1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Малко въпроси за SNG турнирите?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от MrProper, 7 януари 2018.

1. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Пробвах се да играя кеш от най-ниските нива много дълго време просто не ми се получи.Не можех да да правя над 100к ръце за месец на дълги маси в Покерстарс и Bwin.В Покерстарс НЛ2 съм 3.5ББ на 100 за 700к ръце пробвах се да играя 6макс в Bwin но там резултатите са още по-лоши на 6макс на НЛ2 1BB на 100 за 80к ръце.
    След това реших да играя сит анд го на 0.50$ 45макс турбо 180макс турбо0.50$(май беше грешка за 550 турнира бях -28$" назад и един руснак беше писал че има 2%РОЙ за 800 турнира 45макс 0.50 турбо в Покерстарс и не успял да влезе в парите 40 турнира подред.Ама аз не му повярвах.
    Играх заедно с 0.50$ и 1$турнири 45 180човека и за около 800 и няколко турнира бях на +130$ от цялата работа, като 45 макс 1$ бяха на 10мин блинд и1$ 180макс 15минути, като ползвах едни 4 таблици за пуш-фолд от един друг сайт за покер има го и на българска версия сигурно се сещате кой е.

Сега играя на 0.50$турбо 9 макс в Покерстарс за 495 турнира имам РОЙ 8.67(мисля че ще го докарам да 10% в по-дългосрочен план)ITM 42.22.

Въпроса ми е трябва ли да науча таблицата за hands up на Nesh на наизуст?

Какво друго трябва да прочета за да си подобря играта в sit and go турнирите?

Трудно ми е на кеша имам проблеми със съня като цъкам кеш над 8 часа.
    Докато турнирите по-лесно ги лепя един след друг правя ги над 100-130 бройки за един ден на 0.50 9 макс.
    Не знам може би само при мен е така.

2. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    81
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +29 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Ако имаш 200 Бай-ина и можеш да играеш дълго време играй МТТ спазвайки БРМ и бутай по таблицата , като ако каллват по-лайт буташ по тайт , може да изгледаш видеата с МТТ турнири на гриндерс , има ги в youtube и twitch , ако ги изгледаш и вземаш под предвид антето , icm и тн ще печелиш повече отколкото на СНГ турнирите. Но ако си начинаещ играч най-вероятно ще се занулиш рано или късно , но дано да греша ... Успех !

3. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Върнах се на кеша играх малко в bwin и Pokerstars(пиша защото имам махмурлук от вчера иначе щях да играя).За февруари направих към 107к ръце в Starsa на нл2 за 146к ръце съм 8,21 BB на 100 на фулринг маси играя на 9-10маси.
    Играя кеш от около 3години и все още на нл2 се мотам имам чуството че съм тъп.Всичко много трудно ми се получава трудно се научих да карам кола и да връзвам арматура.Но не смятам да се отказвам с покера планирам да правя над 100к ръце месечно.Имам чуството че кеша е труден сигурно съм изиграл над 900к ръце на кеш а все още правя елементарни грешки.Нямам много приятели за това реших да го споделя със вас.Планирам да направя 150$ долара банка и да започна да играя малко НЛ5 2-3маси а другите 6-7маси на НЛ2
    ако спадна до 75$ да играя само на НЛ2.Не знам добър ли ми е плана.
    Махмурлука ми минава.
    Спирам с писането.

4. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    276
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +302 / 18 / -15
    Покер ръце:
    Намери си сайт с добра рейкбек сделка. На 2нл рейкът те бие с около 8bb/100 и без сносна сделка + бонус депозит си геройски загинал. Мина времето на рейкбек прота, наблегни повече на качество и table selection отколкото на обема. Играй по-малко маси, за сметка на по-качествено. За мен е безумие да циклиш на 10-12 маси и да чакаш да флопнеш сет....
    Намери си сносни префлоп рейнджове и солидна посфлоп стратегия.
    Не се занимавай да четеш книги на Негрену, Брънсън и там който се сетиш, тези книги не са за стратегия, а по-скоро четиво за хора които не са играчи. Пълно е с трейнинг сайтове, за някакви $10-$20 на месец можеш да се сдобиеш със сносни материали.
    Според мен старса е най-смотания сайт за micro/low stakes. Никакъв рейкбек, фраш с хора нит-фишове.... има къде-къде по-добри сайтове с повече риби и супер сделки. Просто трябва да се поразровиш.
    Това да циклиш 3 г. на 2нл или си играеш за кеф или играта ти изобщо не е мръднала напред.

5. Mariya

Mariya
    Expand Collapse
    Administrator Staff Member

Съобщения:
    1,778
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +949 / 10 / -32
    Покер ръце:
    +1 :)

6. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Да бягам в Bwin като играя на НЛ5 дълги маси.Имам да чистя 80лв бонус там до края на май.Там не ми харесва
    че няма тейбъл селекшън че има статс само за сесията и че правя по малко ръце за един ден.В старса правя по 6000 ръце а там едва 4000 ръце на ден. Иначе за рейкбек е малко по добре в Bwin.Благодаря че ми обръщате внимание очаквах никой да не пише.
    400лева банка би трябвало да стигне за Bwin на нл5, като играя 4-5маси.
    Да скачам там.

7. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    276
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +302 / 18 / -15
    Покер ръце:
    Както казах обърни внимание на качеството, не на количеството. Уинрейтът ти ще се подобри значително ако разглежда спотовете по задълбочено. За какво ти е да гриндиш 10к ръце на ден при уинрейт 2бб/100, като можеш да играеш по 3к ръце и да имаш уинрейт 7бб/100... решението си е твое. А и няма как да станеш по добър ако натискаш копчета като безмозъчна маймуна цял ден.
    Аз лично предпочитам да сапунисам 2 мадами тоя месец ама да се супер яки, отколкото 8 бронтозавъра.

• Like Like x 1
  8. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Пак съм пил предпразнично и не играя покер в момента.(изпих около 1.250 литра вино чисто разредено с лимонада)За момента винрейта за около плюс 1 милион ръце на нл2 ми е около 4.5,4.6ББ на 100 изиграно в Покер Старс на фулл-ринг маси.Най-вероятно мога да бия и нл5 но разликата в парите не голяма и за това цъкам нл2 предимно.
    По принцип като правя по +100к ръце в месеца на вторият месец започва да ме боли гърба правя упражнения за да не ме боли гърба ама кел файда като съм се пренатоварил.
    Имам едно странично питане извън покера, какво мога да правя с 2.5 декара двор с къща в град в Северна България с окол 30хил. население в двора има лозе и ябълки.
    Не ми се работи в София, като общ.работник или охранител.
    Двора не мой но мога да го ползвам не ми се издават много подробности.
    Иначе не се виждам като, професионален покер играч.
    Мисля глупости за на пролет, иначе ще продължавам да си цъкам покер на нл2.

9. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    425
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +247 / 6 / -9
    Покер ръце:
    Съвет. Не знам какво е положението със холдем кеш, но щом след толкова много време не си качил дори 5пл, по-добре го заебвай и мисли върху други формати, ако не смяташ да се отказваш от покера.
    Огледай се за 6 макс турбо или хипер турбо турнири, но каквото и да играеш, най-правилното нещо, което ще направиш в покер кариерата си е да си намериш добър ментор, да вложиш средства в обучение, защото безмозъчното цъкане и щракане на мишката е напълно безпредметно. Намери учител, свали платени покер клипчета и се учи! Парите, които си вложил в обучение ще имат възвращаемост. Ако нямаш средства за платени клипчета или учител, прегледай всичките клипчета по няколко пъти, които са в гриндерс, най-вече тези на Юли и Зографа, спирай ги на пауза, мисли върху това, което обясняват. Само с тези клипчета, стига да вникнеш в тях, би трябвало без проблем да стигнеш до 100НЛ. НЕ си губи времето с игра, вложи го в УЧЕНЕ, а сетне след като започнеш да усещаш и разбираш играта - играй на воля. Освен това, намали броя на масите на 3-4, мисли върху всяка ръка, пиши бележки на играчите! Успех!

• Informative Informative x 1
  10. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Последните 233,348 ръце съм 4,55 ББ на 100 или 212$ плюс.
    Имам една извадка от 374,852 от ръце където съм 5,81 ББ на 100 или 435,74$ чисто.
    Като ги обединя и двете заедно и обединя заедно парите се получава 647,74$ делено 608200ръце, което ми се равнява на 0,00106 цента демек 5 ББ на 100.За последните 608k ръце 5 ББ на 100 толкова ли е лошо положението(ако съм сметнал всичко правилно)

11. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    290
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +109 / 3 / -4
    Покер ръце:
    Не е толкова зле, но е безумно да играеш толкова ръце без РБ и на 2нл. Ако имаш 30-40 би сядай на 1-2 маси на 10нл и постепенно включвай маси докато не станат 4-5 поне. Най-важното обаче е да мислиш над ръцете и да си взимаш поуки.

• Like Like x 1
  12. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    425
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +247 / 6 / -9
    Покер ръце:
    Не знам дали е добре 400к ръце да играеш на 2нл, нека другите колеги да кажат, но доколкото усещам как ти се включва егото, не мисля, че ще взимаш съвети от ментори, учители, видеоклипчета и тн. Цъкай си 2нл и да не ти е зор. ;)

• Like Like x 1

Сподели страницата