1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

ЛАПТОП ЗА 6+ маси

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от ev4007, 13 септември 2009.

1. ev4007

ev4007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам следния проблем: Ще си купувам лаптоп до около 1К лв. Искам да избера най-удобния с мин характеристики процес.: >2.0 МHz; Ram> 2 GB, screen който какъвто предположи, за да мога да играя покер на него. Благодаря предварително, помагайте с избора на лаптопа :D

2. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ами относно екрана добре е да е по-голям (с по-едра точка) за да не ти изтекат очите

Градинарят е направил една доста полезна таблица в която може да проверяваш колко маси ще ти се събират според екрана и покер залата:

http://rpaguhap.hit.bg/Broi_Masi_Na_Monitor.htm

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    За 1к лв няма да стане, отдели си повече за качествен продукт. Аз например много уважавам марката дел - всеки 17" с 1900х1200 и добри показатели ще ти върши отлична работа. Цените обаче са по скоро около 2к лв.

И по конкретно серията XPS на дел е много добра - най-издутия 17" инчов с 1920х1200 е супер чук, обаче е доста скъп. По бюджетно решение са новите 17" студио.

Последна редакция: 13 септември 2009
  4. ivan111

ivan111
    Expand Collapse
    Banned

Съобщения:
    42
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Разгледаи моделите на Acer, те мисля имаха модели с голяма рез. на по ниски цени...

5. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз съм чувал това в един друг форум за Acer, че поддържат голяма резолюция пък цените са по-ниски от на другите, но ставаше дума за монитор

6. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    На мен ми се струва че за покер може да е по-оптимален вариант 1600-1680 пискела ширина отколкото 1920, щом са нужни само два реда минимаси в три колони. 1920 освен че е доста по-скъпо, точката става вече много ситна, а в покера гледаме разни малки шрифтове на бетове и статсове и ми се струва уморително за очите... но си е предимство, че има място за още един ред де

7. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Разбира се точката не зависи само от разделителната, а и от размера на екрана в инчове, така че нещо ако има 17 инча 1600x900 или от сорта бих се насочил към него

8. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тази тема не за секцията софтуер а хардуер, така че метнете я в общи приказки.

По темата определено с този бюджет няма как да си вземеш нужната машина. Лаптопите с по голяма резолюция от 1200:800 са и по скъпи, като прибавим това че трябва да е 17 инча пак се оскъпява, така че за 1к няма как. Трябва да направиш компромис някъде.

9. 3ears

3ears
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    0
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз също ще си взимам лаптоп тези дни, та се спрях на този вариянт - лаптоп плюс монитор. Какво мислите?

10. ev4007

ev4007
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Мерси много за съветите, и аз си мисля че най-добре е да си взема разумен лаптоп за около 1к и допълнително по-голям монитор + отделна мишка :). Btw се спрях на http://www.pcstore.bg/laptopi/toshiba/TOSHIBA_Qosmio_G50_12K/ То-шиба :) сериите Qosmio, а сега остава да събера 4К :D. Точно от някъде се появиха 1к лв и пак за нищо не стигат. Живота е странно нещо :). Мерси пак и успех по масите.

11. delnegro

delnegro
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    63
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Този не е лош, но ви препоръчвам по-новата серия студио - направо е трепач! Всичките и компоненти са от най-ново поколение.

Сподели страницата