1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Монитори

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Zografa, 15 септември 2009.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    И такааа...

Време е да отделим малко внимание и на тази част от "екипировката" на покер играчите. Аз лично ползвам в момента два монитора по 20"(по специално 2 Самсунг SyncMaster 204B) с удължен десктоп. Резолюцията и на двата е 1600х1200 и за сега си мислех, че много по-добър вариант няма. Всичко това докато не отворих 10 прима маси на 30" монитор при което сещате се веднага реших, че това е истината:).

Преди 2 дни си поръчах ей този кашон http://www.lge.com/products/model/detail/w3000h.jhtml :). Дори вече имах възможност да тествам мостра и останах доволен от видяното. Диди8 да не види нещо и той си го хареса и също си го поръча:).

Та като цяло какви са предимствата пред стария ми вариант?

На първо място по-голямата площ за работа - 2560x1600 резолюция.

На второ място - всичко ти е на една равнина, което е доста по-пригледно и по-малко напрягащо(честно казано не мислех, че тези малки завъртания на главата постоянно с 2-3см, като си прехвърлям погледа от единия монитор на другия, ще ме уморяват толкова много, но е факт).

На трето място - старите ми два монитора бяха с доста поостарял панел - TN TFT, новият монитор е с S-IPS(доста по-приветлив и "полезен" за окото, доколкото разбрах от разни форуми, а и самият панел е модел от края на 2008 докато старите ми панели са измислени някъде от 2005:)).

Цената е малко възспираща(1800-2000лв.), но пък мисля, че си заслужава и е инвестиция, която се възвръща за много кратко време по покер масите.

Колкото до качеството на цвета и картината, не мога да дам експертно мнение но от 1 час разцъкване и тестване на цветовете всичко ми се стори наред.

И така след като се изфуках с новата си придобивка, чакам да чуя отзиви, мнения и да споделите вашите конфигурации:).

Последна редакция: 15 септември 2009
  2. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Честито, напълно съм съгласен за въртенето на главата при два монитора, не че си няма предимствата но е напрягащо :)

Samsung 204b е калашника на онлайн покер играчите хаха

Аз засега сe задоволявам с 21 инча EIZO 1600x1200 (s-pva), все се надявам да излязат някакви междинни монитори да кажем 30 инча но с по-малко точки някъде по средата между 1920 и 2560, защото вече по-лесно ми се умарят очите и искам по-едра точка. Дори съм се замислял за 27 инча 1920x1200

3. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    1 SyncMaster 2343nw 2048x1152
    1 SyncMaster 205bw 1680x1050

4. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз наскоро си взех Philips 24" Wide WUXGA TFT 1920x1200p и съм доста доволен, спокойно си играя 6 големи маси в прима. Иначе инвестицията е перфектна, като стигна 600нл ще си взема по-хубав :)

Последна редакция: 16 септември 2009
  5. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    az sym s dva 26in po 1920x1200 .. vtoria go polzvam osnovno za lobita, turniri, trackeri, browsvane chatene i tn..Realno dva monitora osigurqvat poveche chista plosht ot edin 30in i izlizat po evtino ot edin 30incha, no deistvitelno ako se igraqt poveche masi na dvata vyrteneto na glavata e dosta drazneshto i umorqvashto..Po princip misleh da si vzimam http://hp.most.bg/hp-lp3065-30-partnumEZ320A4.html za edin 30 inchov, no taka se stekoha neshtata che vzeh 2 po 26.. Zograf interesno mi e da spodelish po podrobni vpechatlenia sprqmo staria ti setup koito napodobqva moq segashen..2 po 30incha e tvryde mnogo no pyk edin dostatychen li e za 3-4 lobita, trackeri i sichki drugi neshta???

6. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    gazavat, изненадан съм положително от избора да имаш 26 инчови монитори вместо 24 :). Доста малко хора са готови да платят повече за същия брой пиксели

И аз клоня към hp3065 при 30 инчовите, въпреки мнението на Zografa който направи доста сериозен research за да избере LG-то

7. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Видях един HP W22 ... за 300лв (нов го дават 400лв) в един магазин за техника с транспортни дефекти. Пича казва че на монитора му няма нищо (опаковката му била намачкана) и дават 2г гаранция.

Има ли някой подобно HP да каже дали бива, щото мисля да го земам :)

8. bezideiko

bezideiko
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    80
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  9. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На мен пък ми писна да се застоявам вкъщи :) така че мисля ... че най-доброто е лаптоп
    имам Делл .инспирон 1720 17-ка 1920/1200 и е бомба :) както и мобилен нет на вивател..(батерията му държи около 3 часа покер)
    Цената му е колкото 30-ката монитор .... но това няма значение защото тои се е изплатил ... ехеее :) ... на тати момчетооо аххаха
    Така че кадето и да отида си имам сетъп :)
    30-ката е най-добрият избор ..... но още по-добрият е да си разцъкваш насам-натам ... а не да се прибираш вкъщи да играеш
    Настолният трактор не съм го пускал от началото на лятото и се чуствам много добре така.... дееба щайгата..... хахах а той е с 2х22-ки 1650/1050 самсунг и лг и с генгста бюро и сички там тъпи екстри :) столове ,падове(чершафи)... нека си стоят и да прашлясват .. :)
    Явно ще ходя зимата при Зозо или Диди че там с тия 30-ки ще е топло и уютно :) аххахаа
    Ебавката настрана ...не хейтвам ....30-ката е много ама много добър избор ако сте сериозен играч .....Зозо ми каза че се събирали 24маси + прима като място де .... което е многооо сик ....това е доста повече от мойте 2 22-ки и то на един монитор....за всякакви филми и такива неща да не говорим сигурно ще е уникална :)

Последна редакция: 16 септември 2009
  10. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    e jully и аз имам лаптоп HP 17 incha и мобилен интернет ама на Мтел които имат по добра мрежа от твоя Вивател, така че по hardware si OWNEEEEEED хахаха :)

11. Dobo

Dobo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +13 / 0 / -0
    Покер ръце:
    gazavat s kakav tochno 26 in si ?Tiq dni shte vzimam,30in mislq che mi e mnogo i se chudq mejdu 26 i 24.Za sega sym se sprql na Philips kato marka.Idei ?

12. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Edinia mi e iiyama 26'' Prolite E2607WS, toi mi doide bezplatno s nqkvi tochki..drugia sym go vzimal ot most.bg ASUS 26 LCD WIDE VK266H... ASUSA ima i kamera vgradena, a i dvata imat koloni vgradeni ot koito se chuva prilichno..Kato chetoh reviewta za Asusa go hvaleha a i az sym dovolen, no ne sym zadylbaval mnogo..resolucite sa 1920x1200 na 26inchovite taka che preceni dali edin shte ti e dostatychen za tvoite celi..30 inchovite ima chesto problemi s nalichnosti i tn..

13. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Както спомена gazavat, 26-27 инчовите са 1920x1200 също като 24 инчовите, просто с по-едра точка, докато 30 инчовите са с ОГРОМЕН брой пиксели - 2560x1600, разликата е много голяма - около 2 пъти повече пиксели за 30 инчовия. Точката му е по-ситна обаче, на 27 инчовите по спомен е около 0.3 а на 30 инчовите 0.25.

14. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    30" Според мен е в пъти по-добре от всичко друго, както каза Бриз пиксела е по-малък и картината е много по детайлнам и работната площ е 2 пъти по-голяма от 24(26)". Но ако все пак прецениш, че резолюцията на 26" ти стига тогава по-добре си вземи 24" поне пикселите ще са по-малки и картината няма да е толкова "ръбата"

15. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Е, зависи, за снимки и графики е хубаво да е ситен пиксела, но за покер според мен по-скоро не :) защото шрифтовете стават ситни... изобщо за текст и за неща в които ще се взираме се препоръчва по-едра точка

16. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дайте съвет за 23,6" монитор.
    Намерих следните вариянти:

1.Acer FullHD TFT V243HQB - 349 лв (Технополис)
    2.SAMSUNG SM-2494LW - 359 лв (Техномаркет)

Като вариянт 3 има един HP но е 21.6"
    3.HP w2216 21.6" - 300 лв

17. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ами 1 и 2 и двата са 1920x1080, за предпочитане е да е 1920x1200 или има един модел на acer 2048x1152, Girru е с такъв.

Вариант 3 щях да казвам че е доста по-малка разделителна, но сега като се замислих всъщност е ок в сравнение с другите 2, защото по вертикала е 1050, почти същата работа а по ширина е 1650 което е предостатъчно за 3 колони маси.

И трите са с TN панели, но ако търсиш евтино решение няма как да е другояче

18. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Последна редакция: 7 октомври 2009
  19. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Търси монитор който е ПОНЕ ФУЛ ХД(т.е поне 1920х1080). Това ми е съветът.

20. BetRaise

BetRaise
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    tozi koito sum posochil mislq che e tochno 1920x1080 ili burkam?
    Taka ili inache go poruchah predi 2 sedmici i sega sum v ochakvane :)

Сподели страницата