1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

KK фолднах на 4bet и познах че на AA

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от MrProper, 12 февруари 2019.

1. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    PokerStars Hand #196952690181: Hold'em No Limit ($0.01/$0.02 USD) - 2019/02/12 12:00:39 CUST 2019/02/12 5:00:39 ET
    Table 'Eugenia II' 9-max Seat #7 is the button
    Seat 1: piecznik ($2.60 in chips)
    Seat 2: laraandreza ($2.95 in chips)
    Seat 3: JaySim78 ($1.58 in chips)
    Seat 4: imnotjesus02 ($2 in chips)
    Seat 5: Hero ($2.27 in chips)
    Seat 6: inmyownway ($2.02 in chips)
    Seat 7: Danilkin_A.V ($0.52 in chips)
    Seat 8: gloommyrat ($2.25 in chips)
    Seat 9: M4k1n4r14 ($2.13 in chips)
    gloommyrat: posts small blind $0.01
    M4k1n4r14: posts big blind $0.02

Dealt to Hero: :Ks: :Kc:
    piecznik: raises $0.04 to $0.06
    laraandreza: calls $0.06
    JaySim78: calls $0.06
    imnotjesus02: folds
    Hero: raises $0.27 to $0.33
    inmyownway: folds
    Danilkin_A.V: folds
    gloommyrat: folds
    M4k1n4r14: folds
    piecznik: raises $2.27 to $2.60 and is all-in
    laraandreza: folds
    JaySim78: calls $1.52 and is all-in
    Hero: folds
    Uncalled bet ($1.02) returned to piecznik

FLOP
    :9d: :7c: :6s:

TURN
    :9d: :7c: :6s: :Qs:

RIVER
    :9d: :7c: :6s: :Qs: :9h:
    SHOW DOWN
    piecznik: shows :Ad: :As: (two pair , Aces and Nines)
    JaySim78: shows :Ah: :2h: (a pair of Nines)
    piecznik collected $3.45 from pot
    SUMMARY
    Total pot $3.58 | Rake $0.13
    Board :9d: :7c: :6s: :Qs: :9h:
    Seat 1: piecznik showed:
    :Ad: :As: and won ($3.45) with two pair , Aces and Nines
    Seat 2: laraandreza folded before Flop
    Seat 3: JaySim78 showed:
    :Ah: :2h: and lost with a pair of Nines
    Seat 4: imnotjesus02 folded before Flop (didn't bet)
    Seat 5: Hero folded before Flop
    Seat 6: inmyownway folded before Flop (didn't bet)
    Seat 7: Danilkin_A.V (button) folded before Flop (didn't bet)
    Seat 8: gloommyrat (small blind) folded before Flop
    Seat 9: M4k1n4r14 (big blind) folded before Flop

VPIP14\PRF reiz10\3bet PRF2.6\fold to 3bet5\hands 542(човека с асата)
    Направи pusha много бързо и се усетих.
    Правилно ли фолднах или ще губя пари в дългосрочен план срещу такъв тип опоненти ако фолдвам с KK.Според вас можеше ли да покаже AK или QQ.

Последна редакция: 12 февруари 2019
    • Winner Winner x 3
  2. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Трябваше и двамата да покажат Дами. И после да се похвалиш...Явно, че е рег. Нит някакъв. Но след като и ти си нит, замисли се какво точно ще направиш с АК или с QQ в тази ситуация. На неговото място.

3. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    283
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 3 / -4
    Покер ръце:
    Само попитам още ли играеш 30 маси и 546194339193435 ръце на месец?

• Funny Funny x 1
  4. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Това, което ти се "мъчиш" да използваш коректно, всъщност са "тайминг телс". Щом шови бързо, значи е с нътс. И други ръце си пускал. Тези "тайминг телс" всъщност може и HM-а да ти ги засече, но въобще не са надеждни. В Старса мисля, че са забранени. Ти не знаеш този човек дали не играе на много маси (може и да знаеш), не знаеш какво всъщност прави в момента, освен да играе покер. Не знаеш въобще дали няма да реагира и с друга ръка по този начин. Не знаеш дали не е взел решението "предварително". Използват се само за граничните решения. Както и по-голяма част от инфото на Хъда. Ти фолдваш в ситуации, които въобще не са гранични.

• Like Like x 1
  5. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    На 8 маси играя nev3rm1nd.Не правя много ръце на ден в момента около 4000, ако мен питаш.

6. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    626
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +222 / 7 / -15
    Покер ръце:
    Отвори 4 маси на 0.02-0.04с(или 2 маси на 0.05-0.10с) и се съсредоточи в играта,за да имаш по добър поглед върху играчите и си води бележки.На ниските нива има значение колко ти е печалбата,че от рейбека ако се надяваш,едва ли ще спечелиш.

7. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    На 8 маси 4000 ръце са 6-7 часа игра. Обяснихме ти го вече в една друга тема. Явно няма много смисъл. Ако ти отделяш и време за учене, не знам какво време въобще имаш. В началото би трябвало да отделяш най-много време за учене. Не е ли логично!? И като прибавим това , което правиш, каквото и да е то, на мен ми се очертава доста грозна картинка. Ти не само не си поел по правилния път. Ти вървиш по някаква горска пътечка.

8. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Добре ще гледам клипчета и ще прочета някоя друга книга, като чета книга по добре усвоявам инфорцията незнам що така.По прицип не съм съгласен с мнението, че трябва много да уча теория.Навсякъде където съм чел че трябва 3 часа практика да се равнява на 1 час теория(познахте аз уча по малко).Според мен няма да имам никакъв напредък ако не цъкам покер с други думи трябва да се правят минимум 1000 ръце на покер на ден а след това каквото и да е било друго.

9. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Малко на "развален телефон" отиват нашите дискусии. Аз ти казвам "Недей да играеш по 7 часа на ден, след като не може да биеш, който и да е лимит, наблягай на ученето". Ти ми казваш "Не съм съгласен, трябва да играя поне час, час и половина на ден". Еми, добре, щом не си съгласен...

Последна редакция: 16 февруари 2019
  10. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ще ти го кажа директно. Няма да стане работата, защото си се занитил яко покрай този фул ринг. Да ти тропнат фишаците и бягаш. "Много бързо беше". Тези хора на НЛ2 даже не са там, заради комара. Иначе щяха да отварят МТТ или спин енд гоу. Отворил си Фейсбука, пуснал филм, ръба някви гризинки и гледа там на масата, колкото да не заспи. Или пък някъде седи тъп, пиян или напушен, пуснал го е това, за да има какво да човърка. И за тях са нищо тези $2. Дори не са 2$, защото все и ще печели понякога. Това е все едно да скъсаш една цигара и да я хвърлиш. И кво!? Тилтна ли!? Не? Еми късай и хвърляй , за да видим кога ще тилтнеш. Сигурно на десетата ще започне да ти става тъпо. Та и те така...

Той само се чуди къде да си лисне стака. Плаща, не удря на флопа и започва да мисли магарии. Или пък плаща, за да види дали ще заложиш на търна. И съответно още по-големи магарии му идват на акъла. И ти им вярваш на такива. Аре, там нитовете си ги знаеш, с тях само се бъзикаш, то е ясно. "К*рвенската" им играеш...Имаш Хъд, редовен си, знаеш повечето фишаци, шов-маймуни, нитове. И не може да ги одереш, както му е реда. Защото си нит.

Там с тия КК няма да фолдна никога. Ако ще и 20 пъти да съм се нанизал на АА. Колкото бързо шови, аз още по-бързо ще колна. Ако ще да ми ги покаже тези АА, пак няма да фолдна.

11. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Ква файда, че играеш сума ти ръце, като правиш едни и същи тъпотии!? И в главата ти се набиват само ситуациите, като онзи е имал по-силна ръка. "Познах, добре, че фолднах". Или пък "Ей, знаех си , че трябва да фолдна". Ти по-често ще губиш, като колваш. И това ти се набива, набива и накрая си търсиш причина , за да фолднеш.

И тези лимити трябва да се изкачват. Иначе ти се вижда много високо и това няма да се промени. Като се качиш по-нагоре, вече ще е "по-малко високо". Че на НЛ5 се печели същото. На НЛ5 ти сигурно няма да печелиш нищо. Нула...На НЛ2 рейкът е по-малък. Логично е на НЛ5 да не печелиш нищо с тези "умения". Но това не означава, че не трябва да се качиш на НЛ5, когато имаш възможност. Иначе никога няма да качиш лимитите.

Милион ръце на НЛ2 не го виждам за пръв път. Но става въпрос за непълнолетно момче. На него му е "разрешено". Не него всичко му е разрешено, на нас не...
    Ама ти 2кк ръце на НЛ2 гониш, ве, човек. Не, това вече не съм го виждал. Плюс 50 цента турнирчета. Аз може да съм луд, че ти пиша цял роман тук, за да ти отворя очите. Но ти си по-луд от мен. Осъзнай се малко...

12. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Така както играеш с инфо и бележки, ако влезеш в час, там се правят 20-тина блинда на 100 ръце. По-нагоре ще трябва да се прехвърлиш на къси маси. Освен ако наистина много те кефи да цъкаш за смешен уин рейт. На НЛ10 едни 10 блинда на 100 няма как да не ги правиш, при условие, че биеш с 20 блинда НЛ2. Сам си смятай с този обем, който може да вкарваш, колко пари стават за месец. И после дали има "файда" от теория. Не, няма...С практика се учи всичко. Ти за тези милиони ръце на НЛ2 какво научи? Да биеш НЛ2 с 4-5 блинда на 100 ръце.

13. nev3rm1nd

nev3rm1nd
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    283
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +102 / 3 / -4
    Покер ръце:
    Пак е много. Я разпиши тук от коя позиция какво отваряш и горе долу от бтн, Сб и ББ какво 3б. Както ти казаха по рано, гледай малко повече теория да учиш, играй 2-4 маси на 10 нл за 3ч. На ден, вкарай още 3ч. Учене и си топ. Осъзнай ръцете не мисли, че всичко е стандартно, не може да играеш всичко по шаблон. Като направиш всичко това ще видиш как ще прогресираш.

П.п. разбира се това не е всичко, но е едно добро начало

14. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    upload_2019-2-16_18-40-3.png

15. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    3 бета префлоп ми е около 4.От BU крада със всичко ако SM и BB фолда им е против кражби им е над или 80.
    от малкият блинд ето някакви статистики upload_2019-2-16_18-54-33.png

16. MrProper

MrProper
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    62
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +10 / 1 / -3
    Покер ръце:
    малък срещу голям блинд крада още с JTo,QTo,

17. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Статсът ти е по-скоро нити. Срещу такъв слаб фийлд, както играеш с инфо, ще е добре VPIP и PFR да са ти с по 5% повече. 3бет/скуиз ~7%. И въпреки, че имаш нити статс, някои от ръцете ще ти губят пари, ако не гледаш кой е зад теб. Други пък ще печелят. Тия ниски чифтове толкова напред я ги виж кво ти печелят. Направи един филтър UTG оупън рейз и виж кво ти печелят . AJs печели колкото AQo от предни позиции, ако не и повече. Най-вероятно повече.
    На "mP2"нямаш сютед ръце, пък пълниш с някви офсют г*вна HJ. Тези ръце печелят с инфо. Тия KJo, QJo. А от предната позиция има доста добри сютед ръце. Такива KJs, JTs. С инфо доста повече ръце. Кътофа зле, бутона зле, малкия блинд зле, тва там на големия блинд не знам кво е. Не знам къде си ги прочел тези неща. Сютед ръце, човек, това печели. Ниски чифтове не печелят. Печелят от по-задни позиции. Иска се фолд екуити. Може и да го играеш вече този чифт, нищо, че е 22. Най-малкото може да чек-бекнеш срещу блиндовете и да блъф кечваш в някои спотове. То се блъфира много срещу чек-бек от кътофа и бутона.

18. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Значи, човек, просто трябва да си оправиш рейнджовете префлоп, то сигурно и с кол ще е мазало. Отделно да започнеш да си променяш рейнджовете спрямо играчите. Да спреш да фолдваш, като краля на нитовете. И ще се оправят нещата. Сигурно ще си качиш уин рейта със 7-8 блинда.
    Там на тоя НЛ5 си ръннал добре, не можа ли да се мотивираш малко!? Да се задържиш ...

19. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    И малко тва за стила (кражбата), което казваш...Гледа се предимно за ре-стил. Те може да фолдват 80%, но да 3бетват по 20%. Ако използваш по-голям сайз, малко си ги завишавай фолд процентите. Ще фолдват повече. На 2х ще фолдват по-малко. Но пък постфлоп може да печелиш. За това ти казвам да гледаш 3бета. Примерно на малкия блинд си, някъв фиш колва 50% срещу стил ( то ще е по-малко срещу 3х), но пък 3бетва само 5%. За мен е всеки две този спот. Имаш да спечелиш някво кирливо блиндче постфлоп. 6 блинда пот и ти само един блинд трябва да закачиш. Ще чек-фолдваш много, но все ще има хубав борд за блъф, все ще удряш, дори и с най-келявите ръце. Същото е и с бутона. Важното е да не рестилват. И кътофа също, макар че там не става много да разширяваш. Скуиз също. Блъскай скуиз с деполяризиран рейндж. Ре стил. Някви фолдващи нитове ги тормози. Те нали обичат да фолдват, еми ще се сприятелите значи. Гледай, като няма 3бетъри, отваряй повече. С тия офсют ръце. Сютед Аса, конектори, KJs, KTs, QTs, такива. Срещу някви пияни шов-маймуни ще трябва да затягаш, но с тесен рейндж ще ги дереш такива. Колвай срещу 3бет. Срещу по-малък сайз. Играй праволинейно там. Там, за да "печелиш", трябва да избиеш само малко от 3-те блинда, които си рейзнал. Като фолднеш, губиш 3-те блинда, -300/100. Половин блиндче да вземеш , заедно с блиндовете, с които колваш, все файда е. 4бет...Направи си балансиран 4бет. По-назад се стаквай по-лууз. Валета, ТТ срещу малкия блинд. Ама имаш инфо, гледай кой какво прави. От това се печели.

20. Destruct1on

Destruct1on
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    202
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +63 / 1 / -6
    Покер ръце:
    И за големия блинд. Недей да слушаш хората колко трябвало да ти бъде големия блинд. На фул ринг просто не става. Ще отварят по-напред с тесен рейндж. Не се бутай много там. Не може да ги докараш добре въобще блиндовете на фул ринг.

Сподели страницата