1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

HU Mind Wars Part 1 - scared & bustuno

Mind Wars Part 1 - scared & bustuno

1. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +11 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Admin submitted a new resource:

Покер видео 42 - Mind Wars Part 1 - scared & bustuno - Grinders.org

Read more about this resource...

Последна редакция: 20 април 2015
  2. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ади и Пламен много се раздават, приятно гледане :)

3. inevitablee

inevitablee
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    134
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +7 / 2 / -38
    Покер ръце:
    Доста добро видео, хареса ми! :)

4. wsop9999

wsop9999
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    93
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +8 / 1 / -4
    Покер ръце:
    hubavo video,stabilna igra.haresaha mi "missclick-ovete" i situaciite v koito bqha napraveni,za sajalenie super mal6ans i 2ta pati.ina4e mislq ,4e igrae6 edna mnogo stabilna HU igra,uspeh!

5. Jokerka

Jokerka
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    101
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам един въпрос аз :) Тва което се чува като удариш масата да подскача чашки ракия и вилички от салатка ли е? :D А за мис кликовете малко се получи "закона на Мърфи" как подяволите всеки път имаше по силна ръка :Х Сеедно тои ти буташе ръката :D Много добро клипче. Успех.

6. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Добро видео, имаше и хумор с блъскането по масата и мискликовете :)
    Имам един въпрос, защо започваме началото на мача с 3х и аджъстнахме, чак след оправянето на техническите проблеми /въпреки, че ни скъса от 3бети/?
    Също, защо е вложен толкоз труд да се скрие никнейма.
    Ще се радвам да вида още части срещу различни регулари.

7. beanit

beanit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,489
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Браво, на 1 дъх го изгледах.

Звука е малко зле обаче, алерт звуците от софта много напрягат и дори заглушаваха на моменти какво говорите.

Папка FENKI - най-интересния обект на десктопа

8. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Тия звуци от софта на тилта са много тилтващи... не го изтраях и до половината.

9. hardwin69

hardwin69
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +33 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Браво, много интересно видео. Ще се радвам да видя още някоя част.

10. hardwin69

hardwin69
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +33 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам един въпрос, сайзинга в 3бетнате и 4бетнати потове стандартни ли са, защото аз ги правя по-големи, особено на търна?

11. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Радвам се за интереса който проявявате :) , така по въпросите винаги почваме 3х опен и се нагласяме в последствие спрямо играча , по въпроса за сайзингите мисля че е индивидуално за всеки играч с който играете от време на време го правя го блъф и ги правя така за да може да ми излиза по евтино, по този начин си балансираме играта :)

12. PlamenPashov

PlamenPashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, както казва Бен Сълски, най-трудно се играе срещу "extremely balanced players".

Последна редакция: 11 октомври 2013
  13. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Най-трудно е да се "играе" на маса , понеже може да паднеш и да събориш чашите.
    Добро видео машини ;)

14. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    607
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +201 / 10 / -9
    Покер ръце:
    Много добро и забавно видео,чакаме втори епизод :D

15. PlamenPashov

PlamenPashov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Интересно ми е кой точно формат на филмчетата предпочитат хората.

-лийк файндър
    -лайв лийк файндър
    -лайв сесия
    -сесия с отделен коментар
    -преглед на риплеъра на големите ръце
    -рег vs рег
    -бумхънтване с екшън противници (със сигурност има какво да се каже)

Това е лайв филмче с лайв коментар. Ако аудиуто е записано отделно, а не по време на филмчето, дава време за по-изчерпателен коментар и повече маси -4/5/6. Тук коментара е записан с филмчето, което според мен е най-добрият вариант защото е реална ситуация.

16. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ще напиша един дълъг пост с анализ върху видеото ви, който бе направен от мен и няколко приятеля (sergo90, Hades и Pro2type). Понеже познавам лично Ади, искам да спомена, че този анализ няма за цел да обиди някого, нито да изтъкне нас като играчи по някакъв начин. Истината е, че с оглед на хубавите коментари ни се стори тъпо да не се опитаме да повлияем на повечето от вас да погледнат по друг начин на играта си (с цел това да ви помогне и да печелите повече пари. Още веднъж - надяваме се да няма обидени - коментара е доста критичен, но е направен с изцяло приятелски чувства :)

Ще коментираме ръцете горе-долу в нормална последователност, като няма да обръщаме внимание на нормално изиграните, а само на тези, които смятаме за неправилно изиграни :
    Q8о, J4s - това са задължителни дефенди дори срещу 3х
    85s - стандартен call vs 3b HU
    QTo - bet-a на ривър с борд текстура J997T изглежда доста безмислен.. фолдваме по-слабите ръце и ни колват по-силните :) check/decide
    QJo - 3б пот да рейзнем флопа би било доста слабо, тъй като това е от топ ръцете в рейнджа ни :) когато се стакваме на Q32cc, няма как да е по-печеливш рейза ни от кол като цяло (било то във вакуум или извън). Оттам нататък ръката е ясна , снап 3стр на този борд
    AJo - sizing-a ни на търна е доста странен и малък - 19 v 43 ?
    KTss- IP 3-бетнат пот на 299sxx - имаме 2 оувъркарти с бекдор фд .. това не е фолд
    63hh - деф префлоп
    a4o - защо бетваме толкова много на флопа ? 19 в 42
    KTdd - след като сме 3бетнали, защо цбетваме този флоп AK8ssd (нататък е стандартна - идва ни дрийм търн)
    AdJo - защо сме c/f OOP 269dd имаме нътс бд флъш и два оувъра
    K7dd - c/f на 58Tdxx ?? .. пак имаме бекдор (стрейт и флъш с оувъркарта)
    5Jss - 586 флоп защо цбетваме, след като опонента ни чек рейзва супер много и ще ни е трудно да продължим .. бета на търна ни е много голям
    35ss - на 5KQA - защо бетваме 5 в 6 и .. защо бетваме въобще :)
    76o - не можем да c/fold на А96 HU
    9To - има някаква тенденция да 3бетваме тези средни офсют ръце.. (не мисля, че печеливша тенденция) .. ривъра е валюбет
    QJs - защо бетваме толкова много на търна и оувърбетваме този ривър.. супер небалансирани сме и какво очакваме да ни колне ?
    97dx na 44Jdd - това не е чек бихайнд, както и други ръце по-надолу.. ако имаме бекдор, с който не можем да продължим ако ни бетнат търна, но можем да барелне ако сме цбетвали флопа
    JQhh - имаме фд.. с нашата агресия на Аxxhh това е 100% cbet
    57cc - 100% cbet 752hh, сайзинга на флопа и на търна са доста озадачаващи
    K6o - на A544 - защо бетваме търна, когато имаме сд валю и ще ни колнат само ако ни бият?
    8Tdd- пак цбетваме бот пеър на TKJdxx .. ненужно, особено пък срещу този опп
    A6o - Axo не е фолд никога на HU vs 3x open (за да не се повтарям ще кажа, че го правиш към 5-6 пъти във видеото и не е мисклик)
    Q7o - защо цбетваме флопа, бета на търна пак е много голям, ривъра опп много трудно ще има JT, единствено в много рядък случай JTcc, но той ще бетне търна с него (по-скоро може да ни е страх от слоуплейнат сет или 2п, и да бет/фолднем, защото това е най слабата ръка във валю рейнджа ни на ривъра)
    56o - защо 3бетваме срещу 3б.. това е доста слаба ръка- фолд е :)
    98o - цбета на флопа k58sxx ми харесва, но бих бетнал и търна 3s за валю
    64o- пак цбетваме бот пеър, явно е тенденция
    T7dd - явно имаме афинитет към средната част на картите (6 до Т) .. защо го 3бетваме, след като ще фолдваме оесдто си на този търн (това е или бет търн или ц/ц)чек шип на този търн (дори 9d) с каквото и да било би било доста слабо (с какво ще го правим, как ще го балансираме.. )
    ATo - както по-нагоре 98.. бет търн - взимаме повече валю от дроуовете му :) има достатъчно ръце, които бием (той няма да ни ц/рва на блъф особено често)
    52cc - бет рив ? играем с борда..
    98o - защо 3бетваме пак такъв тип ръка ? сайзинга ни постфлоп е неразбираем за мен.. ривъра е ез шип с валю рейнджа ни (ако толкова искаш да индюсваш - направи бета доста по-малък)
    KQdd - bet turn 273ss8 след цбета на флопа.. имаме доста ФЕ + 2 оувъра за нътс (бих 3барелнал този борд на доста ривъри)
    24o - KJ3 cbet ?
    Q6o - 965ss пак цбетваме доста слаба ръка, с която трудно ще продължим вс ц/р
    KTo - защо бетваме 5 в 9 на ривъра и като цяло защо въобще има корелация между силата на ръката ни и бетовете ни (когато сме по слаби или thin валюбетваме залагаме по-малко, а когато сме по-силни повече)
    7Qcc - ATJss cbet
    Q7hh - 72Tcc cbet ok .. защо обаче бетваме този търн Ks и колваме ц/р с него
    j8o - донкбета на 887cc отникъде грам не ми харесва .. какъв ще ни е рейнджа там ? да не говорим, че не сме го правили досега
    44 - защо цбетваме 6JK
    AThc - това няма как да е c/f на 88Qcc, дори на 6max
    34o - защо чекбекваме флоп и бетваме рив ?
    38o - пак бетваме мид пеър (слаб) на 84Q72 ? на този рив имаме валю срещу неговия рейндж
    A6cc- защо донкбетваме на 568hhc и то 5 в 6 ? на търна залагаме за блъфф, нали ?
    KK - 3бетваме до 12 изведнъж, след като досега стд сайзинга ни е бил до 10
    A7hx - J86hh не е c/f .. имаме бд флъш
    A2o - 4бета е странен, но дори да е ок флоп сайзинга пак е huge
    AKo - защо бетваме този търн на 7455hh, за валю ли ?
    69hx - cbet 74Khh .. backdoors equity
    J3dx - A9Qdd cbet
    6Tdd - отново бетваме ботом пеъра, след което фолдваме с прекрасни бекдори (стр и флъш на 69J. Ако бетнем - това е кол :)
    A4o - Защо бетваме 5 в 9 на търна ?
    85o - чекваме бихайнд на рив на който съвсем спокойно можем да бетнем (имаме K в рейндж) 992xK
    J9hh - да checkback-нем флоп е ок, но защо рейзваме търна с тази ръка ?
    46o - не cbet-ваме AA5 и после фолдваме на 3 с OESD
    92o - прави впечатление, че отваряш постоянно 92о, 82о, но фолдваш J2o и т.н. :) няма логика
    37o - отново цбетваме бот пеър на A83o.. bet river - това за валю или блъф е (какво ще ни фолдне?)
    47 - cbet-ваме flop 76Jhh , после бетваме търн 4 .. след което ривърваме фул и бетваме прекалено много- 18 v 21 (опп ни колва с K7, ръка, с която 100% би ц/рнал вс по-малък сайзинг)
    97cc - 3бетваме пре (пак мидъл ръцете...) A7Jdd cbet 14 v 20 (too much)
    a5o - защо чекваме този флоп A5Khhh .. рейзваме на търн 6x от 5 (оувърбет пот) на 20 (4х сайзинг).. с какво ще ни колва
    KJhh - ривър чека е доста слаб, той няма с какво да блъфира с тази линия като цяло, а ние сме нътс..
    Q6hh - c/c flop 25Ahh и после защо донкваме 8c .. пак небалансирано
    J3sx - 8654sss - това не е фолд

Като цялостен коментар :
    Личи, че си feel играч. Въпреки това също си личи, че правиш определени неща, които са доста далеч от оптималното (като това да подценяваш бекдорите.. ти направо за нищо ги нямаш). Флоп цбета ти е страшно небалансиран - цбетваш линейно всичко пеърове и чекбекваш еъра.. по този начин търн рейнджа ти е ужасно слаб, след като си чекнал. Като цяло претупах някой от ръцете, но се поизморих, защото както виждаш сме направили много сериозен анализ.

Като цяло искам отново да вметна, че наистина не искам този пост да изглежда като някакъв hate или дори опит за coaching.. опитахме се просто да сме безпристрастни и да помогнем по някакъв начин.

Поздрави,

Наско, Валери, Серго и Пената :)

Последна редакция: 11 октомври 2013
  17. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,733
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    е ти ми еба мамата...

18. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    888
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +116 / 2 / -6
    Покер ръце:
    Тази тема току-що стана още по-интересна :D

19. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Я направо направете по 1 клип 4мата.

20. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +293 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Кво значи feel играч, аз не знам как да ги разбирам тея чуждици, нещо като - "ставаш ама има още много хляб да папкаш", не знам как да го преведа това :p
    Щеше да е много интересно направо да озвучите клипа, без да паузирате за ръцете, направо в реално време и особено като сте трима и ако вкарате по няколко малки за отскок, ще стане много забавно клипче :D

Сподели страницата