1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Не разбирам?!?!?Помагайте!

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от nqkoisi, 6 ноември 2009.

1. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте и много успехи да пожелая като за първи постинг :)

Една ръка ме тормози,не осъзнавам в какво се забърках.Ще я постна цялата,без картите на опонента накрая.Моля да ми кажете на какво ли е бил,че ме плати,дали съм бит(макар и да знам края),какво има да работя(е много ще е,знам) по играта си според статистиката (сложил съм пълна такава) и къде имам сериозни заблуждения.За много от грешките си се знам,но все още се боря със себе си,например за позицията,за фолд повечко на цбет,по-тесен рейндж с по-сериозни рейзове префлоп,но другото го гледам като голям камък,шопска салата :confused:

***** Hand History for Game 1937922977 ***** (IPoker)
    $4.00 USD NL Texas Hold'em - Thursday, November 05, 08:51:12 ET 2009
    Table Orange (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: PwnYourSoul ( $1.36 USD )
    Seat 3: japonecc ( $4.82 USD )
    Seat 5: Shtamm ( $6.05 USD )
    Seat 6: Hero ( $6.27 USD )
    Seat 8: PSergeyV ( $8.96 USD )
    Shtamm posts small blind [$0.02 USD].
    Hero posts big blind [$0.04 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to Hero [ Kd Ks ]
    PSergeyV folds
    PwnYourSoul raises [$0.16 USD]
    japonecc folds
    Shtamm raises [$0.50 USD]
    Hero raises [$1.96 USD]
    PwnYourSoul folds
    Shtamm raises [$5.53 USD]
    Hero calls [$4.05 USD]
    ** Dealing Flop ** [ Qd, 8c, 2d ]
    ** Dealing Turn ** [ Qh ]
    ** Dealing River ** [ 7c ]

Моите

На опонента

В същата сесия,100-тина ръце преди тази,го събрах като ситуацята беше аз с 88 на ББ,той на СБ с QQ рейз от него,3Б от мен,4Б от него (2x моя 3Б),аз кол=>флопа 835,халфпот от него,кол от мен=>турн К,тои потбет,аз олин и той плати.Ривъра не му помогна :)

2. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ами значи ръцете помежду ви са много малко за генерални изводи той колко често 4бетва, но си мисля че АИ КК ПФ много рядко е много зле. Лошото е,че катои гледам флопа най-вероятно си загубил..но няма как да се реадне опонента кво точно държи. Може да има AQ, KQ, QJ,AA, както и още 1 тон боклуци. Според мен няма какво да го мислиш успял си да си вкараш парите и това е най-важното.
    Мнение от 20НЛ spewtard

3. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Иначе казано "Направо на 100nl да скачам,майната му че съм слаб" ,така ли?
    Аз че съм слаб .... слаб съм,за това търся и съвет за подобряване на играта.Виждаш че все пак имам кофти опит в 10000 ръце и питането ми е кое не правя като хората(то е ясно че е повечето.А относно ръката .... то че е от онези дето не се мислят,така си е,но ми е интересно да разбера как биха я изиграли добрите играчи.От тази ръка,поне аз,бих се поучил доста и за това търся мнение.

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    +1

5. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Подписа обаче мачка ;]

6. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И освен Glista,има ли някой желание за един по-смислен коментар?
    Защо е това презрение към играчите на ниските лимити?

Успех и късмет по масите

7. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тая ръка е супер стандартна независимо дали си я загубил или спечелил.

Спри да колдколваш със сютед боклуци и рейзвай повече. Намали разликата между ВПИП и ПФР.

8. kraev1983

kraev1983
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    143
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    според мен играеш много loose дори и за 50NL а за да играеш loose трябва да си много добър постфлоп.трябва да си видиш рейнджовете и играй по-тайт и само в позиция .а за 10000 ръце да си 20 bayina назад тва не е от badbeat според мен

9. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    не е презрение, просто повечето хора тук са доста надути, което все повече ме дразни.
    колкото до ръката ти, супер стандартна е, това, което горното поредно интернет величие се опита да иронизира, е, че КК префлоп не се хвърля почти никога, камо ли на НЛ4, което прави отиграването ти напълно стандартно и нормално, щом си вкарал парите си в пота префлоп..
    проблемите ти като играч най-вероятно не са свързани с отиграванията на силните ти, премиум ръце (QQ+, AQ+), а по-скоро с отиграванията ти с другите.. 28/12 са статс с прекалено голям gap => ти трябва повече агресивност.. ВПИПа ти показва, че според мен играеш прекалено много ръце за нивото си.. от доста време не съм играл там, но смятам, че на нива под НЛ50-НЛ100, по-стегнатата, дори нит игра е доста по-печеливша.. съветвам те да скъсиш рейджа си, за да си изправен пред по-лесни решения. Играчите на НЛ4 предполагам ще изплащат всичко, опитвайки да гонят всевъзможни дроуове..
    другото, което бих те посъветвал, е да не си губиш времето с този лимит,а ако имаш възможността да го "прескочиш" по нечестния начин, с депозирането на малко повечко пари.. играчите на НЛ10 са на подобно ниво(може би малко по-силни), но поне парите са повече и при евентуално подобрение на играта ти ще успееш да качваш нива и напредваш доста по-бързо.. пък и честно казано самата игра на тези микролимити е много отегчителна, защото фактът, че 90% от играчите са мегалууз, защото парите, за които играят, са прекалено малко, предполагат повече шоудауни => повече бедбийтове => повече нерви.

успех.

едит: още нещо се сетих.. рейзвай повече от стандартните 4 ББ.. 5 ББ+ е добре, плащат със същите ръце :)

Последна редакция: 6 ноември 2009
  10. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ееее :),това е помощ вече,благодаря ви.
    Все пак тая ръка ме държи във въздуха,хубаво съм се бутнал с 2$,опонента се натресе,но плащането с останалите 4$ ме притеснява,не знам,може би в същата ситуация по друго време бих фолднал,издават ли го статсовете му и кое точно,това исках да узная(а че са малко,малко са,но на 4NL,постоянно сядат,стават,ситоутват,не можеш да събереш добра история, а и отскоро играя)

n1cK,не че те интересува или ти пука,но ще ти кажа,а и другите да го прочетат,че от тея 10000 ръце 8000 са на 0,01/0,02ц full ring,останалите 2000 са на 0,02/0,04ц 6max.Та за 10000 ръце съм загубил 80$,както се вижда от статса,т.е. на една орбита идва да съм назад с 8ц=>3 за блиндовете и още 5ц ми са в загуба.Тези 5ц най-вероятно са от сбет,което пък е наложително от високото vpip.Но cbet на тези лимити се плащат за живо и умряло,както някой беше писал в темата си(по масите в унибет се пишеше chip_chip).Решение на проблема е като си стесня рейнджа от ръце с които влизам в игра,т,е пада vpip,оттам възможност за повишаване на PFR и 3бет(предполага се,не е сигурно),оттам по лесна игра постфлоп,т.е. по-малко загубени цбет,нормализиране на WTSD,възможно но не сигурно повишаване на w$sd,=>на принципа на скачените съдове ,намаляване на загубите,или иначе казано излизане на печалба.Е,лесно звучи,но както вече писах, боря се със себе си.

Отворих отделна тема,защото имах още въпроси,които исках да задам,като рейк,рейкбек-как се иска тази привилегия,колко е прилично да се генерира,че да се пънеш пред руума да ти дадат оферта,питах и за статистиките,че не са ми ясни много много и кое какво е,и върху кое да се насочвам в повечето случаи и сума други въпроси.

При мен се получи,че влизам в покера с летящ старт,идва ми в повече информацията и без насоки от по-опитни най-вероятно ще си счупя главата,а желание да се уча и да се занимавам с покер е в достатъчни количества.Потърсих помощ,но ако не е подходящото място,ще разбера и повече няма да питам.

Успех
    п.п. N1cK не се обиждай,но наистина се усети надменност в поста ти.нищо лично в моя,просто си написах отговора отрано :)

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    За начинаещи (а и не само) има няколко хубави статии в раздел "статии".
    Тези неща които те интересуват са писани много пъти и на много места, тъй че не е много оправдано да постваш тема, но както и да е - голяма работа станала...

Иначе тази ръка с КК - просто под 50нл не фолдвай КК префлоп, играй повече от позиция (статсовете предфлпо са ти доста зле - гледай да имаш по-малък gap (разликата между VIPI и PFR и гледай от ранна позиция да играеш малко ръце и колкото повече си в позиция - играй повече ръце (например от UTG и блиндовете играеш най-малко ръце, а от бутона (дилъра) играй най-много).
    Гледай като играеш някоя ръка да я рейзваш и да я играеш агресивно - така си по-непредвидим, поставят противниците си под напрежение (което ги кара да правят повече грешки, което за теб трябва да е равно на пари), играят по-пасивно и можеш понякога да вземеш free card и фолдват повече, тъй като очакват да ги бетваш и другите улици.
    Тия неща дето съм ги написал са ти достатъчни да биеш 20нл. След това почерпи и питай пак :)

12. 5TOV

5TOV
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    195
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Пич няма какво да се дерзаеш, относно тази ръка :) Според мен си я загубил щом си толкова учуден/стреснат/или незнам там какъв :D Ръката е супер стандартна, няма начин да фолднеш КК префлоп на 4НЛ...просто няма. Натискаш бутончето ол-ин и се
    надяваш софта да не те ебне много жестоко.Това е от мен :) Успех по масите.

13. nqkoisi

nqkoisi
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Можело значи и да си налагам контрол :D :D :D,но ръцете ми са потни от непрестанното желание да натисна raise-бутона.Лошото е че не съм тилтнат,както биха сметнали много от вас,много трудно се изнервям,не знам какво е.В една от темите тук четох че е много добре да се играе в празна стая,с изключени телефони,без браузъри отворени,без разни такива разсейвания.Явно има ефект и май моето е точно лесна разсеяност.Снимката горе е красноречива,е,имаше и две ситуации в които нямаше измъкване и там отидоха 2 стака(сутрешната сесия).Има и още нещо,не знам само при мен ли е така,но върви си сесията,къде малко отгоре къде малко отдоло,накрая решавам да спирам,махам отметките за аутопостблинд и точно тогава ... баааммм някаква уж премиум ръка и си викам "еееее поне добре ще завърши сесията" и точно тогава се заиграваме и противника все вади джокери от ръкава,ама то аз си знам що за карък съм де :D,явно като кажа че спирам и направо ситаут на всички маси за раз и тва,заради тея безплатни врътки сигурно половината ми загуби са от там.

neveroddoreven, е нема стинки за по високите нива бре пич,да не мислиш,че няма да ги бия.Аз и затова захапах покера,нема работа нема финанси,чувах за покер и некви пари да се въртят и се метнах,и с форекс се занимавах 3 години-на нула съм от там и само тренинга на математиката ми остана,то си я знам де :p
    Остава само с ХЕМ да се оправя и да му свикна,че ме мъчи,а не знам английски и ми е зор след като нема български гайд :rolleyes:

Благодаря на всички за съветите

п.п Ех,щях да забравя да дам края на ръката

Hero wins $11.45 USD from main pot
    Shtamm shows [Td, Ad ]

Спечелих я,но по играта му много ми заприлича на АК и си казах (като си знам късмета) "четвърти поп на борда нема видим" и мижах да не излезе асото.
    Е,не беше на АК,но пък си имаше асо и това ме притесняваше.Оправдан ли беше неговия олин и оправдано ли беше моето колване?-това трябваше да е пълният въпрос.

14. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Споко - едното ти е запазено като съм те цитирал по-нагоре :D
    Иначе тази цензура хич не ми се нрави...

15. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако трябва да съм честен тая тема я зарязах след като видях накъде тръгна с коментарите след 1вия. Момчето идва и задава глупав въпрос и първия отговор който получава е не псувня а закчка супер. Забелязвам, че покрай тази мирка някой от вас до такава степен са свикнали да си пишат глупостите че не се усещат вече.

Ник ти специално как виждаш твоя коментар, дали не хаби интеренет пространството. Не се заяждам с никого, но МИСЛЕТЕ ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ, ако няма какво полезно да кажете няма смисъл да хабите интернет пространството ...

16. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Кое не ти се нрави? Това, че някой поства питане(очевидно начинаещ и очевидно рядко пишещ из покер форуми) и веднага получава 5 коментара "надявам се това е шега", "спри с покера", "лол wtf" и от сорта? Безмислените коментари ще бъдат изтривани и за в бъдеще - това не е цензура, а филтриране на информация. Който иска да си спами има раздел за общи приказки.

Не казвам, че въпроса е много сложен или продуктивен и дори смислен, но все пак е първият на човека, така че има право да пита каквото си иска. Вероятно след 1-2 седмици, като поогледа форума и му станат ясни повечето неща, ще започне да задава и по смислени въпроси.

17. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    fair enough

признавам, че може би не бяха подходящи коментарите ми

sorry

18. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    me2
    Предполагам, че като виждам по 2-3 такива теми на седмица и накрая просто започвам да давам от горе-споменатите отговори :)

19. epedos

epedos
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Правилно е изиграна, според мен, независимо дали си загубил или не. Просто няма как да не платиш този all in.

Сподели страницата