1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.
  2. Сделката ни в 7777.bg през този месец е с главозамайващо value и е най-доброто ни предложение от последните няколко години! В комбинация с двата варианта за софтуер и VIP съпорт горещо препоръчваме на всички наши играчи да се преориентират към игра в тази зала. За повече информация ни пишете по имейл на grindsupp@gmail.com или по скайп на grinderssupport.
    Премахни Бележката

Корона вирус - размисли и страсти

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Mariya, 13 март 2020.

1. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    693
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +257 / 8 / -16
    Покер ръце:
    Аз не вярвам,че няма болни.Не е до ракията,тъста попийваше,и преди 2 години почина в Търговише,тъщата е жива.

2. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    693
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +257 / 8 / -16
    Покер ръце:
    Колко?[/QUOTE]
    От 100-тина литра гроздова мога да се освободя при добра оферта.;)
    Ще трябва да варя второто вино,направено за ракия,но все не остава време.

3. Peio

Peio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    248
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +92 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Колко?[/QUOTE]

Свърши, изкупиха я от Харвард, Оксфорд и Принстън! Щели да изолират гена на търговищката ракия и да правят ваксина! А според друго проучване 9 от 10 американци предпочитали търговищката пред белина!

• Funny Funny x 3
  4. Mariya

Mariya
    Expand Collapse
    Administrator Staff Member

Съобщения:
    1,931
    Трофейни точки:
    113
    Оценки:
    +1,036 / 11 / -35
    Покер ръце:
  5. mudkicker

mudkicker
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    95
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -7
    Покер ръце:
    Тя не е голяма разлика с предните години,но да не забравяме в катастрофи колко маймуна се трепе.
    Като ограничиха пътуванията,доколкото ги ограничиха и по малко катастрофи по малко маймуна мре.
    На това залагам като основна причина,повече си стоят в къщи маймуните-по малко мрат.

• Agree Agree x 1
  6. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    4,200
    Трофейни точки:
    128
    Оценки:
    +1,094 / 27 / -34
    Покер ръце:
    Имам въпрос сега как го тълкувате това, защото:
    - феновете на мерките ще кажат - мерките работят
    - феновете на това че вирус няма ще кажат - ето виждате ли вирус няма

:D :D :D

В интерес на истината - за пръв път от много време у нас по стечение на обстоятелствата май се свърши някаква работа ПРЕДИ да сме станали за резил. Не знам дали не беше огромна случайност цялото нещо, но за сега изглежда че тук ще са наред нещата. Поне до есен/зима.

Дано са си извадили хубави изводи, кои неща работят и кои не, за да може ако започне някога втора вълна да знаят кои мерки имат смисъл и кои не.

П.п За тези които все още не вярват, че хора умират и то повече от колкото се съобщава:
    74,000 Missing Deaths: Tracking the True Toll of the Coronavirus Outbreak

• Like Like x 2
    • Funny Funny x 2
  7. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +188 / 13 / -13
    Покер ръце:
    Мангъров май се оказа прав ? Хайде със здраве !

• Disagree Disagree x 3
    • Like Like x 1
  8. YouWho

YouWho
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    187
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Последна редакция: 26 май 2020
    • Like Like x 1
  9. BadHabit

BadHabit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    84
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +97 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Аз за всеки случай продължавам да си мия ръцете.

• Funny Funny x 6
  10. aazz

aazz
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    140
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +153 / 8 / -7
    Покер ръце:

11. Tryndamere

Tryndamere
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    15
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +10 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Интересно ми е дали тези хора с антителата в Банско ги добавят към статистиакта със заразени случаи.Чакаме да видим какво ще излезе в Плводив

12. colorific

colorific
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    18
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не знам как реши ,че ще са наред нещата поне до есен/ зима ,като циганските махали в цялата държава вече са пламнали.Вирусът се разпространява дифузно,огнищата никнат като гъби и от тук насетне ,кривата ще е само на горе като ракета.В Пекин за 100 заразени въвеждат военно положение в град с 22 милона население,а тук при 100 души дневно отварят дискотеките и баровете.Ноември,декември на Бойко,песнопойкоо и НОщ нема да им се верва,де що има циганска махала,болница.поликлиника,детски градини,старчески домове,домове за сираци,предприятия ,заводи ,цехове,арести ,затвори всичко ще е лещ,в нашата мила татковина с 15% циганско население тоя вирус ,ще го влачиме во веки веков.Жълтите комунисти май решиха ,че могат да запалят целия свят и веднага им върнаха ресто хихихи преди беше прилеп сега е съомга хахахах,интересно кво животно ще измислят следващия път,ама то май от тука вече Великите сили ще се замерят с тоя вирус постоянно и непрекъснато един друг.

• Like Like x 1
  13. Beck

Beck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +188 / 13 / -13
    Покер ръце:

На есен от глад може да има повече умрели от колкото от азиатската настинка . Ако беше толкова страшен този вирус досега целия свят щеше да рине трупове , о чудо такова нещо няма , напротив , смъртността конкретно в България е по-ниска в сравнение с предишните години. Надявам се все още няма заблудени хора , които да вярват на НОЩ , световна здравна организация и политиците и расизма разбира се :)

• Like Like x 2
    • Disagree Disagree x 2
    • Agree Agree x 1
    • Winner Winner x 1
  14. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    305
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +120 / 3 / -4
    Покер ръце:
    За да вярваш, че това е просто азиатска настинка трябва да си доста невеж. Интересно какво трябва да стане за да промениш мнението си - да се разбилееш ти и най-близките ти може би? Почти всички лекари, които лекуват SARS-COV 2 не споделят мнението, а твоето мнение не знам на какво е базирано, може би на мангъровите теории, които 90% от бях пак са измислени и оборени.

Изледване показа, че 50% от българите вярват в конспиративни теории, последните 2 поста потвърждат това - хората в сянка ще ни ебат мамата и короната е измислена. Очаквам нови постове свързани с чипирането и че 5Г ще ни изпържи мозъка...

• Like Like x 1
  15. r0b0c0p

r0b0c0p
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз примерно вярвам, че има вирус и той е сериозен. Последните 3 месеца ходя само с маски, спирт, дезинфектанти и ръкавици.

Мия всичко със сапун преди да го внеса вкъщи. Хляба го пускам на 200 градуса за 5 минути във фурната.

До скоро като се върнех от магазина си събличах дрехите веднага и ги карантинирах, дори и чорапите.

Вчера бях в банка - никой не носеше маска. Трябваше да стоя около час. На около 45тата минута - заради маската започна да ми тече пот около носа и устата. В този момент осъзнах, че е много вероятно да се разболея от мокрия, горещ въздух, който вдишвам заради маската. Махнах я.

Днес си меря температурата цял ден. Често казано се чувствам ужасно, все едно се изложих на огромен риск заради свалянето на маската.

Същевременно вчера срещнах колега, случайно на един паркинг. Жена му влезе без маска в магазин. Той ми сподели, че вчера е бил в голяма хранителна верига, без маска също. Когато жена му дойде си личеше, че имат по-скоро скептично мнение за мерките. Имат дете на едва годинка.

Повечето хора, които познавам, са като тях. А аз в момента съм почти в паника. Сигурно от стреса си съкратих лайф expectation-а доста. В крайна сметка не съм сигурен кое е по-вредно. Да живееш в страх, или да не ти пука.

Ще кажете има средно положение, разумно. Завиждам на тези, които го постигат.

• Like Like x 1
  16. r0b0c0p

r0b0c0p
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И преди да си помислите, че съм ненормален или вманиачен хипохондрик. Имам семейство, което разчита на мен. Първо ме е страх да не заразя тях, а от друга страна страна ще им е много трудно, ако не съм в състояние да върша нещата, които върша в момента.

• Like Like x 1
  17. BadHabit

BadHabit
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    84
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +97 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Ами това което вършиш е вредно само по себе си. Живеенето в страх и т.н, най-малкото защото ти сваля имунитета. За мен лично рано паднаха мерките. Не знам какво ще навреди да останат маските на закрито и задължителната дезинфекция като влизаш в магазина.

• Like Like x 3
  18. ivaylo666

ivaylo666
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    113
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +54 / 0 / -10
    Покер ръце:
    И аз като колегата robocop спазвам стриктно всички мерки от 13 март насам , имам същите наблюдения ,че 70 % от хората не спазват мерките и не им вярват ,че вирусът е много опасен . АКо съдим по статистиката бих казал ,че съм съгласен , че не е обникновен грип , но и далеч не е смъртоносен като една ебола например . ЗА съжаление няма как да знаем на кой как би се отразило и всички имаме роднини и приятели ,които имат хронично заболяване или са 60 + например. Според мен въведоха мерките в България по-скоро превантивно , защото знаят ,че ако случайно имаме едни 50 000 заразени болниците няма да се справят ( който е ходил в болница знае за какво говоря ) , нещата в здравната система в България са като на Африканска държава вече. Колкото до пускането на мерките според мен ги пуснаха , защото хората и без това спряха да спазват мерките и бизнеса започна да вдига шум , а не защото вируса го няма или няма опасност вече . На мен са ми по интересни други неща и се чудя какво ще стане октомври например , дали ако има пак 100 заразени на ден или 20 или 5 или 250 ще наложат пак ограничения каквито имаше преди месец ( като тук ми е интересно как би реагирал бизнеса и отделния индивид , защото си мисля , че 1-во хората не вярват , че има вирус и е опасен , 2-ро държавата реално не даде 1 лев на бизнеса и хората както направиха редица други страни по света и 3 то хората няма да имат спестявания да изкарат зимата при това положение и 4 -то редица бизнеси ще трябва да затворят завинаги този път и ще настане огромна безработица и спад на БВП и 2021 ще бъде много трудна, защото ще има едни 10-15 -20 % дъпка в бюджета) . Абе изобщо доста неща се чудя обаче малко разхвърлено стана та идеята ми обобщено беше какво следва и какво очаква световната икономика ако затваряме всичко всеки път когато има вирус за в бъдеще , макар и да не се казва Ковид , а да е друг . Правителствата по-скоро трябва да работят в посока промяна на модела по - който работи системата на здравеопазване , очевидно трябва да се финансира доста по -добре , и очевидно трябва да се инвестират повече пари в разработване на лекарства или ваксини , вместо да се отделят огромни бюджети за въоръжение например, проблема е че гледайки хората с реална власт в редица европейски и световни държави ми се струва , че повечето са обикновени популисти идиоти ( особено т. нар. Западен Свят ама това е друга тема) . Според мен вируса ще доведе до промени в някой държави и тези , които се приспособят най-бързо ще са тези с бъдеще , другите ще гаснат бавно и сигурно както е било винаги в историята назад , примери много! Стана малко дълго , извинявам се за което , хубав ден и дано нищо от това не се случи :)

• Like Like x 2
  19. r0b0c0p

r0b0c0p
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    12
    Трофейни точки:
    3
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да, подкрепям напълно. Реално КПП-та примерно бяха абсолютно недоразумение, загуба на ресурс и средства. Трябваше да се следи внимателно за спазване на мерките на закрито, а това изобщо не се правеше.

Реално надали скоро ще станат 0 случаите. Въвеждане на мерки като КПП-та отново надали ще има, не мисля, че и народа би го толерирал вече. Но беше редно наистина да е задължително носенето на маски на закрито още известно време. Много е вбесяващо да виждаш как се пилеят средства за глупости, а там, където трябва контрол - го няма никакъв.

• Agree Agree x 2

Сподели страницата