1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Кратки форумни правила!

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Zografa, 24 декември 2009.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Тъй като зачестиха излишните, вулгарните, обидните и прочие нежелани постове ще съставим кратки форумни правила, които да се спазват във форумите за да има ред и разбирателство. Правилата ще бъде следено да се спазват доколкото е възможно и ако някой злоупотребява умишлено или не си взима поука след като бъде предупреден ще има "наказания".

И така ето какво измислих за сега:

1. Пишете на кирилица! Кирилизация за всякакъв вид Уиндоус БЕЗ Флекстайп и подобни програми тук: http://free.hit.bg/injinera/na4alo.htm. Ето и няколко поста с насоки как да пишем по-грамотно на български език:
    http://gramatika.blog.bg/
    http://gramatika.blog.bg/technology/2006/09/22/10-lesni-pravila-za-po-dobyr-bylgarski-ezik.15097
    П.п. Единствените изключения от това правило ще бъдат, когато се пишат детайлни коментари в дискусиите на ръце или когато коментара е твърде ценен за да бъде изтрит. В началото само ще предупреждаваме, но после ще се трие без предупреждение.

2. Пишете мненията си така, че те да бъдат максимално лесни за четене. Използвайте абзаци, препинателни знаци и се старайте да пишете до колкото се може по-грамотно.

3. Избягвайте "offtopic" мненията или ако се налага ги отбелязвайте в началото на коментара си.

4. Не обиждайте, не псувайте и не бъдете прекалено агресивни в мненията си. Бъдете толерантни към събеседниците си във форума.

5. При обсъждането на ръце бъдете сигурни, че вашето мнение ще бъде от полза за тези, които ще го видят. Не си позволявайте да коментирате ръце играни на нива, на които вие самите не сте играли(пример 10нл играч обяснява как да се изиграе 200нл ръка - това е недопустимо; но същият този 10нл играч би бил полезен при 20нл, 25нл и 5нл ръцете, коментирайте основно ръце от нивата близки до тези, на които самите вие играете).

6. Отново при обсъждането на ръце - избягвайте коментарите от една дума или едно изречение - старайте се да дадете детайлна обосновка за мнението си или изобщо не коментирайте.

Последна редакция: 29 септември 2011
  2. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Не съм съгласен с част от последното.

Твърде е рестриктивно за свободната реч.
    А и няма как да бъде доказано кой къде играе.

Иначе поздравления за инициативата. Правилата са добро нещо.

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Правилата са не за да си съгласен с тях, а за да ги спазваш, това правило ще бъде стриктно спазвано гарантирам ти.

4. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Да, правилото е страхотно и трябва да се спазва. Вече до самоуважение опира това да коментираш нива на които не играеш. GL

5. elbotron4ev

elbotron4ev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    71
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    xdgvekv
    ти постваш рьце от 10 и 20 нл отскоро и искаш мнения как да се изиграят някои от тях
    а даваш мнения как да се играят раце на 400 че даже и 1000нл.Не разбра ли че си некомпетентен за тея нива.

Последна редакция: 24 декември 2009
  6. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ръката на Зографа на 5/10 да не я коментираме ли?Да е по-скоро препоръчително .5, а всеки да си прави сметка какви коментари пише.

7. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    това, че съм поствал ръце не значи, че нямам идея как да играя.

8. elbotron4ev

elbotron4ev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    71
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    xdgvekv
    прочети точка 5 от форумните правила няколко хиляди пьти докато разбереш какво означава и почни да я спазваш.
    п.с.Мисля че е сьздадена точно заради теб

9. alex4409

alex4409
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    259
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -1
    Покер ръце:
    И аз това написах в другата тема, че е смешно да се коментират ръце от 10НЛ регулари, като визирам ръката на Зографа на 1000НЛ, ама ми изтирха коментара, като е бил сметнат за offtopic, предполагам. Не искам да се заяждам с никой, ама май като гледам правилата, трябва да изтрием всички мненията от темата на Зографа, без неговото :D

10. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    az vijdam sebe si v to4ka 1 :) oooppss mai vlqzah i v to4ka 3 :(

sq mi hrumna ne6to moje pod nicka kato tag (kakto e na moderatorite da se pi6e nivata koito igrae nqkoi primerno 20nl-50nl za da moje ako se izkazva po ruce ne ot negovata kompetenciq :) da byde zabelqzvan po-lesno.
    makar 4e tova si ima i kofti strani 4oveka moje da se po4ustva diskriminiran ili obiden, nqkoi pyk moje da ne e syglasen taka vidno da se pokazva kakvi niva igrae

11. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Намирисва ми на комунизъм...

12. kraev1983

kraev1983
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    143
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Според правилото за нивата трябва да е едно от основните,но кофти е че като че ли не стават вече такива хубави дискусии като преди ballera :(

13. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Става ли тия правила да са само за форум "Дискусия на ръце" щото иначе ще трябва да си инсталираме някъде още един форум където да си пишем каквото си искаме :p

14. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    +1

15. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,151
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +12 / 0 / -3
    Покер ръце:
    а иначе за дискусията на ръцете мисля е добре да наслагам около бутоните за постване предупреждения и линкове с червено към правилата, защото иначе ще забравят за тях... за мен "дискусия ръце" е най-важния форум където се върши сериозна работа и наистина трябва да си има граница

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    То направо може да се направят групи потребители на различни нива и да им се дават определени права (примерно да виждат всички ръце, но да могат да пишат само на близките то тяхното ниво нива).

Друго което преди беше мислено е "скрит форум", в който влизат само определена група играчи. Нещо като скайп групите и т.н. :p

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Те правилата снощи са пуснати и вече не се спазват...индивида пак се е разписал по 1000 НЛ ръка . Оправяйте се :)

18. ekeda

ekeda
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    9
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    5-тата точка може да смените "коментирате" със "давате съвети", тоест да може играч от по-ниските нива да пита относно някое от предложените изигравания.

19. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    тея всичките правила са супер стандартни и се изненадвам, че досега не бяха enforce-вани по-стриктно.

аз също съм спамил доста, но винаги съм си взимал поука, ако на някой не му е приятно или ми направят забележка... което не се получава при някои други постери.

20. profesora

profesora
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Дано този форум не стане като на играча... където има 432 теми за мънибукърс и т.н...

Сподели страницата