз сибет 1 от 10 пъти.

2. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    от това което си дал като инфо - рейз, като имаш предвид, че съм способен това дори и да го фолдна срещу някои играчи

3. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    и аз бих го рейзвал тук , да вкарам повече пари то Qx ръцете,АТ,AJ,K9 и т.н. които рибката с густо ще се стакне или ще си изплати голяма част от стака...
    предполагам те притеснява размера на донка,наистина изглежда леко страшен но докато не се стакнем 1 път,няма как да разберем какво значи този пот бет...

4. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    префлопа е зле имо, иначе срещу рейнджа на рибата май си флипваме тука

5. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    @TuttoLotta тъй като ръката ни е в топа на рейнджа и рибата очевидно колва без да мисли - рейзваме без да ни пука той какво има. Като стигнем шоудаун ще разберем със сигурност с какво колва - по-добре да не гадаем

@antonioo префлопа е най-трудната улица в покера, така че едва ли даваме някакъв едж, ако колваме на когото и да било, и приемем, че сме добри. това във вакуум. отделно имаме добра позиция в мултиуей пот, така че тук кола пре е хиляди пъти по-добър от каквото и да е друго действие. ако очаквам такава ситуация, и с АА ще колна

6. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ние имаме най-нааканата позиция в мултиуей пота, бе мен, а и не съм съгласен че префлопа е най-трудната улица

7. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    На тебе префлопа може да ти е най-трудната улица,ама иначе не е. Да си колваш там асата даже няма да го коментирам :D

Аз също не бих колнал с тая ръка пре. Така изиграно, на флопа и рейз и кол ми се струват добре.

8. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    тва е щото сте стрейтфоруард нитове. казано е, че рибата се скъсва да донкбетва, имаш позиция в която да видиш как рибата донква и нита фолдва

най-нааканата позиция ще имаш ако хората чекват отзад, но в случая имаш най-яката позиция. изключете автопилота и мислете малко

9. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    A ако фиша не донкне пак ли ше имаме "най-яката позиция" бе, нестрейтфоруард лаг-че ?

10. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    донква 50%, но 3уей може и да не донква 50%, което значи че в другите над 50% нема да донква и ше сме прецакани, а срещу 18/15 дето изолира 12-13% от там сигурно КJo е зле с рибата след нас

11. Melkion

Melkion
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  12. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 8 / -2
    Покер ръце:
    Братле 1во префлопа е най-лесната улица в покера:) 2ро префлоп може да е кол може да е фолд може да е 3бет не е ясно в случая щото не знаем колко изолира нито как реагира на 3бет нито нищо.... Ако мислим, че изолира над 30% И колва повече с/у 3бети може и кол, ако с/у 3бет фолд/4бетва с голяма част от рейнджа си може да 3б блъфираме, но това при условие, че кола ни е -ЕВ (възможен е и 5бет блъф ако 4бетва на блъф поне 50% и нормален валю рейндж но няма как да знаем без голям семпъл пък и по-добре да го правим тогава с ниските чифтове). Ако изолира под 20% това почти винаги е губещ кол и ни остава фолд/3б .
    А позицията ни не е добра не се бъркай от това, че рибата донква 50% тва нищо не значи с рег в позиция и на 2ма ви.

пс. А видях, че има някъв 18/15 стат на рега, което означава че това най-вероятно е фолд/3б блъф пре (зависи от фолд/кол вс 3б и после как играе постфлоп и вече евентуален 5б блъф зависейки от 4б тенденциите му ) А също и рибита е важно дали си я виждал да лимп/колд колва 3б примерно или други такива крайности (лимп с АА,КК ала бала)

13. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    fold pre, call flop, call blank turn, fold river.

14. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    има ли някой като мен, който мисли, че префлопа е най-трудната улица ?

and btw какви са тези 4б, 5б, и защо се филмираш срещу някакъв рег, като целта ти е да играеш срещу рибата ?

15. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Само на мен ли ми харесва ч/к флоп, ч/р бланк търн ?!

16. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    на мен не ми харесва, защото Ники е казал, че рибата не се отказва като започне да залага. не е казано как играе търнове. като го рейзнеш на флопа и като ти колне можеш много лесно да вкараш стаковете вътре до ривъра. в случая явно рейнджа му е фейс-ъп, като може и рибата да е кулърнала Ники с някой рандом сет/стрейт

17. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    аз лично съм бил на жива игра с риби, 90% са колинг стейшъни и само колват, докато 10% от рибите са печеливши играчи срещу приятелите си-риби и знаят какво е валюбет, но не разбират донкбета и инстинктивно донкбетват за валю (и доста им бива колвано с по-слабо). този пич може да е хванал нещо TP-type ръка според мен (in the long run)

18. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Човека се е опитал да ти каже за цялостната ти концепция за игра пре в подобни спотове,ама ти не можеш да вденеш .... И да ти го кажа по-просто : c КJo мултиуей, извън позиция не се играе добре, особено срещу тесен рейндж на нит.

ПП И защо,аджеба, коментираш нива,които не играеш?

19. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    тесния рейндж на нита става още по-тесен, след като чекнем, рибата донкне, нита фолдне; съответно след като чекнем, рибата донкне, нита продължи; можем лесно да играем срещу него. срещу голяма част от рейнджа му сме в най-лошия случай леко под 50/50, като говоря за броя на ръцете а не за екуити-то. ако нита фолдне след като рибата донкне - сме 100% срещу рейнджа му

защо да не коментирам ? нека автора на темата да реши дали да ми приеме мнението или не. в твоите теми не пиша

20. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според мен само ти си го мислиш и ще ти дам пример за да видиш колко е абсурдно това което казваш.

Представи си, че имаш AA рейзваш префлоп и някой те 3бетва...
    Сега си представи, че си рейзнал с АА, някой ти е колнал и те чек/рейзва на флоп 278s.
    Според теб префлоп трябва да е по-трудно решението ни, но ще се съгласиш, че не е. :)

Всеки средно добър рег знае как да играе префлоп, но постфлоп вече нещата са много различни.

Сподели страницата