1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

LED TV

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от rEADy, 1 април 2013.

1. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Здравейте искам да си купя LED TV 40 или 42 инча до 2000лв. От малкото което знам, е че колкото повече Hz толкова по-добре както и че не е хубаво да е Сони , заради липсата на възможност за бг субтитри. Ако може да споделите вашите впечетления за модели,марки етс ?

2. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Samsung e добра марка. Чете бг субтитри и картината е невероятна. Чувал съм че е по-добре телевизора да е 3d , дори и да не ползваш тази функция, защото работят на по-високи Hz .

3. darreta

darreta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  4. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
  5. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    + 1 за Самсунг. Имам и Сони, ама Самсунга си го слага в малкия джоб спрямо картина.

6. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм на Samsung, доволен съм.
    3D-то обаче съм го пуснал може би 1-2 пъти за половин година. А си спомням, че доста държах да имам, явно е било безмислено.

7. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    +1 към горното мнение, Samsung са нътс, а 3д-то ми се струва напълно излишно засега

8. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    3D-то е като 1080p-то, добра екстра за киномани като мен, които обичат да гледат филми у дома с кристално качество. Иначе HD-то на кабелните оператори е 720p и реално всеки нов телевизор го поддържа. 3D телевизия скоро (в близките бих казал 5 години) у нас няма да видим. То като гледам как HD-то тепърва прохожда, а в нормалните страни вече обмислят пускането на UltraHD телевизия, което ще бъде нътс.

И аз имам Samsung-и, които са купувани преди 4 години. 3D нямат, даже не са и LED, LCD са, но тогава бяха върха на сладоледа и все още са си доста добри. Работят си чудесно и вадят много добра картина, не съм имал никакви проблеми с тях. Имат си и свързаност към интернет и някакъв софтуер, обаче тази екстра въобще не я използвам. Модерната зарибявка с "умните" телевизори, които ровят из интернет в несвяст, според мен си е чист маркетингов трик. При толкова други устройства, телевизорът е последното нещо, на което ми трябва да имам браузър и YouTube приложение. По-ценното е DLNA, за да си го връзваш към другите устройства вкъщи, но мисля, че почти всички модели вече го поддържат.

Като съотношение цена/качество мисля, че Самсунг са най-доброто, което може да се вземе у нас. Екраните им са достатъчно добри и издръжливи за една нормална домашна употреба. От там нататък най-добре си прецени какви екстри ти трябват, защото диапазонът на предлаганите е широк и оскъпяват продукта ненужно, защото реално няма да използваш по-голямата част от тях.

Последна редакция: 2 април 2013
  9. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    msat е доста добре откъм HD канали, да живее ТИМ :D има 30-тина HD канала, повечето от които 1080i. Поне в краткосрочен план май са най-добрият кабелен оператор ако сте си купили добър телевизор.

Иначе LED vs плазма на мен не ми изглежда да има категоричен победител, за мен най-големият плюс на LED е, че сигурно се пестят 10-15лв месечно от ток при голям телевизор, за 5 години това е сума от сорта 500-700лв. Каква е цената на добър 50 инча LED телевизор? Плазма Panasonic 50st50 наскоро видях в технополис за 1700лв., според мен е страхотно съотношение цена/качество. Плазмата доколкото знам все още има предимства при тъмните цветове и при бързо движещи се обекти (спорт). LED вероятно е за предпочитане, ако стаята е много светла. BTW това са мои ламерски разсъждения, ще се радвам ако някой даде компетентно мнение

10. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
  11. rEADy

rEADy
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    813
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +62 / 0 / -1
    Покер ръце:
    " Относно вечният спор плазма или лсд
    Плазменият телевизор показва 100% от възможностите си вечер в къщи с контролирано осветление !
    За силно осветени помещения и пряка слънчева светлина естествено се препоръчва LCD.
    Силата на плазмите е в сравнително тъмно помещение където на всяко LCD му "прозира" подсветката и изчезва всякакво черно. За да стане черно се налага намаляване на подсветката и яркостта и получавате черно, но за сметка на детайлите в тъмното. На светло е обратно - LCD-то има предимство.
    http://www.advanced-pdp.jp/fpd/english.html

Купете си ПЛАЗМА, в случай че:
    Искате да се наслаждавате на богати, топли цветове и истинско черно.
    Ще ви се налага да гледате странично телевизия.
    Няма да гледате продължително (повече от 4-5 часа) телевизионни програми със статично изображение (логото на програмата) или да играете видео игри.
    Помещението ви не е изложено пряко на слънчева светлина или лесно може да контролирате силата на светлината с помоща на завеси.

Купете си LCD, в случай че:
    Търсите телевизор под 42 инча. Няма плазми с по-малък диагонал от 42 инча.
    Ще гледате продължително една и съща телевизия и мислите да ползвате телевизора си като компютърен монитор.
    Помещението ви е силно осветено от слънчева светлина и често гледате през деня.
    Искате телевизорът ви да е енергоспестяващ. "

Явно на място ще реша кое повече ми харесва като образ.

12. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Горе долу няма разлика, Ако сте много взискателни към цветовете - трябва калибрация. Като цяло повечето телевизори стават за гледане. Там екстрите за субтитри и т.н. - има си player-и (с хард или без, с wifi или без) които се вързват към телевизора. Повечето хора обаче си го свързват към компютъра, понеже е по-лесно и евтино (и смислено, стига разстоянието да не е голямо).

То и на място не може да се реши добре, понеже цветовете на екрана се влияят от околното осветление - едно е ако се осветява жълта светлина (лампи с нажежаема жичка), друго е с бяла светлина. Освен това зависи и от конкретните настройки на екрана - контраст, яркост, цветова температура и т.н. Едно време на някой телевизори нарочно настройваха да им е по-кофти образа, за да може да се купуват другите (с по-добре настроения екран). Сега не знам дали го прилагат този търговски трик.

Чувал съм, че Samsung са добри. Panasonic също. Ние сме с Philips и не ми харесва - даже дистанционното започна да прави проблеми. Със сигурност не бих взел такъв.

LCD май е и по-лек от плазмата. Според мен за повечето потребители LCD е достатъчно добър вариант. А кой точно модел - трябва да се разровите из форумите и да решите (по-горе дадоха много добър линк). Plasma взимат тези, дето имат някакви специални изисквания за картината и т.н.

Като харесаш конкретен модел - запиши го в google и търси за проблеми свързани с него - тези теми дават по-добра информация за продукта. Благодарение на това избягвам покупката на техника от определени марки

13. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
  14. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Канят се лятото да пускат OLED. Много резолюции, инчове и т.н..
    Ако не се окажат читави, поне ще свалят цените на сегашните.

Сподели страницата