1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Монитори

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Zografa, 15 септември 2009.

1. chadelman

chadelman
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Аз лично карам с 40' плазма на сони и за до 8 маси от 3-4 различни зали е ок, но ако не си оправя подредбата скоро ще ми трябва нещо по-голямо.
    Като цяло се играе добре, за разлика от телефона...

• Optimistic Optimistic x 1
  2. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    136
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +150 / 8 / -6
    Покер ръце:
    up

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    4,043
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +874 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Ползвам 4к монитора на benq - 32" e. Доволен съм. Трябва време да се свинке тъй като точката е ситна наистина. Съветвам ви да тествате за няколко дни преди да купите, ако ви е възможно. Също така внимавайте за PWM(ШИМ).
    Flicker Free Monitor Database

Иначе има и 40+ инчов:
    Philips BDM4350UC Review - PC Monitors

Ако някой си го е взел да каже...:)

• Like Like x 1
  4. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    425
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +243 / 6 / -9
    Покер ръце:
    Този монитор, по-добре ли е от 30-инчовия ?

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    4,043
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +874 / 17 / -21
    Покер ръце:
    Да, повече реална площ и няма PWM(30" не е с 4к резолюция).

6. Psiho94

Psiho94
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    11
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  7. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Монитор DELL 27", UltraSharp, QHD, DisplayPort, HDMI, Черен, U2715H - eMAG.bg

тоя не е ли същия? Аз съм много доволен от dell-a - Имам същата серия, само че по-малък.. съшия asus (по-малъки на старо), си взе мой приятел и имаше проблем с платката и издаваше звуци и някакви такива.. аз бих взел дела, особено на цената в емага - 100 кинта по-малко от другите места :)

8. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +494 / 11 / -11
    Покер ръце:
    И двата монитора са много хубвави. Асуса на външен вид е по-красив, защото рамка почти липсва (около 5мм).Разлики има в Horizontal и Vertical Refresh Rate-a,като на Дела са в доста по-големи диапазони,както и цветовете са с 100 хиляди повече при Дела . За Асуса няма потвърждение ( или поне аз не намерих такова в нета),че е без PWM (ШИМ ). Така че,като се има предвид че е и по-евтин, аз бих си взел Дел-а,както съм и направил :D

ПП И в матрицата има разлика като тая на Асуса е AH-IPS( на Дела е само IPS), което се води някаква новост уж,че е по-добре,ама аз не съм запознат.Има и говорители,докато Дела няма.

• Agree Agree x 1
    • Informative Informative x 1
  9. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    484
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +132 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На всички Делове външни ли са трансформаторите/кутия част от кабела?

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +494 / 11 / -11
    Покер ръце:
    Internal, само кабела излиза.

11. petnik1979

petnik1979
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +22 / 6 / -0
    Покер ръце:
    Монитор Dell P4317Q, 42,51" 4K LED -Този монитор има ли ШИМ ?

12. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    944
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +73 / 15 / -6
    Покер ръце:
    Има.
    Philips BDM4350UC няма.

13. lelemalee

lelemalee
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,
    Избирам си монитор и нз какво да си взема, като в момента съм с 21.5 инчов. Ако може да ми предложите до 24 инча монитор без ШИМ. За сега съм се спрял на тези три(би трябвало да са без ШИМ):
    Монитор LED IPS Dell 21.5", Wide, Full HD, DisplayPort, DVI, Черен, P2214H - eMAG.bg
    Dell U2414H Монитори - Цени, Dell U2414H оферти
    DELL монитори >> Monitors 24" >> Монитор >> U2415

Последна редакция: 25 ноември 2016
  14. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    484
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +132 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сериозни бърн ин проблеми има, даже май го бяха спрели от производство.

15. petnik1979

petnik1979
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +22 / 6 / -0
    Покер ръце:
    Не думай,днес го поръчах от емаг за 1140 лв.Ще пиша как е

16. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    484
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +132 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Цената е супер и параметрите му също и аз го обмислях като опция. В hardware.com forums има повече инфо за проблемите му. Не знам дали това са останали бройки от модел, който не се произвежда или все пак са направили няква корекция от Филипс.

17. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,342
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +461 / 8 / -26
    Покер ръце:
    Няма страшно с тая 3 години гаранция. За още ~150лв може да добавиш още 2 години.

18. Regwyn

Regwyn
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +5 / 0 / -1
    Покер ръце:
    От 2 години съм с Dell U2414H и мога да кажа, че е много стойностен компютър. Няма ШИМ. Ползвам го успоредно със Samsung S24B300 и определено Dell-а е с много по-добро качество на картината в случая между двата модела. Стойката дава различни опции за позициониране. Може да се завърта и като портрет. Преди да го закупя се зачетох и разбрах, че тази серия/модел имат някакъв дефект. За съжаление не пазя линкове към форумите, които обясняват какъв беше дефекта, но помня че се появяваше при компютри с видеокарта с чип на NVIDIA. Оказа се, че видеокартата ми е с AMD чип и го купих и след това следващата видеокарта търсех да е отново на AMD. Проблеми се появяват по-често, ако свързваш 2 еднакви Dell-а. Това оплакване го има по форумите често. Един ден включих компютъра го гледам тоя монитор с някаква прецакана резолюция, като по краищата беше замъглен, а останалата част от екрана трептеше и всички фаилове някак прозираха и се виждаше черното на десктопа. След доста ровене дадох десен бутон на монитора и Screen resolution - Advanced settings - Monitor и гледам на Screen refresh rate пише 25 херца. Преди бях чел, че този монитор работи на 60 херца и след като го смених всичко се оправи. След 2-3 часа ровене из форумите просто извадих късмет. Така и не разбрах какво го беше прецакало. Единственото за което се сещам е, че ако го ползваш в комбинация с втори монитор, при включване на компютъра, включвай първо Dell-а, и после другия монитор, а при гасене изключвай първо другия монитор или изчаквай да се изгаси компютъра и тогава ги изключвай както искаш. След изписаното от мен излиза, че Dell U2414H е доста рисков и капризен монитор. Някои ще кажат - да, други - не. Ако го подкараш, ще останеш доволен. Аз не бих го сменил за друг от 24-инчовите. За Dell U2415 не мога да кажа друго освен, че печелиш от 1080 на 1200 резолюция, както и 0,3 инча по диагонал :D По скъп е, но ги няма гореописаните капризи.

Може и вече да си избрал и купил, за всеки случай реших да драсна.

Успех с пазаруването.

• Informative Informative x 1
  19. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    203
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +145 / 5 / -12
    Покер ръце:
    Някой може ли да ми препоръча монитор 40+ инча и съответно каква видео карта ще ми е нужна , че в момента съм с вградена , а предполагам тя няма да става.

20. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    352
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +118 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Колеги, предложеше монитор за около 500лв. За втори монитор ми трябва. Минимум 24инча, за покер и филми ще се използва.
    Единствено искам да няма ШИМ, искаше ми се 4к, ама няма как в този бюджет, трябва да търся 2ра ръка.
    Бих взел втора употреба само от познат, ама продава нещо, което си заслужава. Така случайни работи без гаранция не търся.

Dell U2414H Монитори - Цени, Dell U2414H оферти

Това съм набелязал.

Сподели страницата