1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Living from Poker Challenge

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от daekpower, 2 април 2015.

1. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    В последните два месеца сме свидетели на голям форумен прогрес благодарение основно на един потребител - Кларк и неговото предизвикателство. Голямо браво за трудът усърдието и начинът по който той ни прави съучастници в тази негова мисия!

Както всяко нещо и Философията на Кларк си има своите подръжници и своите опозиционери.Не казвам "хейтъри" казвам "опозиционери", разликата между двете понятия или поне смисълът който аз влагам е ,че "хейтърите" си "хейтват" без ясно изградена концепция какво точно не има харесва и как биха го променили така че да им е по вкуса,докато "опозиционерите" имат различна гледна точка която подкрепят със съответния план за реализация.

При така изложената ми теория аз припознавам себе си като "опозиционер" не защото не уважавам Кларк и това което той е постигнал и ще постигне ,а защото описаните от него цели аз (ще) гоня чрез различни от неговите методи.

"Защо смятам ,че има нужда от второ подобно предизвикателство?" е най-логичния въпрос който би могъл да бъде зададен.
    Отговорът е че в последните дни и седмици съм коментирал темата на колегата с не един и двама играчи и в мненията на много от тях може да се открият следните неща:
    "Да ама той си има маса пари и не го е*е ще завърши ли предизвикателството или не"
    "Да ама той е "хай-стейкс" играч и много ясно че сега ще ги мачка на 20-50-100нл рибките и ще се тупа в гърдите колко е добър"
    "Да ама той не тегли всеки месец да си плаща сметките щото има милиони левове в банката и това предизвикателство е ей така за фън"
    и тн.

Не познавам Кларк , но силно ме съмнява горните твърдения да са верни за него. На мен просто ми изглежда като човек преживял духовен катарзис на скоро и открил сферата към която иска да подходи максимално мотивирано и професионално.
    И точно тук идва моментът в който бих се включил аз с моето предизвикателство:
    Според моята гледна точка за животът вселената и всичко останало , най-силното качество на човек може да е правилната самопреценка във всеки един момент. Това според мен включва допускането на неуспех , а това от своя страна рязко контрастира с цялостната идеология на Кларк.

Стига толкова за чуждата паница че то си стана направо "хейт контра чалъндж".
    Ето какво ще се опитам да постигна аз през следващите часове,дни,седмици,години.

Тъй като играя в Планет Уин, а там спечелих една тяхна промоция в която ми изплащат 50% рейкбек предварително на база 2к рейк, започвам с банкрол 1000 евро, които ми предстои да изработя като направя 2000 евро рейк(4000фпп) за календарния месец Април. Освен тези 1000 евро ще взема и още евра допълнително от сътезания и други промоции и евентуално ще спечеля/загубя нещо от игра.

Ще пиша всичките си основни разходи за месеца като сметки, абонамент за детска градина на детето, ~разход за храна , екскурзии и други удоволствия, и тн.
    На края на месеца след като знам колко ще спечеля от състезания и колко ще съм спечелил/загубил от игра, ще извадя от тази цифра общите ми разходи и това което остане реално ще е сумата с която съм успял да увелича банкрола си за месеца.

Ще играя 50 и 100нл като ще миксирам 50бб и 100бб стратегия. Когато сутрин няма достатъчно маси ще слизам и на 25 нл.
    Ще поствам ежедневни графики ,някои ръце и ще се опитам и видео материал да подложа :)

За край искам да кажа какво мога да спечеля и какво да загубя от това което правя:

Колкото и да отричаме ,самия факт ,че се занимаваме с покер си означава, че повечето неща които правим ги правим от нарцистични подбуди. В този ред на мисли себедоказването е едно от основните неща които мога да спечеля :) "колко съм добър" "колко мощен гриндер съм" "как зарибявам по малките играчи да тръгнат по моя път" "колко съм скромен" и тн. Ако пък ли не ми се получи пак ще спечеля щото поне ще се приземя и ще си помогна за правилната момента самопреценка.
    Сега по сериозно:
    Очаквам чрез моята тема хората да добият по-ясна представа за живота( и най вече финансовата му част) на човек издържащ се само от играта, както и за степента време и усилия които трябва да се вложат. Ще допринеса за това подържайки максимална прозрачност на цифрите които минават ежемесечно около мен.
    Очаквам чрез темата да се развия като играч чрез коментарите съветите че дори и хейта който ще получа.
    Очаквам чрез това че правя публично достояние цялата си игра да се мотивирам още повече и да покажа по-добри резултати като допускам по малко непредизвикани грешки.

И най-накрая искам да кажа :
    НЕ НА ФАНАТИЗАЦИЯТА !!!

2. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:

3. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:

4. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    165
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +7 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Хубаво начинание.Различната гледна точка винаги е от полза.
    Успех :)

5. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Браво за инициативата, на мен ми е доста интересно да видя как се развиваш, особено като се има предвид че имаш детенце. Това променя много неща, особено от към менталната страна на нещата. Дано съумееш да си докрай честен и ни даваш пълната информация за нещата които ти се случват по масите и извън тях, защото на мен лично ще ми е особено интересно да видя как се справяш.

Успех!

6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Успех :) Винаги съм си представял един ден , ако имам семейство , ще трябва да си намеря " истинска" работа и да оставя покера на заден план , а с тебе стават 3-4 семейни човека издържащи се с това ... Евалата :)

7. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Успех,

ако не пускаш много мотивационни клипчета ще следя темата :)

8. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Супер начинание, ще следя с интерес. Мисля, че точно тази финансова гледна точка свързана с ежедневните ни разходи и покера като единствен доход е нещо което ще помогне на доста играчи. Успех.

:D

9. BadHabit

BadHabit
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    30
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +13 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Успех и от мен! Само с покер ли се издържаш?

10. hardwin69

hardwin69
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    416
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +33 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Доста ще е интересно, ако си спазиш плана. Браво,че си се надъхал да го направиш и успех!

11. Twitchy

Twitchy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +140 / 9 / -3
    Покер ръце:
    Успех!

12. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    738
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Гл и от мен, много е яко, че ти освен дисциплната ще покажеш и как реално седят нещата, когато имаш неотложни разгоди всеки месец :)

13. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Е те тук е основния "проблем" :D Като те чета и се оприличавам в теб ... и аз ще следя с интерес .

П.С. пак дойде време за плащане на градината , 60 кинта са си 60 кинта :D

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Бравос,със сигурност ще се мотивираш допълнително като го правиш публично.

Близостта на това предизвикателство с реалността го прави доста по-интересно :)

Успех !

ПП Крайно време е да премахнат правилото за пълния член в българския език :D

15. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Благодаря за окуражителните коментари!

Дълго време се борих с мисълта за "истинската" работа ,тъй като завърших медицина и направих някакъв опит за практикуване дори, но след 6 месеца стаж ми казаха : "ако искаш почни специализация мястото е твое , но първата година поне ще трябва да си на докторантска стипендия (450лв/месец)" та се наложи да я зачеркна за момента истинската работа :)

Да от 2009та насам единствено от това. Светъл лъч е че жена ми вече е трета година специализант белодробни болести и преди месец бе назначена в болницата (досега беше на въпросните 450 лв стипендия) ,та вече ще имаме +10би за 50нл към семейния доход :)

Голям проблем е за момента ,че малката е на частна деЦка градина тъй като не съм от Варна а живея тук и за яслите бяхме 890 резерва.Миналия месец навърши 3 год и стана на възраст за горната група и тая надежди да я приемат на държавно заведение
    в близките месеци.
    Оттук може да тръгне и една полемика с която ме обграждат напоследък "за и против частните деЦки градини" ,ама айде да не го обръщаме на "бг татко грайндър :) "

Публичността определено ще стимулира егУтУ ми ! :)

Аз съм против премахването на правилото тъй като все пак как ще показваме "супериор лангуидж скилс" , то се вижда че правописа всеки го може :)

Иначе наистина това ми е слабата част в българския език и няма филм отворен съм към коучинг :)

16. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Започвам месечния отчет със стартовите разходи :

Наем - 450 лв
    Ток - 180лв (дата на фактурата 23.03) (дейба Март май не беше по студент от февруари пък сметката ни е 50% повече мамиту им на е-он)
    Телефон + ТВ + Интернет (+малко роуминг щото бях в Малта) 90 лв
    Абонамент за детската градина ( с включен парти за рд вътре) 420 лв
    ----------------------------------------------------------------------------------
    1140 лв

17. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Ми не мога да си изкривя душата и ще призная че въпросните клипчета изиграха голяма роля в мотивирането ми да стартирам темата :) Иначе предполагам си забелязал как завършва уводния пост в темата :)

18. daekpower

daekpower
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    462
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 2 / -1
    Покер ръце:
    Първата сесия от 1к ръце ( тъй като имам склонност да бърнаутвам ще гледам да се придържам към 1к ръце на сесия) завърши под надслов "Снапнах с Аса и пуснах сълза"

За 1к ръце на 50нл (и 2 маси 100 нл ) направих 40е рейк

19. vlade

vlade
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Въпроси за детските градини като офтопик ли ще се третират?

20. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +330 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Сега вече ще видите какво е обем! :D