1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Малко въпроси за комбинаторика в тексас холдема?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от MrProper, 16 март 2019.

1. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Здравейте,
    доколкото разбрах всеки покер играч, който играе в плюс всякакъв лимит дори най-ниският трябва да учи комбинаторика в покера.
    Понеже аз съм прогресивно затъпяващ я уча сега.Ще ви дам един пример за да разбера дали я уча правилно или не.За начало искам да се науча да пресмятам всички овер чифтове, два чифта сетове трипсове и карета които ме бият на флопа и аз какво бия.
    Eто го примера аз държа TsTc на големият блинд играч който отваря 6.11% пре флоп рейзва(77+,AJs+,AQo) пада флоп KK2o.
    До колкото смятам аз бия 77(6 комб),88(6комб)99(6комб),AQo(12комб)AJs(4комб)AQs(4комб).Общо 38 комбинации.
    Губя от JJ,(6)QQ(6),KK(1),AA(6)AKo(6)AK2s(2) или общо 27 кобинации.
    Сгреших ли някъде или не?
    Мислите ли чe трябва да уча комбинаторика, че математика малко ми куца, като науча това ще давам по-сложни примери.

2. a1rn1nja

a1rn1nja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    79
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +29 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Здравей ! И на мен комбинаториката не ми е силната страна, но ако ти рейзва от късна позиция , няма ли да е по-добре да го 3бетнеш с ТТ ,също така АQ -тата и трипсовете и асата,както и някой от другите изброени ръце няма да ти cbetvat винаги ... Искам да те поздравя за упоритостта , щом търсиш методи за развитието си , рано или късно ще успееш ,ако не в покера в нещо друго ! Успех !

• Like Like x 1
  3. solarispoker

solarispoker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    132
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +127 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Абе човека пита правилни ли са му сметките, ти някакъв роман си му написал :)

4. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    437
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +145 / 1 / -3
    Покер ръце:
    АКо са 8 комбота (остават 2К*4А = 8 комбота), останалото е вярно.

Относно главния въпрос. То няма какво толкова да се учи. Лесно се запомнят с малко упражнения.

Сподели страницата