1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Монитори

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Zografa, 15 септември 2009.

1. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,342
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +461 / 8 / -26
    Покер ръце:
    LCD & LED Монитори Диагонал 27 инча, Над 27 инча » Оптимална резолюция 2560 x 1440 - - eMAG.bg

Тия са 27" и 32" на 2560х1440. Ако таскбара ти е острани - масите ще стоят по-добре (острани ще ти е празно мястото). В такъв сличай масите ще се застъпват на около 11%. Пробвай на сегашния си монитор да застъпиш малко масите и да видиш дали ще ти е проблем. Мен лично ме дразин застъпването :)

Според мен може да изчакаш до края на месеца за черния петък (хем да решиш кое ще ти върши по-добра работа) - от емаг може да намалят някой от тези монитри. От показаните монитри не всички се продават от емаг (то си пише там от коя фирма са).

Трябва да се види големината на точката, за да не станат много малки масите/статистиките, че това допълнително натоварва очите.

Ето в този сайт ЦЪК може да си сметнеш колко ще е голяма точката/пикселите при различни диагонали и резолюции. Сметни си сега колко ти е голяма точната на монитора и търси с подобна големина или по-голяма. Така масите ще ти изглеждат като сегашния размер или малко по-големи. Колкото големината на пикселите е по-малка - масите по-малки ще ти изглеждат масите.

Последна редакция: 3 ноември 2015
  2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,342
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +461 / 8 / -26
    Покер ръце:
    Този модел вече е стар и мисля, че не се произвежда. Има един дето се продава втора ръка за 770лв

3. bozhurin

bozhurin
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за насоките.

4. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,935
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +835 / 27 / -102
    Покер ръце:
    Някой с 4к монитор може ли да даде ревю.

5. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Монитор LED Benq 27", Wide, Full HD, DVI, HDMI, DisplayPort, Черен, XL2720Z - eMAG.bg

BenQ XL2720Z Review

Моля за някакво относително скоростно мнение, преди да си изпусна промоцията :-/ Много ли е зле резолюцията за 27''?

За съжаление от днес ми се скапаха и двата 22'' монитора.. цената на линка по-горе е наистина много добра като гледам.. отделно се спуках да чета за въпросния ШИМ и май е най-лесно BENQ да се вземе заради Flicker Free то..

10x a lot in advance...

6. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +397 / 13 / -22
    Покер ръце:
    Да лично на мен не ми харесва 27ца с толкова малка рез , по-добре си вземи 24ка.
    Аз съм много доволен от моя 27 DELL ама работи на 2560x1440.

7. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,935
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +835 / 27 / -102
    Покер ръце:
    +1 27 на fullHD не виждам никакъв смисъл.

8. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 1 / -2
    Покер ръце:
    10x

9. DilyanDimitrov

DilyanDimitrov
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,
    Какво мислите за този модел на Дел (Amazon.com: Dell UltraSharp U2515H 25-Inch Screen LED-Lit Monitor: Computers & Accessories). 2560x1440 на 25 инчов монитор. Цената му с малко повече от 24 инчовите с 1900х1200 и доста по-малко от 27 инчовите със същата резолюция. Дали ще е прекалено дребно всичко заради малките инчове и голямата резолюция? Смятам да го ползвам за игра на МТТ до 9 маси (засега). Как ще е за гледане на филми ?

10. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +494 / 11 / -11
    Покер ръце:
    Дребно ще ти е доста за игра.За филми няма да имаш никакви проблеми,стига да не си свикнал на голям екран(телевизор).

11. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 1 / -2
    Покер ръце:
    ОК then значи няма нужда да се изнасилва положението с разделителната способност на дисплеи до 25''

това, което не разбрахме е размера/разстоянието на пикселите, което ме обърква и не знам как пречи/помага за разпределението на масите по дисплея и все пак, адекватното нещо за прочитане при избор на монитор обв е:

Избор на нов монитор – какво трябва да знаем

оттам нататък и двата 24'' монитора dell на които се спрях са тествани в:

Dell P2414H Review

Dell U2414H Review

без ШИМ са, IPS (H и P пред IPS, говори за по-високия клас качествена матрица за професионална работа) P пред модела на dell мониторите значи professional, а U е Ultrasharp (по-ново поколение, цветове и т.н. и СУПЕРТЪНКИ borderlines на самия корпус - можем да връсваме повече монитори, без да се забелязва толкова края на единия монитор и началото на другия)

доста готини аксесоари се предлагат към мониторите - стойки за за 2 и повече монитора, вързани заедно и колонки и т.н.) и добър дизайн..

Dell UltraSharp 24" Monitor – U2414H Full HD

объркан съм и за входовете малко и какво точно търсим, но май вече се спрях на 2 монитора и ако няма негативни коментари идните дни ще бягам да си закупя, защото не се издържа..

http://desktop.bg/displays-dell-dell_p2414h

Dell U2414H | Desktop.bg - Сглоби твоята машина

и двата се намират и на по-ниски цени и след като се реша кой точно да си взема, ще се засиля :)

а да.. H зад модела, било че е 16:9, а не 16:10 както е било..

благодарности за помощта :)

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,342
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +461 / 8 / -26
    Покер ръце:
    Колкото по-малки са пикселите, толкова и масите и въобще всичко ще изглежда по-малко. Все пак размера на масйте зависи и от сайта (в повечето масите може да се оразмеряват).

Ако искаш да разбереш как горе долу ще изглеждат масите на бъдещия ти монитор, провери размера на точката на сегашния си, на бъдещия и ги сравни.

Ето един сайт дето ти ги смята тия неща -> DPI Calculator

Например:
    - ако стария ти монитор е 24" с резолюция 1920 x 1200, размера на точката е 0.27mm
    - на повечето монитори пише размера на точката, но ако я няма - смяташ от горния сайт. Примерно монитор 32" с резолюция 2560 x 1440, има размер на точката 0.277mm

Сравняваш 2те... и са почти еднакви, така че масите на този монитор ще ти са почти същия размер като на 24"ката.

При същата резолюция 2560 x 1440, но размер 27", точката идва 0,234mm, тоест 15% по-малка спрямо референдния 24" монитор. Тоест, масите на този монитор ще ти изглеждат 15% по-малки спрямо 24"ката.

А за разпределението на масите - това зависи в кой сайт играеш и какъв е размера на масите в пиксели. Може да се провери и да се сметне колко маси ще събере монитора. Преди бях направил и таблица, но не ми се обновява, понеже смятането е елементарно.

• Useful Useful x 3
  13. bozhurin

bozhurin
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Как мога да разбера дали даден монитор има ШИМ?

Харесал съм си BENQ BL2710PT 27* този монитор има ли ШИМ?

Четох доста ревюта но така и не разбрах дали има или не.

По принцип си търся монитор 27* с резолюция 2560 х 1440 , но задължително да няма ШИМ ,така че ще съм благодарен за някое предложение.

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,678
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +494 / 11 / -11
    Покер ръце:
    DELL U2715H няма ШИМ

15. whyasker

whyasker
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +5 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Няма ШИМ:

Screenshot

BenQ BL2710PT Review

16. bozhurin

bozhurin
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря ,

Аз по принцип се бях спрял на точно тези 2 модела И е супер че И двата са без ШИМ ,сега трябва просто да реша кой от 2-та да взема.

17. cantfocus

cantfocus
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    1
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  18. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    276
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +302 / 18 / -15
    Покер ръце:
    Някой да препоръча монитор, който да действа като втори, допълнителен към основния монитор.

19. Zizoo

Zizoo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    99
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз като втори ползвам LG IPS231 може да стои вертикално което за мен е по удобно за втори монитор и е на добра цена. Мисля че по голям от 23 инча и с много екстри не е нужно за допълнителен монитор.

• Like Like x 1
    • Informative Informative x 1
  20. Zizoo

Zizoo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    99
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -0