1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Клипчета и литература за Pot Limit Omaha

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Wisher, 31 май 2011.

1. Wisher

Wisher
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте Грайндъри,

Напоследък, вдъхновен от блога на Анчев, съм решил да се пробвам в Pot Limit Omaha.
    Малко инфо за мен до тук - печеливш рег на 10NL в Prima и губещ/breakeven рег на 25NL в Merge.

Анчев в една от темите ме посъветва за Omaha Poker на Bob Ciaffone. Намерих си я, почти я привършвам. Препоръчвам я горещо на всички.

Молбата ми към вас е да препоръчате и друга литература и/или клипчета/серии на тема теория и практика в PLO.

За сега играя 4PLO и 10PLO в Merge, но имам около 2к ръце, които не мисля, че могат да бъдат каквато и да е статистика.
    Предвид съветите, които съм получавал, че на Omaha не е много добре да съм с банка по-малка от 60-70BI, за момента мисля да продължа с играта на 10PLO.

Та, това е - очаквам предложения за литература/клипове/серии.

Поздрави,
    Wisher

2. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз имам въпрос към теб. От къде си намери книгата на Боб Чифоне понеже аз така и не успях. Изинявай че ти спамя темата ама не можеш да получаваш лични и нямам друга алтернатива

3. Forums

Forums
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.amazon.co.uk/Omaha-Poker...0751/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1306838095&sr=8-1
    Аз лично от там си я набавих на времето!

4. IDS

IDS
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:

http://www.amazon.co.uk/Omaha-Poker...51/ref=sr_1_14?ie=UTF8&qid=1306837303&sr=8-14

Аз лично препоръчвам: POT-LIMIT OMAHA POKER: The Big Play Strategy by Jeff Hwang и Advanced Pot-Limit Omaha: 1 by Jeff Hwang и двете са налични в амазон, а втората я има и в магазина на PokerStars за 2000 точки.
    Има много клипчета в www.deucescracked.com. Аз ти препоръчвам да гледаш сериите: Hellomaha, PLO Profiling, Proper PLO, Solid State PLO, Ms.PLO и 2x6.

5. DorianGray

DorianGray
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    183
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Абе хора на тея линкове няма шипинг до БГ или поне така ми излиза на мен.

6. Forums

Forums
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    56
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Къде пише, че няма доставка до България.Аз лично оттам си поръчах и си я взех от пощата, като колет!

7. IDS

IDS
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    37
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Нещо не е наред при теб, защото сега опитах и мога да я поръчам на момента.

Аз предполагам, че ти се опитваш да купиш от продавача с най-ниската цена (supermoviedeals_usa), но те не предлагат шипинг до България, затова ти препоръчвам да я вземеш от the_book_depository и идва на крайна цена: Order Total: £9.76

8. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Книгите, които е дал IDS са добри по принцип, но бързо остаряват в динамиката на днешните онлайн игри. Затова препоръчвам да се гледат клипчета от обучаващите сайтове. В Cardrunners има много добри за ПЛО на lefty2506 и на Skjervoy. За играчи на ниските лимити, серията на mindcirkus е много подходяща като за начало. Стойте далеч от клиповете на wazz и gakn29, те са си некадърници. Клипчетата на Галфонд в Bluefire са на изключително ниво, но те са за малко по-напреднали хора и препоръчвам да ги изгледаш малко по-нататък. Най-важното е да работиш сам и да мислиш над играта. Успех!

9. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
  10. Wisher

Wisher
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте и благодаря за отговорите.
    @DorianGray: Купих предпоследните 2 бройки то amazon.co.uk докато бях в Лондон миналата седмица само, че ми откраднаха раницата 1 ден по-късно с книгите в нея. После просто купих и последната :) Обещал съм на IronManBG ако имам възможност да я сканирам и му я пратя. Нямам проблеми като го направя, да я пратя и на теб.
    @IDS: POT-LIMIT OMAHA POKER: The Big Play Strategy by Jeff Hwang я имам на pdf и ще я прочета, когато приключа с първата. Другата ще се постарая да я намеря и нея.

Още веднъж, благодаря на всички дали инфо!
    Ако имате повече - дайте повече! :)

Едит: Анчев, я сподели кои точно серии на mindcirkus, защото в Cardrunners не откривам нещо, което да загатва за микро лимити и онлайн игра.

Последна редакция: 31 май 2011

Сподели страницата