1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Microgaming - промени,проблеми и решението им.

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от didi8bg, 6 октомври 2010.

1. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Здравейте, колеги!

Вече над година развиваме този сайт и се опитваме да го подобрим във всеки един аспект - опитваме да създадем едно общество, членовете на което да се бутат взаимно напред. В това време надявам се всички сте забелязали, че се опитваме да даваме най-добрите легални сделки, до които може да се докопа човек.

В момента се случва поредният катаклизъм в покера - всички зали се опитват да променят политиката си! Общо взето всички нови политики са подобни - по-малко директен кеш за играчите, повече награди, фрийроли, магазини, турнири и какво ли още не, неща които се харесват на стандартния играч / риба. Целта на всички тези промени е повече риба, което вкарва повече пари в системата, а печелещите регюлъри биват удряни през пръстите.

Това, което ни интересува най-много в момента са промените в Microgaming. Накратко ще се опитам да обясня за какво става дума и след това се надявам да стане дискусия, да има въпроси и да ни помогнете заедно да изработим новите оферти - все пак те са ЗА ВАС!

От сега нататък в залите на Microgaming легално ще може да се предлага до 30% VIP Loyalty. Кеш наградите в рейсовете ще бъдат драстично намалени, като всички други промоции няма да са свързани директно с кеш. Всяка зала има определен (един и същи за всички зали) лимит пари, които може да раздава във формата на централен рейс или да ги разпределя на афилиейтите за техни рейсове - залата сама преценява дали иска да върти локално промо или да работи чрез афилиейтите.

За момента за вас в Унибет сме приготвили специални фрийроли, които ако се окаже, че ви се харесат и че се получава добре, ще останат. Имаме други идеи, които ще споделим с вас в коментарите, съответно вие ако имате идеи може свободно да ни ги дадете и надявам се, че всички заедно ще продължим да развиваме този сайт.

Единственото, което аз мога да ви обещая е, че ние ще продължим да даваме всичко от себе си и може да очаквате много приятни изненади в бъдеще!

2. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Мисля, че с тази политика европейските мрежи много, много бързо ще започнат да губят големите си клиенти, предвид точно противоположната политика на американските мастодонти PokerStars и FullTilt, които с последните си промени се стремят да връщат повече кеш в обръщение. Лично аз, като човек който е прекарал към 90% от покер кариерата си по въпросните американски сайтове, бях привлечен точно от добрите кешбек+кеш рейсове оферти на Микрогейминг и сигурността, която дава знанието колко точно пари кеш ще получа по сметката си в началото на следващия месец. Беше добра алтернатива и удобен начин да запълвам времето, в което няма толкова много трафик по американските сайтове. След промените едва ли ще инвестирам повече време в Ладброукс, защото 30% кешбек е много несериозно и е дъното, което може да получи high-volume играч, а разни надценени предметни награди като допълнителен бонус не ме привличат въобще.

3. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз ги бях питал що нещата им са по-скъпи и ми отговориха, че е заради доставката. Към тези 30% се добавят и race-овете. Тези ваучари за магазина пак са по-добре от нищо. Ще видим кво ще се измисли.

4. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не мисля че има значение дали са по скъпи нещата защото мисля че хората които прекарваме по 6-8 часа на ден пред мониторите сме в играта заради парите!Ще се наложи да пазаруваме защото няма какво да правим валчерите!Това е като да ти платят заплатата в брашно и олио а на тебе да ти се яде сирене!Другия проблем е че намалиха и местата на вътрешния рейс и ако не дай си боже стоплосваш в този период може и от там да отпаднеш!Миналия месец бях така!
    Това за валчерите окончателно ли е или още има надежда?

5. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз подкрепям мнението на хората до момента, предполагам че доста хора ще се замислят да се махнат от Прима ... при положение, че вече дори Покер Старс започват да дават по-голям процент рейкбек. Лично аз за тези всички индиректни бонуси като фрироли, предметни награди и ваучери мисля, че са пълно лайно

и мисля, че всеки сериозен играч има подобно на моето мнение.

6. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Красотата на Прима беше точно в рейкбека. Нормален играч там може да си докара 50-60% рейкбек. Сега яките циклячи, които разбиват по 8-10 часа на ден, ще избягат в Ентракшън, където на 100нл с много яко игра, може да се стигне до 80-90% рейкбек, който да компенсира варияцията. Познавам хора които стигат там и до 100-110% рейкбек. Другите ще намалят темпото е ще отидат в гигантите ПС и ФТ.

Тия залагалки с магазини и ваучери са си бая соц. :)

7. gavrosh

gavrosh
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,007
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ЛОЛ като купоните за хляб ли? :D
    Аз съм против тези ваучъри/предметни награди, но съм за фрийролите: все пак те си имат някакво ЕВ, което ти се явява някакъв РБ. Вярно, че и в РБ-то ще имаш вариация така, но това е живота :D
    Колкото до предметните награди - получава се малко насилствено продаване и то на неща, които далеееч не са от първа втора или трета необходимост. Също така ми е странно защо сайтовете изкарват пари от обръщение - вместо с РБ някой рег да шотва 200нл следващия месец, ще си играе на новия X-box... малко автогол се получава. Времето ще покаже дали тези мерки си струват, по отношение привличането на риба.

8. Veso

Veso
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    189
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    az sum v unibet zaradi dobrata promocia - kato ne e dobra shte igraia kudeto e
    Didi kude preporu4vash?

9. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    @mitiozo успех в б2б ще ви е нужен, там трябва 150% чист рб да ми дават за да се замисля дали да играя.

в ледброукс и унибет ще е кофти за сериозни гриндери щото те си запълват лимита за рейсове сами, така че остава варянта няколко малки скина, които не дават собствени рейсове, за да могат афилиейтите да си организират сами.

10. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Мисля, че прекалено бързо отписвате прима. Залата е преживяла доста по големи катаклизми от това, което се случва в момента. Сигурен съм, че ще измислим достатъчно добър еквивалент на старите промоции, от които всеки един от вас ще е повече от доволен след като види за какво точно става дума.
    След като изтече месеца ще видите, че офертата в Унибет не е особенно пострадала и че еквивалента от тези freeroli ще е подобен на печалбите ви от състезанието.
    В Ладброкс за момента много натискат да раздават ваучери но ние им се дърпаме :). Това е причината, поради която има забавяне по изясняването на промоцията там. Очаквайте инфо в най-скоро време.
    За Балканбет мисля, че офертата е даже малко по-добра за момента:).
    Ще се радвам на повече добре осмислени коментари за сегашните решения на проблема, които сме намерили. Както и на идеи за промоции, които да са в тон с правилата на мрежата и да ви се иска да има но никой не предлага :)

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Тия ваучари стават, ама ако дават 30% VIP (чисто е кеш) и поне още толкова за ваучари (че може и повече ама на дали). Иначе ни хляб имат в тоя магазин, но олио, ни оцет...

12. n00man

n00man
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    122
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    да наистина....дадът ли 30% и за шопа аз отивам там!

13. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    За Унибет а и за Ладброукс би било супер ако големите рейкъри споделят когато им се играе за някакъв пакет. Например този месец мислехме да вкараме пакет в Унибет за първо място, но се отказахме, защото пълен пакет за УО е 2400 евро и ако имаме такава награда много се прецакват останалите награди. Освен това с пакетите е кофти ако никой не се нуждае в момента от такъв да ги натрапваме.

14. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Добре, не е ли възможно да има опция за който желае допълнителните пари да се натрупват под формата на турнирни долари за турнири на живо (вместо ваучери за шопа), човек да си ги събира и да решава за какви пакети на живо да ги употребява? Виждал съм подобна схема при някои чужди афилиейти.

15. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Мисля, че е напълно легално като решение, само трябва от Ladbrokes да се навият. Не мисля, че правилата на мрежата пречат за такова нещо. Ще попитаме asap, жалко е че утре (на практика тази нощ) започва кеш рейсът им, а още нямаме яснота.

16. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Изобщо за Ладброукс си мисля, че е добре да имаме наши точки, които да се трупат и да може да се конвертират я във ваучери я във нещо наше като коучинг, входове за турнири, семинари и т.н., изобщо колкото повече избор толкова по-добре.

17. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,724
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Подобно решение има и в унибет, даже още утре ще говорч с необходимия юнак.

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    +1 :)

19. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Добра идея, стига стоките във вашия "магазин" да бъдат с някаква приемлива цена, иначе се обезсмисля. Също така мисля, че опцията за ваучери за Ладброукс шопа трябва да си съществува, понеже low-volume играчите наистина ги привлича и има някои, които решават да "поцъкат малко за оная яката тениска".

20. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    А може би трябва да обявим и награда и за изобличаване на нелегални сделки :)

В този момент е ясно, че разни бездарни спамещи елементи, които нямат нищо за губене ще се пробват с оферти, които са много сладки на фона на промоциите като ваучери и фрийроли, с които са принудени да се гърчат сериозните сайтове. Такива оферти в момента са супер опасни и безотговорни спрямо играчите и спрямо скина - глобите за скиновете са огромни от порядъка на десетки хиляди евро ако бъде доказано такова нещо, още през септември са наказани много скинове за нередности, за да предвкусят какво ще се случва на нарушителите.

Ако има такива "доброжелатели", които ви пишат с разни оферти по 50% и подобни, бъдете сигурни, че те са напълно наясно и подлагат съзнателно на огромен финансов риск вас и скина, към който са афилиейти, само и само да се пробват да спечелят малко лесна плячка, която я задържат я не.

Единият изход за такива оферти (според мен 80% вероятност) е изритване на афилиейта от самия скин, а ако той не успее да ги засече и бъдат уловени след донос до микрогейминг, тогава следва глобяване на скина.

Ако прима се излигавят и подходят несериозно, позволявайки такива афилиейти (и цели скинове) да се измъкнат, това в такъв момент след всичките заплахи и реални глоби през септември ще е изключително несправедливо към афилиейти и скинове, които правят нещо повече от това да спамят по чужди форуми и в месинджъри с оферти, противоречащи на правилата.

Ако се случи такова отпускане и милостиня към спамерите, мрежата ще почувства какво значи да няма подкрепата на големите афилиейти, към което може да включим и нашето комюнити, когато се говори за прима.

Сподели страницата