1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Къде сбърках???

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от marto2m, 6 декември 2009.

1. marto2m

marto2m
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    30
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    PokerStars Game #36321818358: Hold'em No Limit ($0.02/$0.05 USD) - 2009/12/06 17:54:16 EET 2009/12/06 10:54:16 ET
    Table 'Osiris' 6-max Seat #1 is the button
    Seat 1: VPrince555 ($5 in chips)
    Seat 2: Lechistan ($4.82 in chips)
    Seat 3: Hero ($4.93 in chips)
    Seat 4: sokly111 ($3.99 in chips)
    Seat 5: camke49 ($5.10 in chips)
    Seat 6: Fl8D ($6.72 in chips)
    Lechistan: posts small blind $0.02
    Hero: posts big blind $0.05

Dealt to Hero: :Ac: :Kc:
    sokly111: folds
    camke49: folds
    Fl8D: calls $0.05
    VPrince555: folds
    Lechistan: folds
    Hero: raises $0.25 to $0.30
    Fl8D: calls $0.25

FLOP
    :Ks: :As: :4d:
    Hero: bets $0.60
    Fl8D: calls $0.60

TURN
    :Ks: :As: :4d: :8s:
    Hero: bets $1.20
    Fl8D: raises $2.80 to $4
    Hero: raises $0.03 to $4.03 and is all-in
    Fl8D: calls $0.03

RIVER
    :Ks: :As: :4d: :8s: :Qh:
    SHOW DOWN
    Hero: shows :Ac: :Kc: (two pair , Aces and Kings)
    Fl8D: shows :7s: :Js: (a flush , Ace high)
    Fl8D collected $9.43 from pot

Нямам статистики за хората и когато стана тази ръка нямах наблюдения за човека (беше в началото на сесията). На масата изиграх около 100 ръце и в последствие мога да кажа, че човека много трудно фолдва (лимпва и колва префлоп много голям случай ръце). Рядко изпуска флоп! Той парите ми ги върна, но за мене е важно да знам къде сбърках? Ако е възмойно да ми помогнете! Благодаря! :)

2. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    nikade

3. orient33

orient33
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    191
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Правилна е ръката, еверидейка ;)

4. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Това, че си загубил ръка не значи, че си сбъркал някъде при отиграването й :)

5. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Това, че той трудно фолдва, не означава, че и ти не можеш. Срещу неиграсивни риби, тук фолда е доста лесен - в рейзинг рейнджа си няма ръце, които биеш (тоест няма да го направи с по-слабо), има само блъфове - и то в тази ситуация ще бъде доста малоумен блъф - а и по-често ще те блъфират като показваш слабост - чек, много слаб бет (в случая твоя е на границата - но не е добре да се вкарваш във филми на 5нл) - по-рядко ще те рейзват на търна особено като ти атакуваш и показваш сила.

Тъй като нямаш инфо и можеш да прецениш ситуацията във вакуум, че бием само блъф (няма добри ръце, с които да се набие на семиблъф и не вярвам да обърне JsTx в блъф) по-добре фолд... Но на т'ва ниво ме съмнява и аз да фолдна... Другия път не поствай резултата (въпреки, че не ме повлия особено, но ще ти повлияе на теб като ми четеш отговора).

След като си играл с него, можеш и сам да прецениш дали кола ти е добър (най-вече рейз тенденциите му пост флоп).

Дано съм помогнал ;)

6. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    bro bro .. kade otide rangeove neznam si kvo na igrachi na 5nl ^^
    tuka mu trqbva okolo 26-27% ot vremeto da pecheli che da e EV0
    a vs calling station opredeleno nemojem da foldnem tuk

7. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Съгласен съм.

Искам да поздравя Бробебрато за това, че се е напънал да напише нещо смислено, без яко хейт. Трябва доста от форумците да вземат пример.

8. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Колкото по-рано твоя адаш си изгради правилно мислине, толкова по-добре. Може и да не ме разбере много добре, но ако се опита - това е за негово добро. Иначе аз съм плащал в ситуации където знам, че губя, но плащам под претенцията, че имам много добри оддс (при положение че и 10% екуити нямам реално, но на място си измислям някакъв предтекст). Вече не го правя това (или поне доста по рядко).

Ако почнеш да правиш такива фолдове, качването на нивата ще бъде неимоверно по-бързо. Трябва да мислиш как да избегнеш "лошия късмет", а не да кажеш..." ааа дееба сетъпа, имам два чифта а оня стрейт...ма няя, тва е 5нл, как да фолда"... и така след две години ще си на 20нл...Честито.

Но това не означава да бъдеш нит и да фолдваш всичко дет не е нътс. В маргиналните ситуации и местата където можеш да си креативен - там ще изграждаш покер уменията си, независимо дали ще е 2 или 200нл - играеш играча (в случая не виждам защо пасивен стейшън ще рейзва тоя търн на блъф...добро оправдание...и после "дееба 'що рънвам зле" ;) )

Мерси за поздрава X, ръката ми хареса и исках да си изкажа гледната точка. Дано съм помогнал ;)

Сподели страницата