1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Майка му и 3бетнат пот /50НЛ/

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от shoma, 3 февруари 2012.

1. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer Game#4285767577

Hero ($57.20)
    696969 ($50.82)
    sizuma ($50)
    tilt4ever ($65.45)
    Rinpoche ($64.32)

Hero posts (SB) $0.25
    696969 posts (BB) $0.50

Dealt to Hero: :Ad: :Tc:
    fold , fold ,
    Rinpoche raises to $1.50
    Hero raises to $5.25
    fold ,
    Rinpoche calls $3.75

FLOP
    ($11) :7h: :Ac: :6h:
    Hero bets $6
    Rinpoche calls $6

TURN
    ($23) :7h: :Ac: :6h: :4c:
    Hero bets $13
    Rinpoche calls $13

RIVER
    ($49) :7h: :Ac: :6h: :4c: :8h:
    Hero checks
    Rinpoche bets $33

здравейте,
    тука имах доста голяма война с човека и си ме оунна, и тази ръка беше някъде по средата на битката, таа малко инфо:
    човека не ми вярва, 27/17 е, краде 40% и не фолдва на рестийл, принципно фолдва на цбет в 3бетнат пот, но мисля, че не и на мен, не е особенно агресивен пост флоп, но е способен да прави мизерийки. Питайте за статсове и ще ви кажа, но в момента просто не се сещам какво повече да добавя. Кажете какво мислите за сайзинги и дали трябва да фолдна ривъра.
    Мерси!

2. BiGb1rD

BiGb1rD
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    162
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Въобще не ми харесват сайзингите ти на флопа и на търна. С тях показваш супер слабост и страх. Аз ако бях на мястото на противника сигурно щях да те рейзна на флопа. Не вярвам, че ако си с АJ+, ще бетнеш 1/2 пота. На флопа има супер много дроуве, които влизат в рейнджа на нашия човек. Всяко голо асо ще продължи с тези твои бетове, а на ривъра бием само блъф. На флопа бих си бетнал 9, за да знам къде се намирам.

И още нещо, ако искам да се надигравам с някого бих предпочел да го правя в позиция. Може би е доста пасивно, но и кол префлоп ми се вижда ок.

3. negl1je

negl1je
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    31
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    интересна ситуация; на ривъра е ясно, че излизат всякакви дроус и лошия си хитва в голям процент от случаите, но от друга страна с този чек на ривъра ти буквално си обръщаш ръката и на него му е ясно, че ти си A10-AK и зависи наистина от персоналната война, която си имате, тоест: Той смята ли, че ти със сигурност ги фолдваш тези ръце и ако отговора е да, то тук кол не е ужасен, но в по-голямата част от случаите аз бих си фолдвал, защото ми се струва прекалено гениално да те флоатва 2 улици с еър, за да ти се набие на тази карта :) :);
    за сайзовете:
    на флопа определено по голям залог, заради многото дроус 9-9.50 и на търна пак

Последна редакция: 3 февруари 2012
  4. timoty

timoty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ЛОЛ за това, че 1/2 ц-бет в 3бет пот показва слабост

5. noshit

noshit
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    17
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    не ми харвсва 3бета ти с тази ръка.. .фолд пре ! 2ро аз съм за 4ек /кал флоп !

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +331 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ако големия блинд не скуизва много, бих флатнал префлоп, понеже очаквам често да 4бетва с тази динамика и трябва да се отказвам от по-добрата ръка. Както си играл си чек фолд на ривъра, почти всичко излиза, а едва ли ще обърне А2-А5 на блъф.

7. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    27/17 си е някаква риба, ако знаеш, че не фолдва на 3бет и сбет, тогава кол префлоп.
    Както си го изиграл е фолд, на ривъра няма много ръце които биеш, а той дори да те е флоатвал на флопа на търна вече ще фолдне, ако няма някакъв дроу, а повечето излизат на ривъра.

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Е противоречиш си.
    Ако не фолдва на 3бет и отваря достатъчно, това си е лесен валю 3бет.

Някои от коментарите са просто абсурдни, хубаво е да обмисляме всичко, преди да пишем някоя глупост.

Ръката си е лесен чек/фолд ривър, защото пича няма блъфове в шовинг рейнджа си.

Интересно ми е мнението ви как бихме играли на бланк ривър ?

Ако дефендва срещу 3бет само с 4бетове и не колва много, то тогава и флат е ок с тази ръка.

Последна редакция: 4 февруари 2012
  9. gulf

gulf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не си противореча, ако не фолдва на 3бет и сбет съм написал.Защото ще трябва да барелва доста за да го откаже, а ще пропуска флопа 2 от 3 пъти.
    В позиция са различни нещата.

10. timoty

timoty
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    36
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    То на тая ръка точно това и е тъпото защото дори и да хитнем няма да знаем изобщо къде сме. Подбирайте си ръцете за 3 бет 5h 9h е къде, къде по-добра ръка за 3 бет. А и както се вижда удряме стрейт флъш.
    Майтапа настрана - ръката е изключително неподходяща за 3бет.
    В конкретния случай единственото възможно отиграване, което виждам е чек/шов търн и той да го мисли. Както е играна е лесен чек/фолд ривър. Иначе на мен ако ми чекнат на тоя ривър съм шов с 100% от рейнджа си. Но не може да разчитаме, че противника ще го прави достатъчно често на блъф. Няма нужда да се филмираме. Чек/фолд ривър

11. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    екстра е ръката имо, ч/ф е ривъра за съжаление
    ако е по-фиши играча може и една идея по-силни бетове на флоп и търн

12. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Не съм съгласен с написаното.
    Ръката е доста добра, ако знаем за опонента, че не фолдва на 3бет.
    То тогава имаме много екуити advantage постфлоп, да не говорим, че може да ни колва с ръце като JTs, QTs, KTs, АХs и куп глупости, като ние често ще имаме поне 2 овър карти, което ще ни позволява да го накараме да си фолдне мидъл пеъра, който е ударил с някви ниски конектори etc. Освен това имаме екуити, дори и да не ги фолдва или има по-силна ръка.

Ако имаме рийд за опонента ни и това как играе постфлоп в 3б потове, то тогава 3бета има много по-високо ЕВ, в сравнение с кол, да не говорим за фолд...

Ако ти чекнат ривъра, ти в рейнджа си нямаш почти никакви блъфове, така че няма защо да се притесняваме да чек/фолднем, да не кажа, че това си е турбо фолд на ривъра, а не разбирам защо хората се притесняват да го направят. :?

Като цяло спота е доста комон и може да си пиша цял ден за него, но винаги ще има различни гледни точки и няма да можем да поберем всичко в подобна тема. :)

13. arsenalpz

arsenalpz
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    8
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    чек/кол?

14. DaWolF

DaWolF
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    слагаме празен ривър - 2s (примерно).

Ако очакваме да ни колва с всяко А тогава изи бет.

Ако обаче му дадем по-реалистичен диапазон AQs-AJs,A7s-A6s,A4s,AQo-AJo - чек/фолд.

Много зависи от информацията за опонента. Това, че не ти вярва на теб не е достоверна информация, за да предполагаме, че ще ни колва с всяко А, JJ-88, както и 7х ръцете му (ск). Затова бих чек/фолднал на всеки ривър, различен от Т.

15. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1 za timoty

Miserry, na dobur igra4 ako mu 4eknesh toz river, obrushta na bluff vsi4ko po-slabo ot AJ vklu4itelno, taka 4e pomisli malko predi da pishesh,4e nqmal nikakvi blufove. Otnosno 3beta s AT, imame raw equity preflop vs reindja na protivnika, oba4e kogato plati i vidim flop, equity-to na rucete se prerazpredelq sprqmo borda i nqmame poziciq !!! AT moje da e napred kato equity sreshty KQ preflop, no na bord Qxxx neshtata sa suvsem drugi. Tova e mnogo dulga tema, no nakratko, obshto vzeto nqma zna4enie kakvo equity imame preflop, po-vajnoto e 4e NQMAME POZICIQ.
    Drugoto koeto e, imame reverse implied odds sreshtu ruce kato AQ i AJ koito plashtat 3beta. Kato cqlo rukata e 80% call i 20% 3bet preflop, v zavisimost ot mn raboti, drugoto koeto e protivnikut ako 4betva mnogo s taz dinamika i 40% open sme 5bet shove na bluff s ATo, taka 4e mnogo faktori sa pod vliqnie.
    Taka izigrano sme o4evidno fold, 6toto malko sa xorata koito shte oburnat na bluff po-slabi asa priemrno na rivera na tova nivo

16. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Еми айде напиши кое е това "всичко", което той обръща на блъф.

17. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Aj, ATs, ATo, A9s, niski suited Ax ako gi ima i ako nqmat 2 pairs, TT,99, 89s, KcQc, KcJc

18. DaWolF

DaWolF
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    65
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    АХАХАХ AJ, ATs няма да ги превърне в блъф, просто защото са му за валю. Ниските сютед Ах също надали ще ги превърне в блъф, защото има шоудаун стойност с тях. ТТ,99 - също ... KcQc, KcJc ... айде моля ти се .. ще палти и на търна с тях ама друг път. Нека не правим диапазони, които са ни удобни на нас, само и само да ни излезе правилно действието. Така освен да се самозалъгваме друго не постигаме.

19. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    DaWolF, tva 4e ti si slab tight fish i si 4ekvash tuka shtoto imash "showdown value", nezna4i 4e tova e optimalnoto otigravane. No pak kazvam, v slu4aq TOZI IGRA4 na TOVA NIVO nqma da gi oburne na bluff nai-veroqtno i mojem da si foldnem spokoini4ko

Последна редакция: 5 февруари 2012
  20. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    С даденото от теб описание бих играл ръката или с кол префлоп или ако го 3бетвам ще му го правя по-голямо (почти 120бб дийп+ ооп + не фолдва често) и ако динамиката е такава че мислим че на този борд сме DA BOSS съм бет 8-9 търн 20-22 и ще имаме <40% на ривъра (щом не ни вярва и ни колва всичко и мислим че имаме най-добрата ръка е време за чардж :) ) . Ако се съмняваме в рийдовете си и не сме сигурни бих колнал пре .

Сподели страницата