1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Наздраве! (спам)

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Destruct1on, 16 август 2019.

1. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Като в покера...Фолдваш ръце, които много други няма да фолднат. Залагаш еди-къде си, въпреки, че други ще чекнат. Използваш различен сайз. Колваш, където други ще фолднат, "Не виждат смисъл". Събираш инфо, използваш инфо. И очевидно, че трябва да виждаш доста повече неща от един "усреднен" играч, защото плащаш рейк. Същото е. С тази разлика, че другите хора много по-лесно добиват инфо. Отколкото в бетинга. Само че там не може да направиш 5 хиляди залога на ден. И да имаш същия едж. За това ти трябват пари, сериозен рол. Примерно при покера с 3к и съответните умения може да печелиш добре. С бетове колко ще печелиш? Ще можеш ли да се издържаш? По колко ще залагаш? 100 лева? 50 лева? За да има въобще някакъв смислен БРМ. И колко ще ти е еджа? Няма да е 10 лева на залог, това ще е много рядко, само като ти "уцелят кръвната група". Трябва да знаеш адски много и да продължаваш да четеш адски много. Което ще рече да си ангажиран адски много. За да печелиш с къс рол. В покерът май не е много различно...
    Ама няма да живеем 200 години, че да скачаме от поста на поста. Или пък всичко заедно. Иначе си комарджия, нищо повече.

Последна редакция: 23 август 2019
    • Agree Agree x 1
  2. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    От тенис не разбирам,но за футбола освен знание си е и бая четене-всеки път преди да се заложи.
    150 евро за месец да ги направиш 1500 няма такива системи-бая трябва да ти върви,ама наистина бая.и и най вероятно няма да стане.
    Аве наистина е много по различно от покера.
    Ся каквото и да си говорим,ей,един кирлив нл10 рол рол,колко рол,ай,300$ да кажем е нормално,там30 входа,колко да е.На мачовете с 300$ нищо няма изкараш,ехх,ако не ти върви страхотно.Все пак ще изкараш ако знаеш какво правиш но няма е много.Иска си рол,една кофти серия и прогресията почва те изяжда,а разходите си вървят,никой не го ибе че не ти вървяло.
    Не знам колко хора печелят от покер,но от бетова ти гарантирам че не повече от 5% залагащи изобщо го изкарват на печалба.Като ги знам...може и по малко да са.Имам предвид печалба от самите бетове,не кочинги.
    Системи,системите са прогресии,гледаш коя те кефи и си смяташ работите че да не стане ти свърши рола.И го правиштова са големите им системи,големите тайни.Сотаналото е разбиране и четене,ама много четене,за всеки ден в който ще залагаш.Повечето искат да сложат 2 лева и да станат милионери-ами няма да стане.
    Азда ти кажа специално за бетове избягвам да коментирам,ся,освен ако не се напия нещо но избягвам,работата е малко както с милионерите в покера.-Щом не си милионер не разбираш,ае,10 мача с 50 стинки,ама и без много да ги мислим,пък като станат ехее...ще станат,един път на 2 години..
    Не разбирам от други спортове и не мога да коментирам,само на футбол залагам.
    Ами да,колкото повече следиш разбираш това на което залагаш,ама то не е само да се разбира,трябва се следи редовно статистики хиляда,състави...хиляда работи.
    'Или според мен това е бетърът. "Тесен специалист". Не там залага на коне, там на футбол, там на хокей. Със "система"... -аах,това и аз искам да кажа.
    Ами следи човека,с хокей се занимава и си следи хокея.
    Системи,глупости..една кирлива прогресия ти трябва,това е системата,други са трудните неща.

3. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    В покера с 300$ може да вадиш 1300$.В бетинга е точно обратното-за да вадиш 300 ти трябват 1300,че няма и да стигнат.Усредненно говорим,не ся един месец всичко излиза,ти върви и кой кат тебе.Щото има периоди колкот ои да разбираш и да следиш нещата-просто не върви.
    Това е моето мнение.

4. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Да, ама в бетинга цъкаш с единия пръст на телефона, с другата ръка си прегърнал "русото" и държиш чинийката с линиите. Нали така беше :D!? Може и така да е. Ако има пари. Ако имаш пари, ако имаш знания, ако вече всичко ти е толкова "автоматизирано", гледаш там еди-кво си и веднага си правиш извода. АКО...Тия филмаджии по форумите май не влизат в това "ако".

5. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Хахахахаха,ама точно така е.
    Сега,майтапа майтап,в мног оредки случаи съм залагал от телефона,в мног оредки,уточнявам.
    Но предварително съм си подготвил нещата и като почне мача ми остава само да видя дали всико е ок със съставите.И пак трябва ги знаеш ,ако не ги знаеш по добре пас :D:D:D

6. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Остави сега тая тъпня...За покера говорим. Не знам какво разбра от пиянското ми обяснение. Кратко и ясно го обяснявам. Примерно с поляризиран рейндж печелиш с някаква ботъм ръка (с кол) 0.30 от блинда. 1/3 от блинда. Има доста такива ръце всъщност. Колваш я, защото печели. И 3бетваш на блъф тази, която е под нея. Примерно 98с печели с кол, 87с вече не печели или е брейкивън. 87с 3бетваш на блъф. Че деполяризираният рейндж ти "обяснява", че ако 3бетнеш 98с ще спечелиш, колкото 87с + 0.30 от блинда. Поне...Защото ръката е по-добра. Малко по-добра, малко по-голяма печалба. Това важи в повечето случаи. Срещу някои хора 98с няма да има по-висока стойност. От 87с...Макар че винаги би трябвало да има. Но примерно някаква теоретична ситуация. Човекът рейзва примерно. 4бет, рейз на флопа. Или има тесен рейндж, където няма значение 98с, 87с...Примерно. Но по принцип деполяризираният рейндж е по-добър. SPR-а е по-малък. Разликата в ръцете е по-очевидна. При по-малък SPR. По принцип, пак казвам.

87с си го колвал от малкия блинд. Това е свързано с това, което говоря. Ако ти печелиш с 87с половин блинд от големия блинд (доста си е), то какво печелиш с кол от малкия блинд? Добавяш повече пари, големия блинд все ще скуизва. А и като колва , няма да е чак толкова весело. Ти си извън позиция и на двамата. Много е дълго за обяснение. Но по принцип от малкия блинд се 3бетва. Нещо, което добър играч ще експлойтва. Ще те експлоатира. Както и ти може да експлоатираш такива хора. Които не колват от малкия блинд.

7. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Ооо,не ги бавя много като 3бетват от малкия блинд.То по принцип така май и трябва се играе от малкия блинд.
    То снощи и аз не бях мног отрезвен,не и мног опиян-хем пиян хем трезвен :D
    Като казах че понякога просто калвам от малкия блинд,имам предвид рейзва някой,още едн-двама калват и като знам че големия блинд е някакъв пасивняк си калвам и аз там ако не ми се скуизва,,с някакви ставащи ръце,бутам се със стадото,с другите маймуни и се надявам да ударя добре,с ръце от сорта 6-7с.
    Доколко са печеливши подобни отигравания обаче незнам,май не много

8. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Че гледах една дискусия , на едно момче му се смеят , че QJs е 3бетнал от големия блинд срещу бутона. Аз лично не виждам какво смешно има. Да, ръката печели с кол. Може да го докараш даже до брейкивън. Даже да печелиш срещу някои хора. С кол...Но това не означава, че не може да 3бетнеш. Спред мен, понеже ръката наистина печели с кол, по-добре да се използва с инфо. Но това не значи че ТОЙ не може да печели с 3бет, вместо кол. Примерно срещу този фийлд, с неговите си разбирания за постфлоп игра. Той може да ти фолдне префлоп, може да ти фолдне и на флопа. В другите случаи имаш наистина добра ръка в голям пот. Ръка, която даже доминира някои от неговите ръце. Много е вероятно тази ръка да си избие този блинд, който печелиш с кол. Както казах, мен не ме кефи "вероятно", за това и използвам KJs. Ако нямам инфо. С инфо може би ще колна KJs. Или ще 3бетна QJs.
    3бетват широко срещу мин рейз. Защото бил мин рейзнал. И затова 3бетва с деполяризиран рейндж. А не, щото еди-кво си...Като те 4бетне, кво става? "Ама той мин рейзва, няма да 4бетва много, даже може хич да не 4бетва." 3бетват го широко, защото рейзва малко. Може и да е правилно, може и да не е. Срещу предни позиции, на нисък лимит, ако рейзва малко, да, най-вероятно е по-слаб, може да 3бетваш по-широко. Но кътофа, бутона..От много време хората си рейзват малко. Дори на ниски лимити. Някои рейзват повече със силни ръце, по-малко със слаби. Но го има и обратното. Малко със силни ръце. Хъда питай , Хъда...Той знае дали трябва да 3бетваш с широк рейндж.

9. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    "Доколко са печеливши подобни отигравания обаче незнам,май не много"

Зависи от лимита, от сайза. Това, че колват много хора, не е чак толкова яко. Ако се замислиш. Примерно, ако са двама срещу теб, имаш повече опции за игра. Имаш реално фолд екуити на флопа. В някои ситуации. Срещу трима много по-рядко. Така че примерно УТГ рейзва, някъв колва, зад теб големия блинд е пасивен, то ти, ако колнеш, много е вероятно да играеш срещу трима. Извън позиция...Най-добре е оня , дето е колнал след УТГ. Той има най-големи възможности за блъф, за "защита и тънко валю". Той е най-добре, ти си най-зле. Ако са трима преди големия блинд, той е пасивен (или играеш на нисък лимит), то да, може да колнеш. Но не е "нещо прекрасно". Печели се, но много малко. Но цената вече е по-добра. Много вероятно е да играеш срещу четирима. Ако фолдне пък големия блинд, добавени пари. Проблемът е да не скуизва често. Защото там едни 10% може да ги изпраска. И става тъпо...

10. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Е какво смешно има да 3бетне QJs срещу бутона,аз бих калнал по скоро но и 3бет е ок.
    Забелязвам ги често такива,си крадат редовно от бутона,що да не го 3бетне .
    Какво става като го 4бетнат,фолд най вероятнода става.
    Аз да ти кажа гледам да не меня сайзингите според ръцете,по скоро според позиция но пак не винаги.
    То худа някой път направо крещи-3бетвай не се чуди все едно ти вика :D:D:D,само да има хъд и инфо разбира се.
    Е то тия рибешки изпълниение от малкия блинд ги правя само ако знам че няма да скузва големия блинд,поне не много,иначе става тъпо.

11. BadHabit

BadHabit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    64
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +68 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ти подкара ли худа в буин?

12. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Не,бил забранен но ще видим дали няма може се измисли нещо,те май са в парти-покер мрежата..

13. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Нищо не може да измислиш...Прогнозите са, че 2020 няма да може да се ползва Хъд никъде. Едва ли ще е чак така. Но и така да е, голяма работа. По-малко регове...Хората вече работят по "нелегални Хъдове". Хенд хисторито да се събира по друг начин. Просто ще трябва да се плаща. Програмистите ще видят възможност да спечелят добри пари.

Последна редакция: 24 август 2019
  14. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Ще ги направят Хъдовете сигурно по $20 на месец основно и за екстри още. И парите, които са вземали за няколко години, сега ще ги вземат за няколко месеца.

15. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Боли ме хуя,ще ме заболи само да не стане така-за едни може хъд,за дръги не може,като знаем особено нас българите за какви ни имат...мутрата питай,какво ще кажат 'големите началници'
    Аа,точно точва ме притеснява което казваш-за едни може за други не.Аве то 20$ ако е добре,все ще ги избием,дано не го ригват много :D:D:D
    Фюрера каквото нареди ,пък от нас каквото зависи...
    Ай наздраве.

Последна редакция: 23 август 2019
  16. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Сериозно са се заели със задачата да изчистят реговете. Намалят позволения брой на маси, махат рейкбека, всякви бонуси, които касаят предимно хора, които правят много обем. Сега Хъдове. Само че няма как да изчистят всички регове. И се надяват, че това ще има възвращаемост. Това си е екосистема. Те се намесват в тази екосистема. Няма как и те да не пострадат. Типичен пример е Покерстарс. Стой и им гледай сеира. Те гледат колко от реговете ще се пречупят. Реговете гледат същото. Кой от "големите тарикати" ще се пречупи. Старса унищожиха Тилта и си мислят "Ще си правим, каквото си поискаме, ние сме монопола". Ама май нещата се променят много бързо. Не вярвам и да махнат Хъдовете. От Старса. Ще ги хване страх. Ако пък го направят, ще стане много смешна ситуацията. Всичко ще се "пренареди". Малките залички ще изалчнеят. Ще си кажат "Ние сме!". Ще привлекат реговете. Реговете генерират адски много трафик. И нещата ще се променят. Искат, не искат, ще клекнат по някое време. Като се създаде конкуренция. И тогава ще ги видим колко са отворени.

Това в момента е една илюзия. Един балон, който ще се пукне рано или късно. Но няма как и да се откажат и да се върнат назад. Няма как да се оправдят. В смисъл печелили са еди-кво си. Чист профит...После печелят по-малко, заради тези мерки. Но ако се върнат назад, няма как изведнъж да печелят, както преди. Просто ще губят още повече. И упорито продължават. Искат да продават. Така им е най-лесно. Но няма и купувачи. При този резил. Ще ги видим колко са упорити.

17. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    И как лъснаха по форумите всички завистиливи и некадърни изчадия. Едно е да не ти пука, едно е да подкрепяш тези мерки. Така трябвало да бъде, че фишаците само губели. "Аз може да не мога, но и вие няма да имате възможност". Значи се радва, не, че той ще е добре, а че някой си друг ще е зле. И се наричат покер играчи. Фишове некадърни, малоумни, комплексирани. И само фактът, че им правят "Евала" на такива "юзъри" , показва на какво положение са покер форумите. Покер форумът е последното място, където ще откриеш нещо стойностно за покера.
    Без Хъд, на 4 маси и без рейкбек. Навсякъде да стане. Пак ще има хора , които ще играят и ще печелят. Ония тъпанари да се молят да умре покера. Това са им радостите в живота. Че нещо си умряло...Че някой си умрял...И лъскат в несвяст, "баси кефа". Ама им става тъпо, като се погледнат сутрин в огледалото.

• Like Like x 1
  18. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    И аз съм дискутирал с такива идиоти, на някои съм им помагал. Некадърни , плиткоумни, комплексирани маймуни. Да не са реговете. Сума ти фишове използват Хъд, сума ти фишове играят на много маси, сума ти фишове се интересуват от рейкбек, класации, бонуси. Къде ще отидат те!? Ще отидат при тези, които едвам са кретали и виждат възможност да си разширят бизнеса. После при първият "предал се голям тарикат". И после да видим какво ще стане. Да се радват, докато го има този резил. Това са им радостите в живота.
    Навсякъде са едни и същи принципите на бизнеса. За да направят това, което се мъчат да направят, трябва да има тотален монопол. Къде е!? Има ли монопол!? Или трябва да решат абсолютно всички заедно. И каква ще им е мотивацията на малките зали!? Защото били в мрежа, казва им се. Както са в мрежа, така и може да излязат от тази мрежа. И да правят, каквото си поискат. Чифутино, чуфитино, ръцете ти не са чак толкова дълги.
    Че и чак някви "юзъри с имидж". На една маса трябвало да стане. Онлайн покера... Така било редно. Ще стане, ще стане...

19. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -9
    Покер ръце:
    Дори да им ограничат масите, печелившите регове ще играят в повече от една зала. Пак ще са същия брой. Тоз от тая зала, оня от оная. С тези мерки единствено гонят слабите играчи. Тези хейтъри въобще не се сетиха за това. Как да се сетят, като 10 години играят само в една зала!? Семи-прота...

20. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +39 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Да ве,аз даже се учудих там като ми махнаха последния бан че още си стоят в старса.
    Наистина не ги разбирам,къв го държат в старса,хем го псуват,хем всичко е ригнато хем продължават си играят там.
    Изобщо,подължават да играят,нищо че нвсякъде всичко е ригнато,незнамкакво е това..дебилизъм ли,мазохозъм ли,някакво друго заболяване ли.На една маса трябвало да се играе,и 4 били много.Що са много,щот той не можел,трудничко му е сигурно.Какво излиза-щом аз не мога хак да им е и на другите.
    Какво да говорим,всичко е ригнато.
    Ама старса наистина продължават с пидерастиите си и тотално ми се струва че ще се олеят..
    Имали хубав софт старса,сякаш другите нямат.Като не остане кой да играе,поне софта ще им остане еврейския.

Сподели страницата