1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by mitkos, Jan 12, 2014.

1. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    Hand History for Game 1111111111 (Prima)
    €10.00 EUR NL Texas Hold'em - Saturday , January 11 , 11:02:06 ET 2014
    Table Anonymous 10 Max (Real Money)
    Seat 3 is the button
    Seat 1: Player1 ( €16.82 EUR )
    Seat 2: Player2 ( €15.61 EUR )
    Seat 3: Player3 ( €10.00 EUR )
    Seat 4: Player4 ( €3.00 EUR )
    Seat 5: Player5 ( €11.53 EUR )
    Seat 6: Hero ( €10.00 EUR )
    Player5 posts small blind €0.05 EUR .
    Hero posts big blind €0.10 EUR .

Dealt to Hero: :Ks: :Kd:
    Player3 raises €0.20 EUR
    Player5 folds
    Hero raises €0.60 EUR
    Player3 calls €0.50 EUR

FLOP ($0.00)
    :6h: :Jd: :8c:
    Hero bets €0.95 EUR
    Player3 raises €2.40 EUR
    Hero calls €1.45 EUR

TURN ($0.00)
    :Qc:
    Hero checks
    Player3 bets €6.90 EUR
    Hero ?

Масата e анонимна , така чe имах само основнитe статистики на играча и изглeждашe като да знаe какво прави. T.e. нe e риба. Колнах рeйза на флопа защото нe ми сe видя логичeн на този борд. OК ли e да сe откажа тук?
    Потодса ми e 34%
    ПокeрСтов ми дава 44% Equity с/у рeйнджа , който му слагам: JJ ,88 ,66 ,AJs ,KJs ,QJs ,T9s ,86s ,Ac8c ,Ac6c ,AJo ,KJo ,QJo , но нe ми сe струва , чe щe бия много ръцe тук.

2. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    44%>34%

Но да направим следният анализ, да кажем, че човека отваря 40% от БТН, което мисля е нормално за тези лимити, даже може и да е много. Но то няма много значение, защото мисля, че колкото и да отваря ще дефендва 1 рейндж с кол. Тук обикновено ще се стакват с QQ+ AK 100%, може и по лайт, но да кажем, че така ще се стакват.
    Сигурно ще колва тоя рейндж
    JJ-22,AQs-A2s,KTs+,QTs+,JTs,T9s,98s,87s,76s,65s,AQo-AJo,KQo което е 35, да 4бетва 4-5 % валю QQ+ AK. Нещо такова.....може по тайт да колва даже.
    Има няколко варианта:
    1)човека рейзва за валю винаги
    2)рейзва блъф и валю
    3)рейзва блъф
    Общо взето и 3те варианта сме колл флоп и чек/кол търн.
    Не мисля че рейзва някога 9Т, или JQ.

Така, че най-добре е кол, и чек/кол търн + сме топ оф рейндж,

Може и да греша, все пак толкова много време само губя :)

3. akssess

akssess
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    фолд търн, даже и на флопа бих се замислил .Реговете на 10 нл не блъфират почти никога... Точно по този начин играят сетовете. Мин рейз пре = 22-99 ,А2с-А9с...

4. b0jkata

b0jkata
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Аз мисля ,че на този лимит хората почти не рейзват на блъф. Ти каза че статсовете му не са някакви екстремни, така че дори да се е направил на интересен и да е рейзнал OESD, на търна му излиза .

Last edited: Jan 12, 2014
  5. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    53
    Ratings:
    +25 / 1 / -2
    Poker Hands:
    fold nai-kusno na turna, bih ti preporuchal preflop ti da si standartizirash sizovete na 3beta, a ne da gi bazirash na open sizes na oponentite(dali she ti otvori 2x, 2.5x, 3x 3betvai gi do 10bb pone), ne se podvejdai po tova kakvo se sluchva po-nagore, kudeto horata otvarqt super mnogo i suotvetno neshtata sa super razlichni.

6. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +330 / 3 / -3
    Poker Hands:
    Тегава работа изглеждат анонимките. Ако опонента ти си балансира рейзинг рейнджа и шов флоп и ч/к флоп и търн са ти +ev. На 10нл обаче е вероятно да не му дреме за баланса и да си рейзва само нътсовете(тях е с много по-ниско ев да ги рейзва, от колкото да ги колва винаги на флопа), но ти няма как да си сигурен и си се стакваш, най-малкото защото както Марин каза си с топ рейнджа си в случая.

7. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Да речем, че играча е рег.Аз щях да се пушна флопа.Според мен няма да рейзне сет, на сравнително безопасен борд за него, тъй като ние едва ли ще 3бетнеме префлоп извън позиция 9Тс.Аз на негово място със сет щях да колна флопа и в зависимост от търна, можеше и него да го колна(не да го рейзвам).Също така, ако смяташ, че има сет, защо не фолдваш флопа.От друга страна, така както е изиграно, той ще пушва търна с много голям рейндж от ръце.
    ПП от известно време не съм играл хич, така че може и доста тъпотии да говоря ;д;д
    ПП2, 3бета префлоп ми се вижда доста малък, особено ООП

8. JusTCrAzY

JusTCrAzY
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +8 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Доста по-голям 3бет префлоп, на търна почти винаги сме бити - така че фолд търн.
    Хората постоянно ми рейзват силните си ръце на флопа така че човека абсолютно може да има сет и да го играе така, ако е малко по агро може да рейз 9Т за стрейт дроу.
    Според мен имаш 2 варианта : 1вия - стакваш се на флопа и се надяваш да няма сет
    2рия - фолд търн на 99% :)

9. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    43
    Ratings:
    +89 / 3 / -5
    Poker Hands:
    С шов флоп от какво взимаш валю ?

10. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    78
    Ratings:
    +195 / 5 / -20
    Poker Hands:
    Благодаря за отговорите!
    Seth преди не съм играл анонимки, но предвид че започнах да градя банкрол от 0 на ниските нива ми се вижда добра идея, понеже без тейбъл селекшън винаги има достатъчно риби по масите и бързо може да се натрупа рол за смислено ниво.

Не ми хареса, че колнах флопа след като не знам как да играя търна. Надявах се да чекне понеже ням смисъл да играе сет по този начин на сухия борд.

Относно 3бет сайза. До скоро си три-бетвах до 10бб стандартно без значение дали опонента отваря x3 или x2, но се замислих дали това е оптимално защото погледнато върху целия ми 3бет рейндж, който е доста висок BB vs BUT и включва освен валю ръце доста блъфове, опонента трябва да фолдва 69% ако ако е x3 и аз ги правя до 10бб и 74% (10/(10+2+1.5)) ако е x2, което са си 5% разлика и не съм сигурен дали се компенсират от това, че вероятно ще фолдва повече на по-големи 3бет-и.
    Друг е въпросът, че на анонимните маси няма причина да не 3бетвам силните си ръце до 10-11 винаги и блъфовете x3, и тук съм сгрешил.

11. Kralicha

Kralicha
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    33
    Ratings:
    +7 / 2 / -0
    Poker Hands:
    Да кажем, че няма как да има 2 чифта на тоя борд. 9Т, малко вероятно , не невъзможно.Остават СЕТ , AJ, KJ QJ и в някаква степен TJ или да блъфира.Не виждам причина да се рeйзва СЕТ на тоя борд?Честно казано единственото, което според мен трябва да се рейзне са 2 чифта, които според мен ги няма.От друга страна, ако смятаме че има СЕТ, защо не сме фолд на флопа?Според мен като само платим флопа, на търна не знам изобщо къде сме в ръката, защото той с целият си рейндж е длъжен да бетне, дали на блъф или за валю.Ако шовнем флопа, най-малкото ще спечелим пота,а също така може да плати със 9Т (ако има)или по-силен топ чифт.
    Все пак, борда е идеален за стакване... с нашите кингс.
    ПП. на 10нл има маймуни, които може по-тоя начин да изиграя QQ+.
    Ръката е интересна и ще е хубаво някой по-запознат с нещата да я коментира.

Share This Page