1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Книги

Дискусия в 'Общи приказки' започната от rvg, 21 ноември 2012.

1. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Тъй като в тоя форум повечето сме разни странни типажи, предполагам могат да изкочат доста интересни идей за смислени книжки. Общо взето давайте някви книги, който са ви направили впечтление по един или друг начин.
    На първо време за тези се сещам аз :

на Роберт Антон Уилсън всичко - тия ми промениха мисленото коренно, а имат и препратки към други интересни неща

Strange Life of Ivan Osokin -P.D. Ouspensky - много идейна книга, не съм много сигурен как да я категоризирам даже, за който е запознат Успенски е ученик на Гурджиев :)

Малазанска книга на мъртвите - Стивън Ериксън - зверски добра фентъзи поредица, стартира малко странно и мудно, но след 200-300 страници започва да увлича здраво

2. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Една от любимите ми - "Скитник сред звездите", Джек Лондон.

3. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Повелителите на руни на Дейвид Фарланд. Това е доста увлекателно фентъзи от 4 книги.

4. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Песен за огън и лед едва ли е нужно да се споменава май :D

5. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Какво разбираш под зверски добро фентъзи. По принцип съм маняк на темата и се опитах да чета въпросната книга. Много трудно и бавно се получават нещата. Някак ми върви като Колелото на времето (а тази поредица мисля че е най-долната класа на този жанр. Пълен т***к. )

Аз бих препоръчал няколко стари и малко известни заглавия.
    1. Фалшификаторът от Черния Кос - Хайм Оливер (уникален БГ криминален роман от годините преди 1989. ) (http://chitanka.info/book/3614-falshifikatoryt-ot-chernija-kos)
    2. Играчът на Играчите от Йеин Бенкс- Фантастика която мога да сравня само с Градът на Клифърд Саймък
    (http://www.knigi-bg.com/product.php?id_product=11181)
    3. Лунна дъга I & II (Сергей Павлов) (http://chitanka.info/search?q=лунна+дъга)

6. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://chitanka.info/person/robin-hobb
    Да не забравите да благодарите :)

Първата книга е Тайните на занаята. Много отдавна не бях залепял така здраво за книга. Стила е фентъзи. Едно от най-добрите в жанра.

7. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Тъкмо се отървах от Песен за огън и лед(като ги изчетох) и пак ме затрупвате с четиво значи...
    Сега ще пробвам Малазанска книга на мъртвите.
    Мерси.

8. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,316
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Явно доста хора от форума са фенове на фентъзи жанра :).

9. Pleasure

Pleasure
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    329
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Чувал съм добри отзиви за тези книги, дано са добри, че ги почвам :)

10. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:

[​IMG] v

11. firata

firata
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 1 / -0
    Покер ръце:
    http://chitanka.info/serie/barajar Най-доброто фентъзи което съм чел (да и песен за огън и лед съм чел и другите бози :)). Четете от 3та натам, 1ва и 2ра са рандом разкази.

12. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Препоръчвам я на всеки пушач, който се е опитвал да откаже цигарите, на тези които не са се опитвали, на пушачите които даже нямат намерение да ги отказват и на непушачите, които виждат техен близък да страда от цигарите и искат да му помогнат.

http://nepushaveche.info/ тук някой е направил кратко описание за какво става дума.

http://www.youtube.com/watch?v=gWnuTnIxfi0

Абсолютно съм наясно как това изглежда в очите на хората, че ХОП прочиташ няква книга и спираш тютюна, понеже точно така си мислих и аз, а най-странното е че нямах намерение да ги спирам точно сега, но след като прочетеш малко и разбереш в какъв батак си се забъркал, нямаш търпение да стигнеш до края на книгата за да ги спреш веднъж и за винаги.

Благодаря на Racer, който в друг форум в някаква тема, спомена за тая книга.
    https://www.dropbox.com/s/ln6qydvtxnfuzp1/Alan Kar.rar

Последна редакция: 22 ноември 2012
  13. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    'Полет над кукувиче гнездо', най-добрата книга, която съм чел.

14. Andreshko

Andreshko
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кримитата на Реймънд Чандлър.

15. diantonio

diantonio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    459
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +5 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Последните които четох :

"Войната за вдигнатия капак на тоалетната чиния" от Алън и Барбара Пийз
    "Кратка история на времето" от Стивън Хокинг
    "Отвори сърцето си" от Аджан Брам

Много приятни и полезни четива...

16. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Почва бавно, плюс, че от начало прекалено много неща не са ясни и за това е малко скучно, но ако изтърпиш 1вата книга до средата поне, натам става все по-интересно, като във всяка следваща се изяснава цялостната картина повече, в някво ревю пишеше, че всяка книга е като парче от пъзел, и е горе-долу вярно това. Има и 1-2 по-слабички книги в поредицата естесвено де, но тва е нормално. Иначе колелото още не съм го почвал, та не мога да ги сравнявам.

Мога да препоръчам и поредицата за Вещера също, не е нещо особено, но пък е весела и се чете доста бързо + бонус 2 мноо добри PC игри

Други неща, който четох наскоро - Метро 2033 на Дмитрий Глуховски и Generation P на Виктор Пелевин, доста интересни, но пък трудни за описание книжки, а мен ме помръзва :)

17. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    бтв, тая за цигарите ще я видя и ще дам инфо дали има ефект, че бях намалил от кутия на 3-4 на ден и сега пак постепенно увеличавам

сетих се и да препоръчам какво да НЕ се чете - Мечът на истината на Тери Гудкайнд, само 1вата прочетох, много елеменатарна книга, без никъв план, по мое мнение поне, тоя си го наглася както му е удобно, без да мисли за цялостната картина изобщо

18. 7Diagrams

7Diagrams
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    389
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Малазана е доста добра, само от 9-тата останах разочарован аз, така и не набра скорост тая книга. Адски много герои и сюжетни нишки беше вкарал, повечето от които бяха мудни и безинтересни, чак накрая за 50-тина страници стана екшъна с Ловците на кости и това беше.

За качествено фентъзи мога да ви препоръчам The First Law trilogy на Joe Abercrombie. Автора е сравнително нов, пише от 2005-2006. На пръв поглед изглежда стандартно - света наподобява средновековна Европа - сравнително цивилизована империя (The Union), варварско кралство в Севера и източната империя на Гурките. Обаче един път като се зачетеш няма пускане - персонажите са изключително живи и реалистични, като цяла е по-мрачно фентъзи, не липсват убийства, мъчения и т.н. Също историята е интересна и завързана, а наличието на магия е силно ограничено (което е добре за разнообразие).
    Има я и на български преведена, горе-долу става превода.

19. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    387
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +43 / 0 / -0
    Покер ръце:
    еми пробвах, 1но огромно благодарско на шлима за таа книга, вече 5ти ден не пу6им и по-важното грам не ми се пу6и :), 1вите 3 не пих и не играх покер за секи случай, от вчера си пием кат изрод и си цъкам и пак не ми се пуши, а преди тая книга на 3тия ден ,при опит да спра, почваше да ми трепери ченето, препоръчвам силно :)

20. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това е доста амбициращо. Днес вечерта ще ми се наложи да пътувам с влак около 2-3 часа и май ще я пробвам. След такъв отзив просто няма как да не се гетна и аз в тая поста. Другата седмица ще пиша и аз коментар по темата :) Дано да е като твоя

Сподели страницата