1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Leakfinder видео

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от wabbitt, 24 октомври 2009.

1. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Здравейте, реших да направя едно видео на 10NL в Унибет което да пусна тук и евентуално да получа коментар върху определени ръце и като цяло за играта ми. Общо взето се получи поредната сесия в която нито съм напред, нито съм назад. Това тъпчене на едно място започва да ме кара да мисля, че проблема е в мен. Не мисля, че е нормално.

Все още имам едва 10к ръце на 10NL , но все пак за 10k само да тъпча на едно място не ми се струва нормално. Първите 9 играх по агресивно, но просто се убедих, че колват с почти всичко и ако флопа ги удари по какъвто и да било начин плащат поне една улица. Това прави cbet-a почти невъзможен, защото въпреки, че знам че колват cbet-a ми с всякакви фантазии не се чувствам добре да барелвам на това ниво.

Затова реших да започна да играя като абсолютен str8 forward nit. Без каквито и да било излишни глупости. Вече имам към 1200 ръце играейки по-този начин и се чудя дали е правилно и дали да продължавам така. Лично аз мисля, че така е по-добре, защото не си давам паритев глупави ситуации, но от друга страна се иска повече търпение. Не знам доста ми е трудно да си представя отималния начин да се бие 10NL. Всички казват като имаш бетвай силно като нямаш фолдвай. Да, но просто играчите не са типичните колинг стейшъни които се стакват с топ чифт.

За това пускам видеото и ще се радвам да дадете коментар по ръце които не са ви харесали и изобщо като цяло за начина ми на игра. Явно проблема е в мен и искам да изчистя играта си докато е време.

Благодаря предварително.

http://www.megaupload.com/?d=K2B5SJEQ

2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    На 50нл даже си плащат само с чифт или fdraw (е не се стакват, ама си даряват голяма част от стака).
    Иначе много голямо това видео - 380MB. Можеше да кажеш и горе долу колко време е. Надявам се някой да му направи leakfinder и тогава да го качат с коментара.

Всеки има различни теории как се бият ниските нива - аз съм към нитовете ама това е при положение че не бързаш да качваш нивата :)

3. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    40 мин е

Аз не го поствам някой да му прави клип с коментар, а просто вие да дадете коментар тук в темата.

4. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +362 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Другия път сложи коментар,щом е предназначено ние да го гледаме...аз така няма да го гледам,сори :)

5. bobi

bobi
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    64
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Моят съвет е да си отвориш малко играта , прекалено тайт играеш сякаш

кадето имаш гътшот , според мен трябваше да направиш с-бет ( QJh ръката)
    и също така А5h от CO можеш да си го отвориш (преди това на нея маса не си правил много екшън)
    А9c също пак от CO fold-на (сякаш без да има рейз преди теб)

106 ръката в multiway-я трябваше да си бетнеш (според мен , макар да е луус) , да знаеш долу горе какво да правиш , защото на това ниво в Unibet си правят и яко лайт на пълен Air (там кадето направи трипс на ривер-а и онзи ти направи Oversize bet) може да е на всякакви overpair-ове и т.н

Играй по ЛАГ - това е моя съвет

6. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Добре, но как да играя ЛАГ като за ЛАГ стила се налага често да се cbet-ва, а играчите много рядко фолдват на cbet. Случва ми се да ми колват и с underpair даже, да не говорим за bottom pair, gutshot и тн. Не се чувствам добре да ги барелвам, а при положение, че cbet-a рядко работи губя доста от по LAG игра.

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Играй TAG vs LAG и LAG vs TAG

8. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Какво значи играй ЛАГ? Масата трябва да ти позволява да играеш така..., а на тея нива това трудно се случва. Не съм гледал конкретно видеото... ама си мисля, че човек трябва да се нагажда за масата.. аз лично на тези нива, много рядко намирам маси на които може да се играе ЛАГ...

И да.. сложи коментар.. и аз като видях, че е без коментар се отказах да го гледам..

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Доста хора се оплакват, че на ниските нива има само нитове (като мен) - еми тогава играйте LAG
    А пък ако се оплаквате, че ви плащат със свякакви боклуци - играйте TAG :)

10. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам кое мислиш за ЛАГ и кое за ТАГ, но това беше супер нитска игра и ултра пасивна. С този стил на игра си най-лесния опонент който някой може да срещне, никога няма да спечелиш пари от поне малко мислещ опонент, 1во защото той няма да ти ги даде знейки че си пасивен и 2ро ти не се опитваш да ги вземеш (не крадеш), остава да засичаш ултра слаби опоненти в настроение да ти дадат парите си както в ръката с АК, но това няма да се случва толкова често. С този стил на игра ако не правиш по 100к ръце на месец и не печелиш от бонуси няма как да се получи. Просто страха в играта ти си личи много, не се заиграваш с абсолютно нищо понеже те е страх че постфлоп няма да хитнеш и ще ти колват, това си личи и от постовете ти тук (по горе), но ти ако не започнеш да играеш постфлоп няма от къде да печелиш, там са грешките на опонентите ти там са и парите. Ти не изолира нито един лимпър в това клипче, открадна блайндовете 1 с ръка по различна от покет пеър или АQ+, казвам ти така няма да се получи ...

По самото клипче, промени си цветовете на ВПИП за да ти грабва окото когато имаш риба на масата или нит. Към 7 минута забелязах че 2 и 4та маса не бяха хубави, на 2ра имаше няколко 30/20 тип играчи, което е ужасно за твоя стил на игра, а на 4та имаше един 32/4 и всички други бяха сравнително мислещи опоненти, което за теб пак е ужасно. Мислех да си записвам всяка грешка която видя, но аз вече обобщих повечето пишейки колко си пасивен и страхлив в играта си. Ето някой неща който си записах:

- 10:30 (4) лимпна малък покет пеър от бутона след 2 лимпъра ???
    - 10:40 (1) фолдна А9с от КО, но по рано рейзна ТJo
    - 18:19 (2) - cbet !!!
    - 19:25 (4) направи цбет на гадния флоп, но пропусна да цбетнеш по рано на по подходящия, понеже играча беше нит и лесен за игра -> ти си същия този играч
    - 20:30 - (2) рейзни 88 префлоп имаш 25бб шорт, вкарай го на ниския борд
    - 22:00 - (2) KTo от CO open raie, (4) K5s от B open raise
    - 23:30 - (1) раисе 78o ot B fold A5s ot CO ???
    - 30:15 - (3) fold AJ UTG ???
    - 33:55 - (2) flopваш стрейт+флъш дроу в лимпнат пот на пеърнат борд, цбетни !!!
    - 36:30 - (4) limp spp от B ???

Това е от мен имаш да учиш адски много, така че запретвай ръкави. Чети статиите тук за ниските нива, гледай клипчетата на по ниските нива и най важното започни да мислиш а не само да си гледаш картите и да натискаш бутони !!!

Успех !!!

11. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Разбирам. Явно прекалено нитската игра не е подходяща. И аз си го мислех, но не бях съвсем сигурен. Ще взема впредвид съветите ти и мисля да направя клип с коментар и по-отворена игра. Трудно ми е да си отворя играта на 10NL признавам си, но така ще има повече какво да се коментира и може би е най-добрия начин да преодолея трудностите.

12. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Важното е да дадеш гас и да играеш, на тези нива ти трябва да си изградиш основите в покера: дисциплина, да знаеш важноста на позицията, да си изградиш стегната игра префлоп, да започнеш да мислиш не само за твоите ръце но и за противниковия рейндж, да се опитваш да разчиташ бордове. Всичко това става бавно и с много игра и всеки един компонент трябва да се подобрява на всяко следващо ниво. Затова покера е толкова комплексна игра ...

13. wabbitt

wabbitt
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    496
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Противниковия рейндж е толкова огромен на 10NL срещу повечето противници, че мисленето за него ми докарва главоболие. Това е най-трудното нещо за мен в момента. Просто повечето са непредвидими, защото не знаят каквот точно правят и играят всякакви ръце по различен начин всеки път.

Явно за да печелиш и да се развиваш по-бързо трябва да влизаш във възможно най-много ситуации, а нитската игра не ти дава тази възможност. Започвам да се убеждавам все повече в това. Ще се опитам да си изградя една балансирана игра и да се надяваме да имам по-голям успех.

14. bobi

bobi
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    64
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това имах и аз предвид :) (явно не съм се изразил правилно)

15. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Затова казах да мислиш за него, никой не иска на 10нл да си безгрешен в поставянето на опонента ти на рейндж, но започни да го взимаш под внимание и да се учиш срещу кои опоненти как се играе. Това е лесното на 10нл имаш или нит или риба в 90% от случаите. Срещу нита е лесно агресия докато той не ти покаже зъби и тогава се предаваш, срещу рибата също опитваш се да играеш често с него постфлоп с ръце които хитват добре и когато хитнеш си го точиш, когато миснеш не блъфираш.

16. anpassan

anpassan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На мен пък не ми пречи големината на клипчето.Камтазията записва в пъти по-качествено.
    Имам ти малко статс:10/8 си.Мноого нити:(
    Според моите наблюдения на това ниво в тази мрежа ето и от мен няколко съвета макар че Радо бе изчерпателен:Бъди по активен в позиция-CO i BTN,дори и с по-слаби ръце.Те ако имат си показват.Много рядко някой трапва,но ти ще си го отбележиш ест.
    Така показваш активност и като уцелиш ръка е по-голям шанса да не ти повярват и да ти се отплати.
    Забелязвам , че е пълно с игачи със статс:40-80 на 3-4-5 PFR.Това са колинг стейшъни.Тях ги изолирай с добра ръка и можеш да им измъкнеш 3 стр. валю.

17. anpassan

anpassan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.megaupload.com/?d=I1C9FSSL
    Ето една примерна сесиика от мен:)
    Не най-правилната игра,но нещо бях разсеян.
    Без комент и без статистики-жалко че фаст стона не записва статсовете.
    Сменям масите често защото днес много тайтняри се появили.Неделя трябваше да е обратно:)
    Търсиш такива идиоти като sky888 (53/9) и Polat01(80/33).Като ги изнервиш с 2-3 ръце и губят контрол:)

----------------------------------------
    be the aggressor
    be in position
    that's the winning poker
    ----------------------------------------

Последна редакция: 25 октомври 2009
  18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194