1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Когато ентусиазмът ни за покер изчезне, има ли решение на този проблем ?

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Hristo82, 15 юли 2013.

1. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Проблема вече е сериозен и още от преди ми се е случвало да играя без желания, но съм го правил просто, защото трябва да се вадят някви пари, но сега дори и заради лично проблеми, които също допринасят, въобще не ми се играе, абсолютно никакво удоволствие от играта, а лятото направо се депресирам, зимата някак е по друго, когато си затворен, заради лошото време.

Хора помагайте наистина сериозно ви моля, ако някой знае как да се справя с този проблем, а и с финансите хич не съм добре и ако не си върна желанието за игра, просто не знам какво ще правя. Хем ми трябва пари и то за много важни неща, които трябва да реша в личният си живот, а просто нямам никакво желание за игра, това ще ме съсипе.

Много се надявам някой да даде някакви съвети, имам голям нужда от помощ, поне да играя ако не чак с такова желания, да не е баш като сега, защото в момента тази игра направо ме отблъсква, гадно ми е да играя даже. Дори един ден искам да работя нещо било и за по малко пари, но да е нещо, което да го правя с кеф. Знам, че покера не е моята работа мечта, по скоро си мислех, че от него мога да изкарам някви пари с които да започна нещо, било малък бизнес примерно, но който да го работя с удоволствие.

До сега не съм се обръщал сериозно за помощ към вас, но сега ви моля ако някой може да ми даде съвет, как да си върна малко мотивацията ми към покера !

:(

2. harrah

harrah
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    650
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 1 / -4
    Покер ръце:
    Знам за какво говориш, но мисля че точен съвет не може да ти се даде, защото всеки си има собствено виждане за живота и индивидуална мотивация за покера. От личен опит мога да ти кажа аз как съм се мотивирал на моменти да играя - хващам се на работа и като поработя месец, два и виждам колко трудно се изкарват парите и колко много ти взема от времето, рязко ми се доиграва покер. Друг вариант е да си намериш хоби, което да ти харесва и да те зарежда с енергия(спорт,риболов и т.н.). Трябва ти нещо което да ти отвлича вниманието от покера, защото като гледаш само в една посока и забиваш...Обърни внимание на средата, в която живееш, на хората които те заобикалят,на приятелите ти. Възможно е да не се чувстваш добре, ако някои от основните ти потребности не са задоволени(храна,спане, секс). За първите 2 не говорим, но ако ти липсва и третата, пъзела не е цял и оказва влияние в/у емоционалното ти състояние. Влюбването също би те съживило. Замисли се за мечтите, които имаш. Хубаво е човек да мечтае, защото по този начин подсъзнателно си поставяш цели, които те карат да се чувстваш жив. Ако успееш да се накараш да се чувстваш жив , тогава ще се мотивираш за всичко, дори и за покер :)

Последна редакция: 15 юли 2013
  3. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Отдели 1 седмица и в нея прави неща, които никога досега не си правил.

4. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Аз съм нещо подобно. Преди 3-4 години ми се играеше страшно много, влагах много усилия за да се държа на добро ниво за 50 и 100НЛ. Последните 1-2 години все по-малко ми се играе. Ентусиазма се е изпарил и просто се чудя с какво друго да се занимавам само и само да не седна да играя. Забелязвам, че колкото повече време не играя, толкова повече не ми се играе. Навремето правех по 100-150К ръце на месец, а сега ако ги докарам до 70-80К си е направо чудо.

5. kardzhaligrind

kardzhaligrind
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    160
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Колкото и стандартно да звучи най-доброто, което можеш да направиш е да се откъснеш за няколко дни от всичко, което по някакъв начин в момента ти доставя чувство на некомфортност ... да се самоизбистриш 1 вид :)

6. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Да трудно е да се даде конкретен съвет, защото всеки случаи е специфичен, но и от общите такива може да извлека правилни съвети, които могат да ми помогнат. Има обаче нещо, което трябва да отбележа, колкото повече живея, излизам, разпускам, то след това още повече се депресирам, когато знам, че трябва да седна да кибича пред гадния компютър.

Един ден искам да го хвърля в коша, щото ми писва вече, вече съм намразил работа, която е свързана с компютри и гадно облъчване и кибичене на едно място. Инак за това как, ако поработиш някъде на няква гадна работа за много по малко пари, това наистина много действа мотивиращо.

Това за влюбването, което всъщност е в момента една от причините, които направо ме накараха да не искам да погледна покер въобще, дано като се поправя да ми е по лесно. Дори мислех да пусна тема, точно за любовта и как се отразява на покер гринденето.

При мен обаче се получи нещо, което още ще ми трябва време да се възстановя, защото така силно се влюбих, без да съм го искал, просто не можах да го спра, но се влюбих във жена, която дори не подозираше и аз знаех, че тази любов е невъзможна, но нямах да я спра и когато осъзнах колко силно съм влюбен, но не мога да имам тази жена, защото любовта трябва да е взаимна и тогава ми стана много тежко, направо бях парцал, все едно съм изгубил много близък човек, който много обичам.

Това е просто едно изпитание, което ще преодолея, боли много, но ще се справя.
    Дано след като изкореня тези чувства напълно, но още малко време ми трябва, дано след това да намеря начин да се мотивирам и да играя.

Аз никога не съм искал да имам много пари, нищо не може да ме направи по щастлив от това да си влюбен, да обичаш, да направиш една жена щастлива, просто да се радваш на живота. За съжаление обаче и гадните пари в сегашният свят в който живеем имат голям роля, с тях може да не се купува любовта, но ако си с 2 лева в джоба, няма да имаш самочувствие, нито настроение, дори няма да мислиш за любов.

Този свят просто не ми харесва, толкова сме зависими от материалните неща, заради, които понякога хората не могат да изживеят истинско щастие, което всеки заслужава !

7. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    ...стягай се пенсионер наближаваш 40 кво гриндиш гриндиш след тва си в пенсия хахахахаах

8. dg7al

dg7al
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    255
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +58 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Работи по играта си, намери си coach или гледай клипчета, чети няк'ви материяли, преглеждай ръце с някоя програма... по задълбочен анализ.. не просто да си кликаш... ще се възвърне интереса.. ще научаваш нови неща, ще виждаш че се подобряваш и ще осъзнаваш колко малко знаеш всъщност за играта и това ще ти върне желанието и мотивацията... естествено ако спреш за известно време да работиш по играта си и желанието отново ще се изпари... явно не си много амбициозен(и аз го имам тоя проблем) и в един момент се чустваш презадоволен(каквото и да си говорим, за млад човек без капитал или "стабилно рамо" няма по-доходоносна работа).. така че за мен това е най-добрия вариянт.. и колкото и малко покер-другари да имам при всички работи... но трябва естествено да си подредиш нещатата.. приоритети, кога, кое, как, да си поставиш някакви цели(ест. да не са насочени към финансите) и да действаш...
    П.С.: гледай да не играеш прекалено дълги сесии, цъкай на по-малко маси и си взимай по 1 ден почивка на 5-10 дни... зацикля се иначе и мотора изпушва в един момент, ако има и някакъв спорт от време на време става идеално...

9. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Добре ве, имам нужда някой да ме развесели :D ама недей дума тия цифри 40, че направо не ми се мисли, че един ден верно ще съм на 40, аве искам да живея вечно и да съм си вечно млад. Не моля ви се не ми говорете за остаряване само и такива неща, тва ме кара да се чувствам зле, сериозно ви говоря. Само при мисълта, че един ден, ще съм някъв сбръчкан дядка ме побърква, наистина ми става гадно, не искам да мисля за смъртта и за остаряване. :(

10. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Към края на пубертета е така. Стискай палци по-бързо да свърши и ще видиш как повечето проблеми сами ще се решат.

11. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Tова ако беше опит да ме развеселиш, беше доста слабо, но другият път може и да се получи. Когато обаче съм бил толкова откровен, такива мнение на този фона са доста несериозно и особено ако ги казва зрял човек. Според това как ще се развие темата ще преценя дали да я оставя или в кошчето !

12. Gandalf

Gandalf
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    502
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +17 / 1 / -3
    Покер ръце:
    http://grinders.org/bg/forums/blog.php?b=403 - Определено ще ти помогне. Другото, което бих те посъветвал е да оставиш покера за известно време и да се отдадеш на приятелите и почивка в природата - най-добре в някое село. Избягвай да пиеш сам - това е най-опасното в такъв момент. Не знам доколко мога да ти помогна, но ти желая успех от сърце.

13. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Може би не осъзнавате, но самия факт, че пишете тук, независимо от съветите, вие по този начин ми помагате много с тази подкрепа и така ме мотивирате. Не случайно едно от най важните неща е именно приятелството, защото с помощта на приятелите и морална им подкрепа, може да се справиш и с най трудните препятствия в живота.

Още не мога да забравя едно време, когато започнах да играя покер, какъв ентусиазъм само, играл съм на една маса, един турнир и примерно 5 часа игра, просто не ги усещаш, все едно са минали за 20 минути, къде изчезна тази тръпка от играта и удоволствието. Винаги е най добре, когато играеш с удоволствие, тогава и резултатите са най добри ! :)

14. Sergo90

Sergo90
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,535
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +375 / 11 / -82
    Покер ръце:
    Хмм и аз съм изпадал в такава ситуация,дори наскоро не ми се играеше много единия ден,но се насилих да седна и както се очакваше резултата не беше много добър хах

Като цяло когато ми се случи така си зимам няколко дни офф и си правя някакъв план
    пример- Събота напиване(дискотека) неделя плаж бири белот,понеделник еднодневна почивка с близки хора/приятелката ми,вторник ден за сериали и вече на следващия ден имам желание просто да седна да играя,тъй като когато за някакъв 3-4-5 дневен ми е достатъчно да се рестартирам и да възвърна трезвата си преценка за покера,иначе при прецикляне спираш да мислиш и просто играеш някакъв Б гейм,който освен чувство на неудовлетворенст не носи нищо друго(поне при мен е така)
    ...Но като цяло на мен ми се играе през повечето време,усещам периодите при смяна на сезон (зима/пролет и лято/есен) тогава имам нужда от по дълга почивка 1-2 седмици ... не знам дали при вас е така

15. Brigov

Brigov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Прочети малко brag теми. Има много интересни и надъхващи ;d

16. Alex

Alex
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    353
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +96 / 3 / -2
    Покер ръце:
    Лично на мен ми помагаше гледането на клипчета, навремето се надъхвах с aejones, когато имах проблеми с мотивацията. Сега с жена и дете, нямам такъв проблем. Пари трябва да се изкарват, че малкия си сака :D

17. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ако наистина имаш нужда от хардкор мотивация си хвани една ужасна работа за 1 месец. По-добър начин да ти се доиграе не знам. :) Успех!

18. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Христо, твоят проблем е житейски, "тилтнал" си в живота, "под воднил" си се. :)
    Поради това си загубил желанието си, не само за игра, но и за много други неща.
    Не искам да навлизам в подробности, за това ще се изразявам кратко. Когато имаме проблем, първо го проучваме, после започваме да търсим начини да го преборим, просто е. Подобни неща се случват често на хората. Ти сега си в дупка, защото са отхвърлили любовта ти. Любовта е болест, това е една простотия, удоволствието и болката са комплект и вървят заедно, но това е друга тема. На теория и на практика ти в момента си болен. Любовната мъка е маниакална депресия. Алкохола няма да ти помогне, той усилва чувствата, ако си тъжен, ще станеш по-тъжен, ако си весел по-весел и т.н. Има 3 начина по които можеш да се излекуваш.

1. Заместване с друга любов, най-бързият метод. Клин, клин избива и още по-голям ти го набива. :D
    2. Да промениш мирогледа и начина си на мислене.
    3. Времето, това е най-бавният.

Сигурен съм, че това клипче ще ти помогне да осъзнаеш и опознаеш проблема си.

http://www.youtube.com/watch?v=ji629HLVIk0

Тръгваш и обикаляш като кон, докато се скапеш. Незнам дали действа с велосипед, но съм забелязал, че когато шофирам ми действа успокоително. :)

Има хиляди начини човек да бъде нещастен и само един да бъде щастлив. Щастието е състояние на ума, при което усещаме удовлетвореност от живота и себе си, изпитваме вътрешна хармония и радост. Проблемите идват от там че живеем обусловен живот. Няма нищо трайно и вечно, всичко което се създава се разрушава, всеки който се роди умира, нищо не е постоянно. Има написани хиляди книги на тази тема, трудна задача е ... В съкратен вариант има много статии в нета, подобни на тези. Прочети ги, ще схванеш от къде идва проблема ти.
    www.bb-team.org/articles/3543_kodat-na-shtastieto
    http://sebepoznanie.com/psihologiq/samopomosht/da-se-chuvstvame-chtastlivi/

Когато един играч превърне покера в професия е нормално от време на време, да загуби желание за игра. Особено в даунсуинг, на никого не му е приятно да го бият. :D Но в работата няма място за емоции. Миньора, боклукчията и почти всички професии не носят удоволствие на работниците. Ние сме машини за желания, удоволствието винаги изчезва, без значение дали сме получили това което сме искали или не. Нормално е да загубим удоволствието , когато покера стане професия. Това не е проблем. Може да се пробват и разучават различни формати на покера, за да се залъжем. Абе, удоволствието се "изхабява". Този човек, ще го обясни по-добре от мен.
    със бг субс
    http://www.vbox7.com/play:bfea957c

без бг субс
    http://www.youtube.com/watch?v=vbLEf4HR74E

Христо, никой не е казал, че живота трябва да е справедлив и приятен. Не се вживявай много, малко по непукист го живей, защото един път се живее. Как беше, когато умреш после цял живот смърт. :D
    От друга страна, когато живеем със страст и се носим по низините и висините на живота е много приятно когато страданието спре за малко. :D Може да се каже, че болката и удоволствието, страданието и щастието, вървят в комплект и се катализират едни други. :D
    Разсъжденията за смисъла на живота, от къде идваме , кои сме, къде отиваме са вредни, когато сме разстроени. Теглиш майните и това е. Няма смисъл да киснеш в тинята, стягаш се и излизаш.
    Аз съм преживял любовни мъки, огромни разочарования и предателства от много близки хора, които обичам и какви ли не други гадни неща и мога да ти кажа, че всички тези простотии са част от живота. Любовта е най-голямата гадория, по-силна е и от отрова.

http://www.vbox7.com/play:a25e336277

Ю тюб версия, за чужденците.

http://www.youtube.com/watch?v=67kd2io1GuY

Аз стигнах до стигнах до следното заключение.
    Смисълът на живота е да събираме спомени. Всеки сам избира какво да колекционира, докато е жив.

Аре стягай се , да го е ... :D

Последна редакция: 16 юли 2013
  19. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,024
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +295 / 11 / -51
    Покер ръце:
    Направо останах в лек шок, като видях толкова голям пост и че някой е отделил толкова време за моя проблем. Чак толкова не съм заслужил, но благодаря на всеки, който си е отделил от времето, все пак и на други хора, може да им помогнат вашите мнения.

Виждам доста мнения за любовта и дори, че е отрова и да това наистина е най силната и хубава отрова на света. Искам да подчертая, че аз вече почти изцяло преодолях този проблем и ефекта на "отровата" вече отмина.

То е ясно, че заради този проблем няма да имам желание за покер и квото и да е, но аз бях казал, че и още преди него, пак нямах голямо желание да играя и това е резултата от различни фактори, които аз сега анализирам, защото трябва да разбереш причините за да може да решиш проблема.

Разбира се аз няма да ви лъжа, това, че не съм някой добър играч и не печеля сериозни суми като някои, също е било фактор с времето мотивацията да намалее. Защото парите и най вече нещата който може да си купим с тях са си една сериозна мотивация. Сега аз ако играх на по високи нива и примерно да вадя такива пари, че за 1 година да мога да си купя жилище, което всеки знае, колко е важно и такива цели биха ме държали много мотивиран и ще играя със желание. Това разбира се е само една от причините от която съм си изгубил мотивацията.

Но наистина някой от вас го споменаха, ако имаме стремеж да се развиваме, това вече ще ни дава мотивация за игра. Защото ако зациклиш на едни нива, примерно 20-50нл пак вадиш пари ама, не можеш да мислиш за сериозни покупки, да не говорим за жилище.

Според мен трябва да погледна в тази посока, не просто да искам да играя със желания, а да искам да се развивам и точно тук се корени моят проблем, просто по едно време изгубих този хъс, да се развивам и да катеря нагоре, а всъщност въобще не съм такъв човек, точно обраното. Но тъй като съм риба и тилтар, а такива знаете, че зациклят някъде и там си стоят и в един момент вече почваш да не си вярваш, че можеш да се развиеш повече от това.

То е ясно, че именно парите и точно когато печелим все по големи суми, това вече е сериозна мотивация. Сега на първо време трябва да си направя режим и да опитам да го спазвам, толкова ръце на ден, толкова часове и всеки ден трябва да изпълнявам плана, за да мога да влезна в ритъм.

Най важното е да си начертая добър план, който да следвам стриктно и да си поставя някакви цели, примерно искам да спечеля толкова пари този месец, искам да кача до това ниво до еди кога си. Мисля, че е добре това да си го запиша на лист и всеки ден ще го гледам.

Много тъпо стана, тъкмо се бях мотивирал по едно време и точно тогава БАМММ, излизат някви черни списъци, някой зали затварят, като Бетфеър, точно където цъках + най лошият ми рън от както играм покер и най лошото, че ме затвориха там и аз няма как да си върна загубите, щото тоя рън щеше да обърне ама късмета все си ме е..е.

Живота си ме е мачкал толкова много, но до сега не съм клекнал и този път няма да стане, ще му е... п...та лелина, вече усещам как почвам да се мотивирам :rolleyes:

20. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    so true