1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

NBA in da club

Дискусия в 'Общи приказки' започната от alabala, 27 април 2012.

1. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Утревечер започват плейофите в НБА. Прежалих $32 на промоция за NBA.tv и изглежда до Европейското ще се посветя изцяло на безсънни баскетболни нощи :)

Ето я схемата на плeйофите:

Добре ще е ако има и други фенове да обсъждаме как върви играта, кои са фаворити и т.н. Може и по някое side bet-че да правим за гъдела.

Аз съм фен на Маями, но не заради Леброн, ами заради Уейд и Майк Милър ;) След миналогодишното фиаско във финалите срещу Далас, тази година ги виждам помъдряли и се надявам, че ще прегазят по пътя към титлата. Има обаче и други доста сериозни конкуренти - Чикаго, Сан Антонио, Оклахома, Лейкърс...discuss.

Последна редакция: 27 април 2012
  2. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Още от времето на Лари Бърд и Кевин Макхейл съм фен на Бостън! Сега гледам с Гарнет и Уокър са заформили добър тийм, дано да станат шампиони за N-ти път :)

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +431 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз съм за Чикаго, но каквото и да си говорим Маями са големият фаворит. Чикаго имат силен сезон заради дългата резервна скамейка и поради честотата на мачовете. В плейофите това предимство няма да е от такова голямо значение и ако Роуз не се стегне просто няма да стане. Очаквам финал на изток Чикаго-Маями и се надявам да ми е супер интересен:).

4. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Фаворит са, но не чак толкова голям.
    Осреднени коефициенти за шампион от множество букмейкъри:
    - Маями 2,84
    - Оклахома 4,25
    - Чикаго 4,36
    - Сан Антонио 5,22
    Останалите отбори с а с двуцифрени и трицифрени коефициенти.
    Аз също ще съм за Чикаго.

5. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Уокър не играе от 4-5 години ;) Кевин Гарнет-Пол Пиърс-Рей Алън е голямото им трио от ветерани плюс перфектен пойнт гард в лицето на Ражан Рондо. Определено са много силен плейофен отбор, ако им стигне въздухът може да направят запомнящи се серии.

Контузиите на Роуз в края на сезона са много притеснителни, загуби ритъм и не е в оптимална форма, а без него са обезкървени в решаващите моменти. Иначе са много балансиран и добър отбор с най-класната скамейка от всички отбори.

Индиана също са много стабилни, а и ще имат лесен първи кръг срещу Орландо, които загубиха център номер едно в лигата Хауърд заради дискова херния. Ню Йорк се набраха сериозно напоследък, Кармело Антъни е във формата на живота си, а Новак е абсолютна машина от тройката, скоро не бях виждал такава картечница. Очаквам с нетърпение серията с Маями.

Определено мисля, че сблъсъците на Изток ще бъдат по-интересни. На Запад единствено Оклахома-Далас ме вълнува в първия кръг и то само заради огромният опит и класата на Дирк, иначе Оклахома са големият фаворит. Лейкърс също станаха много сериозен претендент с привличането на Рамон Сешънс, направо преобрази играта им, вкара скорост и подобри стрелбата от тройката на отбора. А Кобе винаги е способен на геройства в решаващите моменти.

Въобще, мисля, че ще има много драма и виждам поне 5-6 отбора, които спокойно могат да станат шампиони. Всички говорят, че към тази група трябва да се прибави и Мемфис като скрит фаворит, да видим как ще тръгнат срещу Клипърс.

Последна редакция: 27 април 2012
  6. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Miami fan zaradi Turiaf :)

7. theworldleader

theworldleader
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    348
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Как успяваш да бъдеш така деен с отбора на Барса и испанския футбол, и в същото време с баскетбол и то да знаеш толкова подробности за всеки баскетболист. Е те това не ми става ясно :)

8. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Пикът на Бостън беше преди 3-4 години. Сега вече май са прекалено стари, за да имат сила за N-та титла. Скоро четох, че Пол Пиърс сериозно обмисля за отказване след края на този сезон. Той е най-малдият от голямото им трио, ще навърши 35 г. след няколко месеца :)

9. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Фен ;) Знам всякакви статистики и просто ме кефи да се ровя в тия неща. Като малък исках да ставам спортен коментатор, някой ден, може пък и с това да се захвана :)

Стари са, ама опитни ;) Рондо е млад и надъхан и много ги дърпа напред този сезон, завърши номер едно по асистенции с преднина пред не кой да е, а легендата Наш. Най-големият им проблем е, че нямат солиден борец под кошовете и са последни по борби в лигата, а в плейофите second chance точките са решаващи.

10. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Само да не пишете резултатите тук още вечерта защото някои ги гледаме в Замунда :)
    И на мен Чикаго са ми слабост от едно време и ми се иска пак да вземат някоя титла. Дано Роуз няма повече контузии и имат добри шансове. Все пак тази игра макар, че се рекламира от звездите се печели и от не толкова биещи на очи компоненти като защитата, дълга скамейка както вече се писа и др. "малки" детайли. Чикаго имат най-много овладяни топки за сезона и в защита, и в нападение. Мисля ако продължат така ще надвият Маями.
    Много ми допада и играта на Оклахома, и най-вече на Дюрант. В западната конференция съм за тях.

11. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Оклахома определено имат много класа и енергия, и трите им звезди са млади и надъхани. Дюрант е реализатор номер едно 3 години по ред и може да вкара отвссякъде, Уестбрук има може би най-голямото израстване в лигата спрямо миналата година, а Ибака е блокировач номер едно и е абсолютна машина под кошовете. Мен обаче най-много ме кефи Хардън. Първо заради брадата, второ заради супер бързият и динамичен стил на игра и трето - щото ми изглежда пълен непукист :D

Очертаващият се сблъсък между Оклахома и Лейкърс във втория кръг ще е най-интересният на Запад според мен и ще излъчи единия от финалистите за титлата.

12. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Western Conf. Final : Clippers/Lakers or OKC
    Eastern Conf. Final : Miami/Boston or Bulls
    NBA FINAL i put my money on OKC VS MIAMI
    FINAL WINNER : OKC, If Durant and Westbrook are healthy all the way!

13. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:

14. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    P.S. Durant Deserves a Title more than lebron. Best Playoff games Lakers vs OKC// Miami vs NYK

15. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Looks like we think in similar ways ;) Exciting times ahead of us. Which is your favourite team and player?

16. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Lakers vs OKC only if they qualify for the second round :)
    Where are you from Wissy?

17. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Favourite player 1.Kobe 2.Wade 3.DUrant 1. Biggest heart 2. Hardest Worker 3.Most talented Thats talking nowadays otherwise MJ ofcourse. I hope OKC get a title shot. I love Kobe but he's getting old and has done enough to be a legend its Durants turn. Lebron awesome player just doesnt have the Kobe,MJ heart and drive.

18. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Wow, exactly my thoughts.

19. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Bulgarin sum. I dont have kirilitza thats why i type in English and i think its not a bad idea so the other people on this site try to improve theirs. Dallas is gonna give OKC a hard time but eventually i think we are gonna see OKC on to second round :)

20. Wissy

Wissy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,318
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +152 / 3 / -11
    Покер ръце:
    Glad to hear that