1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Лаптоп изцяло за покер

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Zamio, 2 декември 2012.

1. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Здравейте,

В момента имам проблеми с ХМ2, които не знам точно на какво се дължат, работя по отстраняването им, но със сигурност и самия ми комп е претрупан с какви ли не излишни глупости едва ли спомага за добрата работа на софтуера и се замислих дали не е добре да си взема друг, на който да няма нищо друго инсталирано освен антивирусна, покер клиенти и хем. Като по този начин да минимизирам всякакъв риск, както от разни скамове, така и от задръстване на компютъра. Какво мислите по въпроса?
    Също искам да питам каква машина би била най-подходяща за целта? Като за начало аз си мисля, че задължително ще трябва да е със SSD изцяло, но оттам нататък не съм сигурен от какво друго бих имал нужда. Също така и откъде е най-добре да бъде закупен. Благодаря предварително за съветите :)

2. BiGb1rD

BiGb1rD
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    162
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 0 / -1
    Покер ръце:
    И аз имам същия проблем. След последният ъпдейт програмата изисква много рам - 1.4 гб използваше по едно време. Пробвай да го оптимизираш: http://hm2faq.holdemmanager.com/questions/1142/Holdem+Manager+2+Performance+&+Speed+Modifications

Друг вариант е да си вземеш повече рам. Аз съм с 4 Гб и ще взема поне още 2.

Ако не успееш да го оправиш, тогава си вземи друг компютър и задължително с SDD.

3. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    @Zamio Ако можеш изтърпи 2-3 месеца да падне малко цената на тези хардове. Ако ли не ето (според мен) най основните неща на които да обърнеш внимание:
    Хард - ССД 120ГБ минимум
    РАМ - 4ГБ минимум (6ГБ препоръчително)
    Процесор - Intel i3 минимум, ( i5 препоръчително) , ( i7 ако имаш повече финансова въжможност)
    Видео - 1ГБ самостоятелна минимум (2ГБ ако вземеш РАМ 6ГБ и i7 процесор)

Ако имаш възможност по добре е да си вземеш 17'' лаптоп , но и 15,4'' пак става.

А марката дали ще е Еисър , Асус , Дел , Сони , Тошиба , ХП , не мисля ,че е от огромно значение.

4. AilqksaN

AilqksaN
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    40
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз имам ASUS и сам мн доволен от него пък и е един от малкото по достъпни с 18,4 инча дисплей.

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    А защо ми е видео карта с 1GB рам, щом ще ползва лаптопа само за покер?

6. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Ясно, значи ще трябва да се купува.
    Искам да питам Монк, по-мощната видео карта за какво е? В смисъл необходима ли му е мощна видео карта? Аз мислех, че ссд хард+ много рам+ мощен процесор е ОК дори с много слаба видео карта. Не че ще взема такава конфигурация, но просто се изненадах, като си изкоментирал и видео картата на Хем ли му е нужна?
    Иначе прегледах някакви оферти и попаднах на това:
    http://pcstore.bg/laptopi/DELL-2/DELL-Inspiron-15R-7520-Stealth-Black-16GB-4577
    Като минусите са, че няма numpad, а няма как без него. Външен не ми се ще.
    15 дисплей и само 120гб...

7. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    При такава хубава конфигурация според мен е престъпление да вземеш някакво видео с 512 или 256 или пък нещо да ти дърпа от рамта.
    Утре ще тръгнеш да правиш запис на сесия с Камтасията , може да пуснеш Джойн ми , или нещо друго и тогава видеото ще ти трябва. Отделно като добавиш втори монитор към лаптопа ще е хубаво да знаеш няма да имаш проблеми.
    РАМ-та можеш да я вдигнеш (ако дъното ти позволява)
    Харда можеш да замениш за по голям.
    Но видеото си остава каквото е. То реално е чип който е залепен за дънната платка и почти никой няма да се нагърби със заменка на такова. Да не кажа никой. Освен ако тия по новите и по хитовите модели не са с видеокарта със слот и да съм в грешка , но се съмнявам.

И нали се сещаш че този лаптоп го купуваш да ти служи вярно поне 3-4 години. А след 3 години 1ГБ видео де е като 128мб в момента.

Последна редакция: 3 декември 2012
  8. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Убеди ме. А какво мислиш за конкретния dell?

9. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Не се наемам с препоръки. Аз лично бих гледал само параметрите , без значение марката , Стига да не е Самсунг , че си изпатих с два продукта на тази фирма. И разбира се да не някакъв Ейпък Макбук , че не знае ХМ2 дали работи и програмите са по различни и ще ти трябва месец докато свикнеш да работиш е него.
    Иначе тук във форума има доста фенове на Дел и доста хора ползват и препоръчват тази марка.

Специално този модел и след 4 години ще е актуален и ще ти върши работа. То това е май върха на сладоледа в момента. Иначе гледах със същите параметри за около 1800 лева , но на друга марка , но сега не се сещам къде точно.
    Само да вметна ,че разликата между 120ГБ и 240ГБ хард е около 200 лева в момента. Така ,че след 6 -9 месеца за около 350 -400 лева ще можеш да си вземеш поне 500 ССД хард ,според мен, което ще ти е повече от достатъчно.

10. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Acer never more !

11. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Я сподели с какви продукти си изпатил. За лаптопи съм чел, че самсунг си правят сами повечето части и дават малко дефекти. Затова се бях спрял на тях. За сега само батерията прави проблеми, ама май е нормално след 6месеца или година да издава багажа (паднала е с 30%, макар че ги рекламират да държи 80% от капацитета си до 5 години).

12. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ми то батерията колко ще живее зависи как я експлоатираш. Аз съм на мнение, че трябва постоянно при възможност да е в контакта. Разреждам я два пъти годишно, ако спре тока. Не мисля че всички машинки ги правят в един гараж. Смятам че има планина разлика в качеството на материалите и сглобката м/у някой брандове.

13. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Е, кажете де, кои брандове са добрите и кои не. От какво се притеснявате?

14. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами нека всеки от ЛИЧЕН опит да напише от какво е доволен и от какво не. Аз съм крайно недоволен от две машини на Фуджицу-Сименс, всичко им беше зле (сглобка, материали, хардуер), преди 4-5г. работих на тях. Много съм доволен от Тошиба (нисък клас), закупена преди ок. 4 год. за 999лв.

15. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Всичко ти зависи от процесора. Към 1300-1500 лв ти излизат всички лаптопи с I7 процесора 3610QM (и по високите 3630-32 с не големи разлики).

По принцип всички лаптопи с подобен процесор ще вървят с 2ГБ видео карта, и нещо от сорта на 500-750-1000 HDD...

Ако искаш лаптопа само за покер, най-добрия вариант е да говориш с приятелски сервиз(доста хора дори сами си сглобяват лаптопите,но всички зависи от модела и колко място има за маневри), които да ти сложат по-слабо видео и вместо HDD - SSD (120 стига, но ако спестиш повече от картата и HDD, може и 200+).

Не слагай хибрид хард, скапани са...

16. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    ^Е по-лесно е да се пусне нова тема ;)

18. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Дел са мерцедеса на лаптопите и това не са празни приказки. Казвам го от опит. Всичко друго е компромис.

П.С. Говоря за масовите марки, а не за сглобявани по поръчка.

19. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    замьо, ще ти го кажа съвсем просто:

процесора е супер бързо нещо. обикновено мощни процесори са НУЖНИ само на професионалисти, които правят изчисления, които са нелинейно пропорционално сложни на обема данни, т.е. ако анализираш изображения от уебкамера - тогава има повече сложност. ако анализираш маршрути за транспортни задачи - тогава ти трябва. за покер - нищо такова не ти трябва.

RAM е достатъчно бавна технология, 4 пъти по-бавна от процесора, и неслучайно на процесора му слагат няколко нива локална кешова памет, която е 100 пъти по-бърза от споделената (тази за която повечето хора знаят).

най-бавната от всички технологии на съвременния десктоп (което включва и лаптопите), е твърдия диск. обръщането към паметта е от порядъка на 1-2 милисекунди, а диска отива към 50тина.

та, накратко: за да ти върви хем-а - ти трябва най-вече яко памет 8-16гб е идеално. също така, често си вакуумирай базата данни - за да ти върви по-леко. процесор можеш да си вземеш дори интел i3 - тва не ти пука. ако ще правиш анализи в реално време ти трябва повече кеш на процесора, т.е. ако ще правиш доста ревюта на ръце.

графичната карта можеш да я игнорираш

20. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Т.Е. си пробвал абсолютно всички марки лаптопи, че и всичките модели вероятно, за да кажеш от опит, че ВСИЧКО друго е компромис? Asus ROG, примерно, са ебахти компромиса, пък и не само те. Кажи си, че си доволен от Дел и толко, без разни излишни глупости.
    П.С. тоя дългия пост отгоре има 1-2 технически верни неща и 1 тон глупости отгоре :D

Сподели страницата