1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

KeePass на флашка.

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от DevilsTime, 22 септември 2011.

1. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Първо искам да кажа, че не съм разгледал всички теми и може би има тема дето има отгорова, който търся, но.. :)

Имам КееПас на единия компютър, но искам да го кача и на една флашка и да го изтрия от компа, та проблема ми е следния: След като уш задам обикновенната версия да се инсталира на флашката и свърши инсталацията импортна си листа с имената и паролите всичко е ок. Но като сложа флашката на другия компютър (той няма инсталиран КееПас) и я отворя и иконката на КееПас ми седи като непозната програма и немога да я отворя, на първия компютър си е ок. Опитах и с KeePass 1.20 for U3 Devices, USB Stick KeePass 2.x for U3 Devices, но едното изобщо не се свяля, а другото след като го сваля, го показва като не познат файл, та ако някой знае нещо може да сподели.

П.П. На флашката бях качил КееПас 2.x, като не знам каква е разликата между нея и 1.20 (която ми е на компа)
    П.П. Първият комп е с win 7, а другия с XP.

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +442 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Има специална версия на Кии Пас която е за флашки и е без инсталация, тя ти трябва.

Portable key pass се казва.

3. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Мерси многоооо :)

4. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Wtf на стария комп кеепаса на флашката не иска да се отвори нещо го ебава анти вирусната (аваст), както и да е там само тествах дали ше стане :D

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    А тази версия дето е специално за флашки - като се сложи на флашката - може ли пак флашката да се ползва за други файлове или остава само за програмата?

6. DevilsTime

DevilsTime
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    736
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +89 / 3 / -5
    Покер ръце:
    Можеш да си я ползваш, няма проблем.

7. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Сложих я (иснталирах я) на фшаката, но не ми отвяря файла. Версията на комютъра е 2.х, а на флашката 1.х. Пише да използвам export функцията. Пробвах - дава грешка.
    Някакви съвети и предложения?

P.S. Станало е и работи :D

Последна редакция: 22 септември 2011
  8. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    One Pass и Last Pass мисля че са по-добри програми. Тая KeePass не я знам как работи , но тия двете се синхронизират и работят през браузъра което е доста удобно ако ползвате по вече от 1 компютър.One Pass май я има и за айфон че и за андроид.

Сподели страницата