1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Климатици

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zografa, 23 юли 2015.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Предстои ми избор на климатик за спалня общо взето съм се ориентирал към 2 марки - Toshiba и Mitsubishi Heavy Industries. Интересуват ме като цяло топ моделите и на 2те марки, съответно:

PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. DaiSeiKai 6
    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. DaiSeiKai 8

PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.

DaiSeiKai като цяло е топ климатика в момента и щях съм го избрал вече, но това което ме притеснява е че става дума за спалня където трябва да е супер тихо. Знам че MHI са най-тихите като цяло, и се чудя дали има голяма разлика с тошибата(която като всичко останало си е топ).

Казват че 8ма серия е по тиха от 6та но няма много категорични мнения по въпроса.

Та някой ако има от изброените модели моля да каже с какви впечатления е. :)

2. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    445
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    На ниска скорост тошибат 8 я дават 20дб, митсубиши 22дб, а ти на това спиш

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Това е така на книга, само че прочетох доста мнения на разни хора в сетком форума които твърдят че митсубишито е много по-тихо въпреки тея данни. Също така повечето от тях си слагат дайсейкай и твърдят че нямат проблем със съня, обаче аз нали съм нежна рожба...

4. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    337
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +67 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Митсубишито( Мерцедеса на климатиците)го имам от 1 месец,но все още не мога да дам мнение.Колко ще ми е месечния разход на електроенергия,но като погледнеш параметрите и ако отговарят на действителността,трябва да е трепач.
    Паживьом-увидим.

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Освен да четеш в сетком, може и да пишеш. Аз преди лятото избирах климатик и бях харесал няколко модела по параметрите, но като питах ми препоръчаха съвсем друг клас машини. Просто там повечето с това се занимават и ще ти помогнат. В крайна сметка се спрях на MHI, но от по-ниския клас ZM-S.

Даже тия по-хубавите може да си ги вземеш през програма RECALL - ще спестиш някой друг лев.

6. Ion4ef

Ion4ef
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз имам дайсекай 6 от 2-3 години и мога да кажа само положителни неща за него. Доста безшумен е, но не мога да го сравня с Мицубишито.

7. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    337
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +67 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Имам Уърпул от 4-5 години,и през лятото не падам под 70 кинта разход на ел.енергия на охлаждане.
    В параметрите на Митцубишито,разхода на електроенергия,е по-малък от този на компютъра.10 часа да работи,по 400 вата на час,по 30 дена са 120 квТ.,по 20 стотинки,са 24 лева.Още нямам новата сметка за електроенергията,че го имам от месец,та ще видя какво ще покаже.
    А пък с голямото за 3-4К,ще си топлиш и охлаждаш цял апартамент без проблемно.

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Спиш ли спокойно когато е включен? Случвало ли се е да те буди? Да скърца изобщо нещо което да те издразни?

9. Ion4ef

Ion4ef
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    179
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Скърцания и неща от сорта няма. Относно спането не съм критерий, тъй като мога да спя на всякакви шумове, но пък приятелката ми спи много леко и е супер доволна от климатика.

• Useful Useful x 1
  10. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    а я споделете, колко пари за ток давате на месец само за тях в най-големите жеги и студове ?

11. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +361 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Аз имам два климатика и 2-та са Mitsubishi (само че Electric, не знам каква им е разликата с Heavy...) и съм изключително доволен. Като го пусна на тих режим не се чува,че работи. А за охлаждането да не говорим, неслучайно има мнения че са Мерцедесите при климатиците.За консумация на ток и такива неща не знам, но определено няма да сбъркаш с тая марка (ако са близки 2-те (electric i heavy).

Май трябва да спомена,че струваха по 3к лв преди 2 години. А имаше и по-скъпи,та не знам какъв клас се водят.

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Днес ще ходя да сравня МХИ ZMX-S и Дайсекай 6, един от собствениците на фирмата, която ще ми ги инсталира ме покани у тях да видя дали ще открия разлики. Той твърди, че спи и на двата климатика безпроблемно и е силно за това да си сложа дайсейкая(той го е инсталирал в детската стая). Интересното е, че той ми препоръчва по-стария модел на дайсекай 6-цата, вместо 8. Като според него няма друг такъв климатик(и няма и да има) от към показатели и реална производителност. Но отново мен ме притеснява, че го дават малко по шумен дори на книга: 27 децибела срещу 20 за 8цата.

Иначе като цяло за сметките: ако блока е малък тухлен и добре изолиран парното би трябвало да е също толкова изгодно колкото и климатика. Същото важи и за новите блокове с топломер на входа на апартамента, защото знаеш какво точно плащаш. В другия случаи със сигурност един висок клас инвертор ще е по-ефтино решение(ако помещенията са добре изолирани и климатика е добре сметнат).

П.п За мерцедеси и други подобни цялото климатическо съсловие е на мнение, че Тошиба и Митсубиши Хеви са една идея пред останалите марки в момента. Има различни мнения за модели на двете марки с предимства и недостатъци, но останах с впечатлението, че дайсейкай се води топ климатика за последните 5 години и прогнозно поне още 2-3 ще е така.

13. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:

14. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Няма как да се ориентираш по този начин.
    Зависи от КПД-то на климатика, от площта, която ще изстудяваш или отопляваш.
    Най-вече зависи от това как стаята ще задържа температурата, а това основно зависи от изолацията на помещението.
    Отоплявах две големи стаи на къща с един климатик и плащах около 80лв на месец за отоплението (разликата между сметката ми за ток през лятото и зимата). Но преди да сменя дограмата и да сложа изолация на къщата щеше да ми е безумно скъпо да се отоплявам на ток.

15. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Аз в панелка без изолации плащах миналата година 50 лева зимата, сега се дигнаха цените и плащам 70-80 лв, догодина не се знае.

16. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Е вие не крадете ли ток ?!?!

• Informative Informative x 1
  17. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Най-добрата климатична техника е Daikin. Нямам представа колко са оригинални в България но принципно това е "най-марката". Сега се охлаждам с такъв. Не знам точно кой модел е но работи прекрасно. На нощен режим не се чува абсолютно нищо. Трябва да застана на 1 метър от него и да наостря слух за да доловя шум. Митцубиши наистина имат добри модели. Качествени са и имат отлични показатели. Те са силни в отоплението. Голяма икономичност и топлят добре когато навън стане под -10 градуса. Чикирики климатиците на -10 -15 градуса спират да работят. Някой даже на 0 градуса се предават.

Съмнявам се да гори по-малко ток от компютъра. Компютрите не горят много ток. Моите компютри горят 30-60 вата на бройка. Единствено ако има видео карта/и тогава вече лапа ток, но само когато се товари картата. Това дето пише на захранването 400 вата е максималната мощност. Консумираната е много по-ниска. Китайските захранвания не могат да понесат над 150 вата без значение какво пише на тях. Изгарят.

• Agree Agree x 2
  18. didi8bg

didi8bg
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,446
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +348 / 8 / -13
    Покер ръце:
    Те тея мнения са малко от рода на "Искаро е най-дълбок, Витоша е най-висока а на мен уя ми е най-голем".

Язе у нас се греем с чин чун най-новия модел и за това е нааааай-убавия, всички други да си гледате работата.

• Like Like x 1
  19. piqnkata

piqnkata
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    6
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +2 / 1 / -0
    Покер ръце:
    k1r1l1c/\ pi4

Последна редакция от модератор: 26 юли 2015
  20. capone

capone
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    318
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +65 / 0 / -1
    Покер ръце:
    е па дай линк и ний да се облажим от тъзи страхотия ;)

Сподели страницата