1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Little help

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Sefi87, 18 февруари 2016.

1. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте, играя покер непрофесионално, (нещо като хоби). Играта ми е интересна и се стремя да се развивам и подобрявам в нея, но като виждам какви графики чертая си давам сметка, че нещо бъркам сериозно в схемата. Играя кеш на микростейкс нивата, 6-7 маси като средно на месец не правя повече от 30-35 к ръце (ходя и на работа). От гледна точка на теорията имам базови знания, чел съм няколко книги, гледам клипове, анализирам си ръцете, но явно стила на игра, който съм развил не прилича да е печеливш. Знам, че е строго идивидуално, и зависи от 1001 неща, но ще се радвам ако някой от по- опитните играчи сподели дали е имал подобни графики и какви промени е направил в играта си, за да станат малко по - стръмни (ама нагоре) :).
    Untitled1.jpg Untitled2.jpg Untitled3.jpg

2. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +31 / 2 / -4
    Покер ръце:
    Здравей !
    Не знам каква насока да ти дам само от тези графики , понеже както спомена зависи от 1001 неща.
    Може би най-разумното и адекватно решение е да намалиш броя на масите .
    4 маси би трябвало да ти са добре за начало , когато нещата ти станат малко по-ясни можеш да вдигнеш с по една маса до 6 .
    Ако постнеш статистиките си ще получиш и още съвети :)

3. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    И аз бих играл 4 маси най- много. Пробвай за някакъв период да намалиш масите и виж как се чувстваш.

4. atimbalanda

atimbalanda
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    178
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +49 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Според мен основното е ,че не колваш достатъчно и не блъфираш достатъчно в някои ситуации.

5. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    734
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Едвали ли има много голяма разлика от 4 и 6 маси на микро стейкс.

Неща заради, които имат подобни графики са доста, но обикновенно при повечто хора е това:
    - сбетваш неща, които трябва да чеквъш
    - не сбетваш неща, които трябва
    - бетваш вс миссед сбет неща, които са чек и обратното
    - рейнджовете ти префлоп са слаби

Има много много други неща, но си помисли върху тези и виж дали препознаваш нещо.

• Like Like x 3
  6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    596
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    + за рейнджовете префлоп :)

7. Lazio

Lazio
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    23
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм в подобна ситуация, вярвам и други микро играчи. Знам, че grinders.org не е обучителен сайт, но би било от голяма полза за нас - малките, други по-напреднали да споделят, ако имат желание, било то статии или видео матириали, или каквото и да било - рейнджове, etc. Дори нещо елемантарно за някой, може да отвори очите на друг за някоя концепция. Виждам, че се анализират ръце, но лично аз съм далеч от приложения мисловен процес. Разбирам, че на всеки времето му е ценно. Разбирам, че рейка, който правим на нл10, 20 е нищожен. Изхода вероятно е частен треньор, но поне аз не мога да си го позволя - 60-70$ на час имаше оферта тук.
    Ще дам линк към статии, които чета в момента. Видях ги тук в подобна тема. От тях се опитвам да конструирам рейнжове за нл20. Бих се радвал да дадете мнение до колко са актуални и дали изобщо ще ми помогнат за подобряване. Дано да помогна и на автора поне малко.
    Donkr - Pokerarticles at Donkr

+1 за devilstime. Нацели ме точно на болните места.

Последна редакция: 19 февруари 2016
  8. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Devilstime - Това, което аз оценявам за себе си като проблем е може би пасивността ми постфлоп, (АФ 1,6). Играя с нисък флоп с-бет, особено ООП. Но когато играя, така и не мога да намеря достатъчно мноого ситуации и подходящи ръце с някакво екуити или добър блокинг ефект, с които да рейзвам или да продължавам да барелвам за да съм по - агресивен. Все ми се струва, (и най-вероятно е така), че почвам да спювам. В клиповете, които гледам агресията постфлоп е премерена и в точни спотове - когато противника е по-вероятно да е слаб и капнат (то всичко си произтича от добрия хендриййдинг).
    Наистина е неприятно и фрустриращо, когато стигнеш до нивото да знаеш, че ти липсва нещо и да не знаеш къде и какво да промениш, за да се подобриш.
    P.S. Благодаря на всички за мненията и за линка. Тези статии съм ги чел по няколко пъти и са ми били полезни:). Успех на всички.

9. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    734
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +91 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Не знам как това трябва да е проблем, че играеш с нисък сбет, то това би трябвало да означава, че ако имаш хубави рейнджове на търн и ривър си с доста по силен рейндж. По-скоро бъркаш някъде осезаемо, бтв 40% флоп сбет е доста приличен сбет, явно не го сплитваш правиално или пак казвам рейнджа ти още от префлоп не е добър.

10. Sefi87

Sefi87
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Като проблем посочих ниската ми агресия (не се изразих може би ясно). Да с-бета флоп ми е ~43 и ми харесва така и ти си прав, че предполага да съм със силен рейндж на другите улици. Опен рейнджовете префлоп са ми тесни УТГ: 14-15, МП: 16, СО - 18-19, БУТ 35... за колд кол също. Знам, че бъркам някъде в цялата схема..., благодаря пак за включването :)

Сподели страницата