1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Моята рецепта за успех в покера

Моята рецепта за успех в покера

1. Clark

Clark
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    394
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Clark submitted a new resource:

Моята рецепта за успех в покера - Grinders.org

Read more about this resource...

Последна редакция от модератор: 20 април 2015
  2. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    203
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +18 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Покажи на тия хора как го правиш, колко се раздаваш :Д
    добре се е получило само едно мотивационно клипче за край ми липсва :)

3. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    461
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +199 / 2 / -1
    Покер ръце:
    С много неща съм съгласен и с много неща не съм съгласен в този пост.
    Това което за мен е най-важно : не забравяй ,че аз, ти и повечето коментиращи двете теми не пишат от позицията на начинаещи покер играчи. Уменията и опитът който сме придобили през годините ни помагат да достигнем до една или друга степен до нивото на "неосъзната компетентност" в покера, новопрохождащите покер играчи са още между нивата на "осъзната некомпетентност" и "осъзната компетентност" или по друг начин казано знаят какво трябва да се прави но не могат да го изпълнят все още или го изпълняват но това им коства много повече мисловна дейност отколкото на теб примерно.

Надолу ще изкоментирам някои от нещата които си написал как ги виждам аз:

"ВЪЗМОЖНО е да се побеждават нивата с висок уинрейт." -
    Да възможно е но това не значи ,че всеки може да го направи , както и не значи че като биеш с 5бб + нива до 100 нл ще биеш и нивата нагоре.

"Искам да разбия някои митове. Например този, че играта е супер трудна и единствения начин да се печели, е да се играе за рейкбек. Играчите са изключително слаби. Имат изключително много слабости в играта си и ако сме достатъчно добре запознати с играта, ние ще виждаме тези слабости и ще ги побеждаваме с лекота."

- Абсолютно си прав но в крайна сметка ако правилно разбирам нещата ,аудиторията към която е предназначена твоята инициатива са точно тези слаби играчи с много пропуски за които говорим , а от личен опит бих казал ,че научили ли са нещо грешно е много трудно да се изкорени изначално грешката.

"Другия мит е, че играта на много маси е по-ев+ варианта, отколкото играта на малко маси. Искам хората да осъзнаят, че повечето ръце на час, тоест повече маси и повече рейк, е нещо супер надценено. Какъв е смисъла да правиш по 900 ръце на час, като губиш с -3бб/100, като може да правиш по 300 ръце на час и да печелиш с 3бб/100 ? По-важното е не, че се печели повече на по-малко маси, което си е така, а че на по-малко маси се развива човек. Развива си мислнето, развива си най-различни умения и става по-добър играч, и по-добър човек. "
    - Тук личният ми пример би бил най-полезен според мен. Всеки човек има в различна степен развити някой качества някои четат играта добре други усвояват ГТО на макс трети играят 24 маси + четвърти играят по 16 часа пети "бонусхорват" великолепно и тн и тн. Аз играя от доста години никога не съм бил под 0бб за календарна година но в последните 5 години не съм и бил с над 3бб /100.Моята сила като цяло е че мога да вкарвам сик обем и да рънвам приблизително брейк ивън за големи периоди от време. Слабостта ми е че изляза ли от абц и почна ли да губя надигравания с регове прахосвам доста пари в грешни опити за надмощие над някой уж слаби регове. Та така погледнато ако да кажем се съсредоточа и играя 300 ръце на час на 100нл с уинрейт от 3бб това ще значи че ще правя по 9евро профит на час плюс 20евро рейк и ако приемем че играя на 50% рб ( в момента повечето играят на над 70%) ще взема и 10 евро от рейк бек. Ако обаче играя 900 ръце на час и съм брейк ивън ще имам 0 профит но ще съм направил около 60 рейк и ще взема 30 евро рейкбек или иначе казано с по голям обем ще печеля повече отколкото с по голям уинрейт. (Отбелязвам че има огромно значение лимита)

"3. Да развиваме волята си." - Мотивацията е нещо страхотно но само за тези които правилно осъзнават какво е тя. Има много индивиди ( и не малко от тях за захващат с покер/хазарт) които имат някаква степен личностово разтройство а то е трамплин към психично заболяване и съм виждал не малко такива индивиди които тръгват по оста - Мотивация - фанатизация - дереализация- идеален пример за влиянието на мотивационните агитации за мен е доста пренебрегнатия на оскарите филм "Лешояда"Nightcrawler

"4. Нужно е да развиваме и други подобни умения" - тук съм съгласен на 100% с теб
    "5. ПОСТОЯНСТВО" тук също
    6- също
    7- тук отново доста хора с определен психопортрет тръгват по линията на фанатизацията

малко несвързан ми се получава поста но много исках да изкажа мнението си ,

Всичко е възможно но не всеки ще го постигне това е според мен по вярното. Защото освен усилия са нужни и талант и късмет. С риск да обидя някои от тях ще дам пример за тези три сфери с реални играчи които повечето познаваме всеки от тримата има някои неща но други му липсват : daekpower,kluivert ,realsot .

Накрая ще кажа че много ми хареса в другата тема мнението на Замио относно това че играчите които сега започват с покера доста често го правят защото са отчаяни и нямат друг доход преди години беше различно всички почвахме защото беше интересно и с времето оставяхме реалните си източници на доходи/професии защотот се бяхме развили достатъчно много в покера . Сега хората значт че може да се печели от покер и тръгват да играят с ясното съзнание да го правят за пари. За жалост сегашната ситуация води до продуциране на много негодни кадри неспособни да вникнат в собствените си грешки и нямащи възможност за спазване на мениджмънт просто защото ако изкарат 300 еврака на 4 нл тоя месец и са смазали нивото теглят всичко за да могат да си платят наема тъй като мама и тати са спряли да пращат пари щото са прекъснали 3ти курс заради невзети изпити и после другия месец като бият 4нл само с 150 евро профит се връщат пак в изходна позиция 0 лева в джоба 0 лева в рола.

4. inevitablee

inevitablee
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    134
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +7 / 2 / -38
    Покер ръце:
    Аз пък съм напълно съгласен с автора на темата! Със сигурност най-доброто мнение, което някога съм чел на тема покер!

5. SSP22

SSP22
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +15 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Благодаря за нещата които правиш и споделяш!

6. paev10

paev10
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    194
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за хубавото четиво.

7. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Доста приятно четиво наистина, направихме го направо на статия.

8. bonev70

bonev70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    325
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Лошото на тая тема за мен е,че всички са прави които са си дали мнението досега,за съжаление.
    Хубавото е,че можем да видим кой какво мисли.
    Кларк,поздравления за труда който си вложил и си показал как ти го постигаш.Успех с предизвикателството,което се надявам да завършиш доста преди края на годината.

• Like Like x 1
  9. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,007
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +243 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Мога да допринеса със :
    Brainwars > lumosity ( апп за телефона - безплатен е и играеш срещу други хора, единствения проблем е,че е разделен на 5 лиги, а реално само в последните 2 хората са адекватни,а може да се качваш в следващата лига всеки вторник мисля беше )

• Creative Creative x 1
  10. 3ears

3ears
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Още един глас за lumosity, цъках там няколко месеца, много приятен и полезен сайт. Трябва да си подновя абонамента. Поздрави за статията!

11. haemorrhage

haemorrhage
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    399
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
  12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Хубаво четиво, харесва ми как ги пишеш нещата и блога ти ми харесва, успех и за напред и дано повече потребители вземат пример от теб за активно участие във форума:)

И аз ги четох тея ревюта за подобни сайтове и въпреки че за сега науката отхвърля всичко подобно, на мен сайтовете са ми забавни и цъкам игрите:) Най малкото преди сесия, да цъкнеш дневната тренировка за 5 минути + малко покер загрявка те вкарва в прекрасно настроение за игра:)

13. Clark

Clark
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    394
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -6
    Покер ръце:
  14. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    И най-важното ,което не трябва да се забравя е ,че покера е вид бизнес във който за жалост ние сами сме работниците в него ...Съвета ми към новите покер играчи ,които искат да си изкарват прехраната от покер е да НЕ напускат работата или заниманията които имат ,защото на 4 или 10 нл. можело да изкарват повече пари със щракане на мишката ..Демек си работите и играете хобито докато баланса ви в сметката не показва поне 5к ! След 5 месеца при 3-4 часа отделен за покер ако нямате 15 к в сметката по-добре НЕ напускайте работата си ! Това ,което прави Кларк е похвално и е само въпрос на време да го постигне ,но той влага голяма част от времето и енергията това да стане факт и още повече той е завършен добър играч ,който вече го е правил ! Ако трябва да вади от сметката си всеки месец по 500 евронки притиснат от кредити ,сметки и жена във цикъл, предизвикателството ще се проточи много ,много във времето, колкото и добър играч да е той ! Да не говорим ,че при такъв силен обем вие на практика няма да имате личен живот ,ще бъдете ангажиран със покер почти алл -да -тайм и освен риска за здравето си ще имате риск да бъдете зарязани от приятелката или жената ви (ако имате такава) ;)
    п.с -от много печеливш рег. на ниските лимити вече дълго време ;)

15. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:

p.s Hristo82 съжалявам да ти го съобщя но вече си на второ място в класацията за най-дълъг пост :p

16. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    offftopic
    ceno83 ицака никога не може да бъде втори в тази категория , съжалявам

17. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    163
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +7 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Не съм съгласен с това мнение.От теб си зависи как ще си подреждаш времето, за да си хем социален, хем да имаш време за близките си хора, хем и да ти остава време за това, което правиш, за да се прехранваш.Да отделяш много време, за да ставаш добър играч по никакъв начин не се различава от това да работиш по 10-12 часа на ден, за да си добър служител или каквото и да си в която и да в сфера.

18. Birdjo

Birdjo
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    26
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    FISH MENTALITY

19. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Clark, много добро четиво!!!
    Чудесно е, че има хора които се развиват непрекъснато.
    Много ми хареса че си разбрал есенцията на нещата, не обръщаш внимание на подробностите, това е много важно.
    Личи си, че доста време си отделил на себе си, на развитието си като човек!
    Ще се радвам да се запознаем лично.
    Продължавай в същият дух, всички имаме нужда от такива материали, от хора като теб, много се кефя, браво!!!

20. supernova14

supernova14
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    5
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +3 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Мога да кажа, че беше доста интересно и полезно четиво. Благодаря!

• Like Like x 1

Сподели страницата