1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Книги за покер

Дискусия в 'Общи приказки' започната от SickOfItAll, 14 октомври 2009.

1. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам следните книги за No Limit Texas Hold 'Em и предлагам замяна. Книгите са в перфектно състояние.

(Знам, че в нета има тонове литература за покер, включително и книги в .pdf формат (долните, а и много други), но поне за мен нищо не може да се сравни с усещането да хванеш в ръка "жива" книга. Ако някой може да предложи нещо за замяна - да пише.)

[​IMG]"Ken Warren Teaches Texas Hold 'em" by Kеn Warren
    [​IMG]"Win your way into big money hold 'em tournaments" by Tom McEvoy & Brad Daugherty
    [​IMG]"How to win no limit hold 'em tournaments" by Don Vines & Tom McEvoy
    [​IMG]"Championship tournament poker" by Tom McEvoy

Последна редакция: 14 октомври 2009
  2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Проблема е че книгите за покер не са никак "живи" играта е толкова динамична, че покер литературата трудно насмогва. Естествено има си и класики като:

http://www.amazon.de/gp/product/images/188068537X/ref=dp_image_text_0?ie=UTF8&n=52044011&s=books-intl-de

http://www.amazon.de/gp/product/images/188068540X/ref=dp_image_text_0?ie=UTF8&n=52044011&s=books-intl-de

http://www.amazon.de/gp/product/images/1880685337/ref=dp_image_text_0?ie=UTF8&n=52044011&s=books-intl-de

http://www.amazon.de/gp/reader/1880685353/ref=sib_rdr_zmout?ie=UTF8&p=S001#reader-page

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +429 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Радо, дори тия книжки вече са само като романче - за прочит да видиш кво става. Особено тая "професионалната" вътре има направо жалки отигравания, които просто не са особено печеливши.

4. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Съгласен съм, но те си бяха класики преди 2 години :):)

5. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абсолютно съгласен съм, че играта е динамична и се развива, както и литературата. Но под "живи" имах предвид истински книги, с корици, страници и т.н. Не разпечатани в .pdf формат сканирани книги с липсващи или размазани страници.

Зная, че книгите, които съм пуснал в първия пост са остарели и поради тази причина предлагам замяна, не съм писал никъде, че се продават. От друга страна има фундаментални неща, които няма как да остареят морално и са "вечни истини".

Няма да е коректно да ги обявя за продажба, предвид това, че ги имам от една промоция на вече несъществуващата зала на Cardoza. Предполагам много от останалите потребители на този форум имат подобни книги от тези промоции. При мен се случи така, че ги получих два пъти, свързах се с мениджъра за България (Иван, не му помня фамилията), питах го какво да правя след като съм ги получил два пъти и той каза "Честито!" Тва е.

Съгласен съм и с класиките, които си посочил, като с твое позволение бих допълнил и следните, които са must за всяка една колекция:
    http://www.amazon.de/gp/product/ima...2044011&s=books-intl-de&qid=1255507131&sr=8-1

http://www.amazon.de/gp/product/images/1580421369/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=52044011&s=books-intl-de

http://www.amazon.de/gp/reader/1580420826/ref=sib_dp_pt#reader-link

Специално за последната книга - едва ли има профи, който да не е чел тази книга, всички знаят какви tells да търсят, как да разчитат body language, но това не омаловажава труда на Майк Кероу, нали? В крайна сметка става въпрос за непреходни неща.

6. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Аз също получих книгите 2 пъти и съм ги обявил за продажба, но няма интерес. После ми наопмни да ти кажа кои точно са и може да разменим. Поне на рафта да ми стоят различни книги :D
    Иначе тая 3-тата ("How to win no limit hold 'em tournaments" by Don Vines & Tom McEvoy) мисля, че е добра - чел съм малко от нея и има доста съвети и т.н. :)

7. Hades

Hades
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    411
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +196 / 10 / -6
    Покер ръце:
    Знаете ли как мога да си купя най-изгодно книгата на Майк Каро за покер теловете или пък я има сканирана в нета?
    Иначе имам 5 книги и аз от кардоза(едната на Негреану на български) и с удоволствие бих ги разменил/продал за каквото и да било(крайно остарели концепции) :)

8. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    739
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз я имам на Майк Каро и си я взех от 1 бг сайт не беше много скъпа, но самата книга не е кой знае какво - става все пак ;щ

Мисля, че може да се научи същото ако гледаш fulltilt late poker night, където не играят точно най-големите звезди, но все пак може да се прочете няма да е излишно ;]

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Изтеглете си Read'Em and Reap with Joe Navarro - горе долу същото е според мен - пък и са филмчета и показват точно tell-овете :)

10. SickOfItAll

SickOfItAll
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +3 / 0 / -0
    Покер ръце:
    кожи кои са ти другите книги

11. IronmanBG

IronmanBG
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    297
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Някой да има 3-те части на Дан Харингтън - "Harrington On Hold'eм" и да иска да ги продава ?

Имам ги в електронен вид, но предпочита мда си чета "истинските" варианти :)

12. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,150
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +10 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Имам на Дан Харингтън първите две, ако ги открия къде са може да измислим нещо. Щях да ги подарявам на някого преди време, но мисля че така и не се свързахме

13. IronmanBG

IronmanBG
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    297
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ами ако ги откреш свиркай :) Иначе ще ги поръчвам от Амазон - 59$ за 3-те... Определено ми се четат на хартия, че достатачно се блещя в монитора по цля ден :)

Гледам 3-та част е излязла v.3 и струва двойно колкото предишната 3-та част. Това е workbook до колкото разбирам. Има ли смисъл да се вземе v.3 или и v.1 върши работа ?

14. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Дай линкове ПЛС аз сърчнъх в гугъл ама ми написа,че е книга и не виждам откъде да я ДЛ

15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    http://thepokerbay.org/details.php?id=2832

16. pitbulabg

pitbulabg
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    14
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Първо искам да се извиня,понеже пушваш стара тема но ако някой от вас има книгата на Даниел Негреану-Холдем техника за всички играчи и иска да се раздели с нея ,нека пише тук

поздрави

17. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Имам книгата , супер запазена - четена веднъж. За какви пари говорим?

18. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Имам и " Опаа! Спечелих твърде много пари" - Том Шнайдер.

"Интернет Холдем покер" - Ейвъри Кардоза.

Последна редакция: 13 април 2013
  19. pitbulabg

pitbulabg
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    14
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    книгите са твой колега ,кажи ми колко искаш за една,за другата и за двете общо :)

Последна редакция: 13 април 2013
  20. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Книгите са три.
    Цена: 60% цената им в store.bg при покупка на една.
    При покупка на трите - 45% от общата им цена.

Цени в Сторе.бг :
    Негряно - 19,95лв
    Шнайдер - 24,95лв.
    КАрдоза - 14,95лв.

пълния пакет струва: 26,93лв = 26лв.

Сподели страницата