1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Концентрацията!

Дискусия в 'Общи приказки' започната от shoma, 22 април 2011.

1. shoma

shoma
    Expand Collapse
    SUPER DEGENERATOR

Съобщения:
    712
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,
    понеже това е един от основните моменти да не играя по най-невероятния начин, исках да разпитам как го правите номера със съсредоточаването.
    За себе си мога да кажа, че ми е сууупер трудно да се съсредоточавам, непрекъснато се разсейвам докато играя, не че не следя играта, но някакси го правя с разсейки.
    Измислих си някакви трикове, които да ми помагат да съм фокъсд, основния е да си говоря на глас или да се записвам с Камтазията как цъкам. Говоренето помага много, лошото е, че не се усещам как млъквам. А иначе спряните скайпове, музики и телефони са задължителни, е разбира се, не е като да има изключения...
    Говорил съм си с колеги, които имат същия проблем и те казват, че за тях основна причина да се разсейват е, защото просто им доскучава.
    От друга страна съм си говорил и с хора, които нямат моя проблем и те най-простичко ми отговарят, че просто се съсредоточават.
    Та бих искал да ви помоля да споделите ваши трикчета за съсредоточаване, дали мислите за играта преди да седнете, медитирате или нещо друго, абе въобще всичко, което ви прави концентрирани.
    Мерси и поздрави!

2. Quman

Quman
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    504
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За мен това е нещо което се тренира , но основното е да имаш цел !
    Пример : Искаш да качиш нивото (наистина много го искаш) - край цялото ти същество е в масата и в хората...
    П.П Говоренето помага много ,много ,много х3

3. Jorga

Jorga
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    308
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    това с говоренето е вървежно. Иначе аз си пускам радио energy и къртя :)

4. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бележките, за играчите са най-полезни по мое мнение. Всяка ръка пиши бележка. Пиши я в главата си ако е маловажна или просто нищо не се е случило, всичко над средна важност записвай като note.

5. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Играя с пуснат телевизор, пусната музика на компа, пуснат скайп и пак съм си концентриран. Тия неща са ми като звуков фон някакъв, да разнообразяват монотонните звуци от покер клиента.

6. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:

И аз съм така + 2 папагала които не спират да ме тилтват

7. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    аз намалих дължината на сесиите, близо 60-90 минути са ми най-дългите,изключвам скайп и пускам някфо радио. :)
    плюс това избягвам да играя вечер,или когато съм изморен.
    Имо концентрацията е доста важна и просто не тряя да се играе,когато не сме на 100%

8. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +329 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Всеки човек притежава различен темперамент и е спосбен да развива различни видове гениалност. Тоест, ако си физически или артистичен гений, но не си лингвистичен, ще ти се отдава много по-трудно да четеш, да слушаш лекции и да се концентрираш върху мисловна дейност за по-дълго време. Прави по къси сесии, като в почивките се натоварвай физически, вместо да гледаш тв или да слушаш музика.

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Шомка по-принцип човек се концентрира когато това, което прави му е интересно. Ако ти е забавна играта все за 90-120 минути ще си концентриран. Всичко друго е булшит.

10. Spendthrift

Spendthrift
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,011
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    + 1
    При мен винаги е било супер лесно да се концентрирам, просто преди да седна чакам с нетърпение момента в който да си отворя поне една маса и да чуя звука на дилара :D
    И според мен това е разковничето, просто наистина трябва да искаш да правиш точно това, в този момент и дори в кино зала да си пак може да успееш да се концентрираш :)
    Стига ми само приятелката да е до мен и на всеки 5мин да пита нещо :) а да не говорим че върви тв-о със пуснат някой тъп сериал на него :)
    Но аз си пускам 9 маси и всичко друго са някакви монотонни звуци :) малко имам проблем като не чувам какво ми казва приятелката и после малко цупене ама свикна вече :)

11. kaweeo

kaweeo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    150
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    totally the same !!! Като музика е тиха и за фон ;)

12. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    juicy j i choveka glas i kur za shortstakerite

13. Shany

Shany
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    59
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бележките преди игра също помагат- трябва да следя за това , това , това .....
    Трябва задължително да обърна внимание на това.....
    Допускам грешки тука...

и тн.

14. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    1 Otvoren notepad s predvaritelni generalni belezhki tip nad kakvo shte sledish i rabotish v konkretnata sesia. Po vreme na samata sesia gi dopylvai s belezhki za tvoi greshki/slabosti i spotovete/oponenti nad koito da rabotish/analizirash. Sled sesiata ili na drugia den gi reviewvash nanovo i nqkoi ot tqh otivat za predvaritelni belezhki za sledvashtata sesia.

2 Super podrobno vzimane na belezhki nad oponentite i tendenciite im po vreme na sesiata s izgraden i podreden HEM template. Tova super mnogo pomaga neprekasnato da si fokusiran i da mislish i sledish tendenciite na oponentite i syotvetno te kara neprekasnato da mislish kak mozhe da gi exploitvash i da igraesh optimalno, plus estestveno mnogo pomaga i za bydeshti sesii i razvitieto ti na mislovnia proces i adjustment strategiite ti.

3 Po kratki sesii, max do 3 chasa, kato e vazno da niamash nivki time pressures, kato angazhiment sled 1 chas primerno.

4 Dobra i priatna rabotna sreda, nikakvi razseivashti faktori (muzika, skype, browsing, mrusotia, hora, telefoni, shumove) i predi sesia e hubavo da si zadovolil vsiakvi fizicheski nuzdi i da si v maximalno blizko do optimalna kondicia.

tva sa niakoi ot mnogoto neshta koito se seshtam

15. Lakov

Lakov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    570
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хах точно вчера си мислех да пусна същата тема :)
    Аз също имам огромен проблем с концентрацията, не само в покера , а като цяло( по наследство ми е :D). Адски разсеян съм и забравям много. Упорито се боря с този проблем, но до момента без успех. Ще изпробвам тази тактита с говоренето и ако няма резултат смята да се консултирам с лекар да ми предпише някакви витамини, билки, анаболи и т.н. :D

16. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз с послвдно време пускам повече маси нямам време за други неща. Пускам си или радио или някоя песен да се върти постоянно. Естествено взех да спирам скайпа, че това си е неуважение към работата. Спирането на браузване е почти задължително, понеже рам-а ми свършва и почва да ми лаг-ва PC-то и ме тилтва и затова спирам почти всичко :)

17. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +365 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Концентрацията, както доста други неща, се тренира . Мозъкът трябва да свикне с натоварване и концентрация . Колкото повече се " тренира" , толкова резултатите ще бъдат по-добри. Строго индивидуално е , и зависи от развитостта на мозъка.

18. aPoStolCH0

aPoStolCH0
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    144
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз смятам че проблема е липса на интерес.Всеки човек следи много сериозно нещо което му е интересно ,а това което не му е колкото и да се опитва, не се получава.Както например може да се опитваш да се концентрираш докато си на лекции защото знаеш че е важно,но в крайна сметка хич не усещаш как ти влиза друга мисъл в главата и забравяш за всичко останало защото тази нова мисъл ти е интересното в случая.Намери това което ти е интересно в играта (някой следи всяка ръка, друг си води бележки,трети си рови в статсовете) и проблема ти е решен.Но не намериш ли интерес към играта няма как да се съсредоточиш.В крайна сметка защо играеш за пари ,защото обичаш покера или за 2те?Ако е само за парите по добре си намери нещо което обичаш да вършиш.В противен случай става много трудно и не всеки го може.Аз примерно не мога да си задържа вниманието на нещо което не ми харесва,но въпреки това мога докато играя покер да говоря по скайп да слушам музика и да си ровя в нет-а без да губя концентрация понеже обичам да играя.Доктора е прав че концентрацията се тренира,но въпреки това има хора които не могат да се справят с нея ако им е безкрайно скучно.За мен лично най-интересното в покера е надиграването,за това следя всяка ръка кой чек/рейзва , кой лимп/рейва утг повече от останалите, кой се опитва да изолира рибата всяка ръка и т.н.Това в същото време е много полезно за играта ми.Но нямаш ли тези интереси просто ставаш поредния роботизиран регулар, който няма развитие.Играта трябва да те грабне,да нямаш търпение да седнеш по масите и да ги изкъртиш от бой.Не те ли грабне просто нямаш сериозно бъдеще в покера.Така е с всяка професия нямаш интерес нямаш и успехи,така че си намери това което да държи вниманието ти върху масите и успех :)

19. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    Всичко започва от мотивацията, когато тя е налице, концентрацията е само един от способите! Колкото и да си концентриран, това не би ти помогнало, ако е единствения ти аргумент!

20. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    hahahaha Това с мозъка си е така но на сила хубост не става аз чакам цял ден за да се освободя и да почна да играя !!!!

Сподели страницата