1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Монитор+лаптоп

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Twitchy, 23 септември 2014.

1. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +138 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Здравейте ! Някой може ли да ми каже какви настойки на видеокартата на лаптопа трябва да направя за да мога да използвам HDMI монитор? Как да го настроя така, че да мога да използвам пълнато му резолюция, а не просто да излиза същата картина като на лаптопа?
    П.С. Не знам как по-точно да го обясня, знаете какво имам в предвид :)

2. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    значи зависи от уиндоуса, с десен бутон на десктопа намираш screen resolution/display properties или нещо от тоя род. ще се появи прозорец с двата монитора и разни настройки. търсиш multiple displays, което в момента ти е на duplicate, слагаш го на extend и после си наместваш максималните резолюции на дисплея. разцъкай ще го намериш мн лесно, доста интуитивно е.

3. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +138 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Намерих го, благодаря ! Само че се има нещо др, не излиза цялата картина на монитора, смисъл има по два приста разстояние от ляво и дясно и по един пръст отгоре и отдолу. И ми се стува, че картината не е чиста, като се загледам се различават квадратчета.
    С windows 8 съм

Последна редакция: 23 септември 2014
  4. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    от същото място може да избираш резолюциите на всеки от двата монитора, сложи максималните ако не сложени и дай apply. ако това не помогне, проблема може да е драйвери на видеокартата, необходимост от донастройки на външния монитор. или някоя тайна на уин8(с който не съм работил)..

в тея пръсти разстояние от всяка страна курсора на мишката влиза ли или е абсолютно празна зона. ако е второто определено е проблем на монитора.

5. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +138 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Значи до сега го бях свързал с HDMI кабел, за който в магазина казаха че е най-добрия вариянт и едва ли не картината ще бъде ЧУК... само че излезна др, сложих кабела, който беше в кашона (D-Sub) и така работи по-добре картината е по-чиста вече го няма разстоянието в краищата.
    Иначе драйвърите ги разчовърках и са най-новите.
    Но ми се струва че е от кабела, за сега ще ползвам тоя D-Sub пък за напред ще видя.
    Благодаря за бързия отгово :)

6. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    нямаш грижи, но имай предвид че тея неща през форум са малко трудни за разрешаване.. може да се окаже нещо ретардско лол.. няма как да го измисля на фийл

7. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +138 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Разбирам, но все пак успя да ми помогнеш :)

Сподели страницата