1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Митница 2016 - България!

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Bighazelnut, 24 ноември 2016.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,875
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Мисля че стана ясно какво питам ти реши да покажеш колко си информиран относно митата :D Питам за мито + ДДС и всякакви други митнически такси, които през топ оне очевидно ги няма с DHL.

2. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,311
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +500 / 12 / -9
    Покер ръце:
    Аз съм вземал от тях 2 телефона преди време, опаковат ги като подаръци с някакви персонализирани надписи отгоре и пристигнаха с DHL директно у нас. Но напоследък май не им минава схемата и четох, че е 50/50 работата. затова се преориентирах към тези в Али-то.

Xiaomi ще отварят доста магазини в Европа догодина, тогава ще я шипнем тая прахосмукачка, тъкмо ще са изкарали подобрена v2.0. И аз я дебна ;)

3. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    386
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +131 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Извинявай, не е било саркастично или нещо подобно. Аз изобщо си нямам понятие от мита и подобни, даже се бях уплашил, че митото ще е между 30-70% за моята прахосмукачка. Просто реших да ти споделя опита си, а не да се правя на многознайко.

4. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,259
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +321 / 8 / -24
    Покер ръце:
  5. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    320
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    ... нямам идея ,аз съм взимал неща само от "EU DIRECT" /нищо в повече от това което си платил на сайта и ти идва на адрес в рамките на 3-5 дни мах./

6. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    101
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +27 / 0 / -1
    Покер ръце:
    От коя държава пристигат?

EDIT: Сега като гледам, цените им в EU Direct са кошмарни... Вярно, че не се чака, ама дори и пълната стойност да се декларира при поръчка от Ali, излиза поне едно 10% по-евтино в сравнение с този сайт.

7. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    320
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Мисля ,че беше Испания ...но не съм сигурен.

8. Register333

Register333
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Мисля да поръчам това : Xiaomi Redmi Note 4 - EuDirect Shop , в aliexpress( от goldway) е с около само 10 лева по евтин и ще го чакам повече време .

9. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    101
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +27 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Аз мислех че capone говори за това: EU Direct Warehouse at ibuygou.com

Иначе този сайт, който си линкнал не съм го чувал.

10. Register333

Register333
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Хмм, ще изчакам значи да отговори , иначе в този сайт са с 25-30$ нагоре .

11. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    320
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    да аз говорих за този... иначе другия и аз не съм го чувал.
    П.С. Прилича ми на някъв фейк на това :https://www.xiaomiforsale.com/en/ ... които също съм ползвал и са ок като обслужване ,но виждам че са махнали "EU Direct" и май и те са надули цените.

12. Register333

Register333
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +2 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Значи го поръчвам от alito и се надявам всичко да е точно. :)

13. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    101
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +27 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Съвет .. вземи го от тук : Aliexpress.com : Buy Dreami Original Xiaomi Redmi Note 4 16GB ROM 2GB RAM MTK Helio X20 Deca Core 5.5 Inch Fingerprint ID 4100mAh Mobile Phone Note4 from Reliable mtk helios x20 suppliers on Xiaomi Dreami Store

От този продавач съм ИЗКЛЮЧИТЕЛНО доволен. Праща със Singapore Post, което е по-бързо от China Registered Airmail, и ако имаш късмет ще дойде за около 10 дни! Цените му са доста добри. Ако ти се занимава с декларирания и.т.н говори директно с него.

• Like Like x 1
  14. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,875
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +670 / 14 / -20
    Покер ръце:
    Опитвам да намеря шоп от който да купя прахосмукачката робот на Xiaomi. Някакви идеи, за шоп като topone където става врътката с DHL и без ДДС? За сега съм намерил тези 2та, но при тях според продавача е по-вероятно да спрат пратката на митница и да трябва да кешна:
    2016 Original XIAOMI MI Robot Vacuum Cleaner for Home Automatic Sweeping Dust Sterilize Smart Planned Mobile App Remote Control on Aliexpress.com | Alibaba Group
    XIAOMI Robotic Vacuum Cleaner MIHOME Original Planned Type ASPIRADOR, LDS Scan Mapping WiFi app Control "S" Path Cleaning-in Vacuum Cleaners from Home Improvement on Aliexpress.com | Alibaba Group

15. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    320
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    ...тези уж шипват от испания Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner Robot - White и не би трябвало да имаш грижи ,но не съм ги ползвал за да съм сигурен.

16. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    386
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +131 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Колега, толкова голям и тежък кашон изпратен до България от Китай няма как да не мине митница. Никой не би повярвал, че тази пратка струва под 30 лева. Варианта ти е да го купиш от Европа.

17. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +7 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Това нещо килими чисти ли? :)

18. TeodorKAMATA

TeodorKAMATA
    Expand Collapse
    True Detective

Съобщения:
    113
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +29 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Аз си поръчах подобен робот и го пратиха с DHL преди два-три месеца и не е минавал митница ...
    Обаче са ми спирали други неща на митницата и няма значение какво вярват служителите, а какво можеш да докажеш.Ако се договирош с продавача да му направиш платежно за 20-30 долара или колкото го напише във фактурата и после идеш на митницата с пейпал извлечение в което е упоменат продукта и банково извлечение (ако си платил в пейпал с карта) - си бомба.

Аз така минах преди месец - с 90% намаление :)

Последна редакция: 12 януари 2017
  19. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,311
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +500 / 12 / -9
    Покер ръце:
    MSPaint ftw

20. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    386
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +131 / 5 / -2
    Покер ръце:
    Пак да го кажа. Пратка с размер 50х50х20 см и тежаща 10-15 кг. няма как да струва под 30 лева, затова 99.9% ще я спрат на митницата, ако идва от страна извън Европейския Съюз. Митническите служители не пасат трева. В митническия сбор освен цената на стоката влиза и цената на транспорта, което прави задачата да обявиш ниска стойност още по-сложна.

Камата е прав донякъде, а именно ако има начин да се плати едната част по банков път(пейпал не работят с али-то), а другата по друг начин(примерно уестърн унион) и така да докажеш че стойноста е само първото плащане ще стане, но трябва да е в умерени граници. Примерно тя струва 350$ и ти плащаш 119,90 през банка, а останалото по друг начин.

За това което не е прав, е че митническия служител ако се усъмни че цената не е реална, дори и при предоставени документи има право да ти състави акт. Това го казвам от опит, който го интересува може да погледне тук: ..:: Info.Mitnica.com ::.. Информационен митнически портал

alabala преди ставаше този номер(MSPaint), но вече поне във Варна това не работи сега или поне не работи за големи и обемни пратки. Митничаря те праща директно в банката за извлечение от плащането(подписано и подпечатано) и иска да го види с очите си.

Сподели страницата