1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by HighValueGuy, Dec 31, 2013.

1. HighValueGuy

HighValueGuy
    Expand Collapse
    New Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Играта е без ХМ, така че няма статсове, но и двамата които остават с мен в ръката са баснословни риби. Затова като ударих Нътс исках да играя за стакове. Тоя пич който донкбетна на флопа смятате ли, че можех да го оставя в ръката ако бях направил по- малък бет на търна? Ако да, то колко горе долу трябваше да бетна за да имам същевраменно щанс за стакване на ривъра? Понеже ги слагах (единственото с което биха продължили) и двамата на Асо (,което сега като се замисля е доста малко вероятно да са и двамата, като се има предвид, че в мен и на борда са 50% от асата в тестето) смятате ли че риба би могла да фолдне асо в тоя спот? Смятате ли, че можех да получа игра от донкбетора с по-малък търн бет , ако е бил с TT,JJ,QQ,KK?

{Buzz} Game #60455132 , €0.10/€0.20 , Texas Hold'em NL
    2013-Dec-31 07:26:08
    Table 4-max Seat #1 is the dealer
    Seat 1: Hero(€117.39 in chips)
    Seat 2: rien27 (€24.30 in chips)
    Seat 3: Sscarkk (€22.88 in chips)
    Seat 4: danibar (€10 in chips)
    rien27: posts small blind €0.10
    Sscarkk: posts big blind €0.20

Dealt to Hero: Ad 7h
    Dealt to rien27
    Dealt to Sscarkk
    Dealt to danibar
    danibar: folds
    Hero: raises €0.20 to €0.40
    rien27: calls €0.30
    Sscarkk: calls €0.20

FLOP
    Ah 7s 7с
    rien27: bets €0.25
    Sscarkk: calls €0.25
    Hero: raises €1.95 to €2.20
    rien27: calls €1.95
    Sscarkk: calls €1.95

TURN(€7.80)
    Ah 7s 7c 3h
    rien27(€21.70): checks
    Sscarkk(€20.28): checks
    Hero: bets €7.80
    rien27: folds
    Sscarkk: calls €7.80

RIVER
    Ah 7s 7c 3h Td
    Sscarkk: checks
    Heroi: bets €14
    Sscarkk: bets €12.48 and is all-in
    Uncalled bet (€1.52) returned to Hero
    Hero: shows A♦ 7♥
    Sscarkk: shows A♠ T♠
    SHOW DOWN
    Hero wins €45.86 with a full house , sevens full of aces
    SUMMARY
    Total pot €48.36 | Rake €2.50
    Board A♥ 7♠ 7♣ 3♥ T♦
    ПП
    Съжелявам, че картите не се виждат в зъглавието на ръката, но това ми е първата ръка която качвам и явно нещо съм объркал.
    ПП2
    Щастлива, успешна и доходоносна Нова Година на всички!

Last edited: Dec 31, 2013
  2. Beamer

Beamer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    това коя зала е

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +447 / 10 / -17
    Poker Hands:
    Доста големи рейзове, като цяло може и малко по малки. Може и да не рейзваш флопа.

4. HighValueGuy

HighValueGuy
    Expand Collapse
    New Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    В момента, в който я играех тая ръка(рано сутрин) бях останал да играя само на тая маса и бях изиграл вече много, много ръце с тия двамата. Бях стаквал единия като ми плати 2 улици пот бетове със секонд пейр ноу кикър, а другия ме беше 4бетвал, с К3о
    Въпреки че не мога да си възстановя изцяло мисловния процес, който съм имал докато я играя тая ръка, предполагам че е бил нещо от рода на:
    Риба,риба,риба,риба,риба,риба,риба,риба,риба,риба
    Криминално е да изпуснеш валюбет срещу риба.
    Донкбета за мен показваше ,че поне едната риба има интерес от ръката, а когато колнаха и двамата бях решил, че поне единия има Асо(което си преведох, като "време е за стакване").
    Когато рейзнах флопа знаех, че има вероятност да фолднат и двамата. Срещу рег или по-неспю риби бих колвал поне 70%-80% в тоя спот.
    Тук обаче бях решил, че ако ме колнат с Ах , 88-КК, 22-66 или дори просто с някакви рандом карти, сайзът на бета ми е без особено значение и че ако бетна повече едва ли това би им стеснило кой знае колко рейнджа за продължаване. Както вече казах, бях ги виждал да колват овърбети и преди и затова заложих максимума, който съм мислил, че могат да платят в дадения момент.
    Като цяло не гоня много много баланс срещу рибите.Особено постфлоп
    И тук идва търна
    Бях много много щастлив от двата кола. Толкова щастлив, че едва ли не ги слагах и двамата на асо или поне единия.
    и сега според мен мога да подобря отиграването, ако сайзна по-малко, като запазвам като презумция, че рибата би се стакнала със всяко асо.
    Та какъв трябва та ми е оптималния сайзинг за да получа допълнително валю тука от тоя пич, който фолдна?????

Last edited: Dec 31, 2013

Share This Page