1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by Silver, Sep 6, 2009.

1. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Hand History for Game 204588863
    $30.00 USD NL Texas Hold'em - Sunday , September 06 , 04:22:52 ET 2009
    Table Suweon (Real Money)
    Seat 1 is the button
    Seat 1: Hero ( $46.78 USD )
    Seat 6: police_force ( $41.72 USD )
    Hero posts small blind $0.15 .
    police_force posts big blind $0.30 .

Dealt to Hero: :Kc: :Qc:
    Hero raises $0.75
    police_force calls $0.60

FLOP ($1.80)
    :Jc: :Qd: :7s:
    police_force checks
    Hero checks

TURN ($1.80)
    :2c:
    police_force checks
    Hero bets $1.20
    police_force calls $1.20

RIVER ($1.80)
    :Tc:
    police_force checks
    Hero bets $3.20
    police_force raises $9.30
    Hero raises $22.80
    police_force raises $30.32
    Hero calls $13.62
    Hero shows :Kc: :Qc:
    police_force shows :Ac: :3c:
    police_force wins $82.94 USD from main pot

2. Vencedor

Vencedor
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    6
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    е те това е типично рибешко отиграване. чудесна игра!!! :)

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +423 / 10 / -17
    Poker Hands:
    Бет флоп другия път задължително!

4. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Имах към 85% cbet срещу този играч, понеже не чек-рейзваше никога и викам да направа някакво по-различно отиграване веднъж ;щ

5. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +288 / 11 / -50
    Poker Hands:
    Аз за ривера само да кажа, че преди няколко месеца като почнах с кеша тва ми беше една от най големите грешки които правих и само от тях съм изгубил пари колкото за няколко стотин кила пържоли - телешко бон филе :(. Поне този аспект от играта си успях да оправя. Само се замисли и погледно борда ти държиш KQ сптаий на борда има T и J спатий, това означава, че ако другия няма нът флъш то той може да има най висок флъш до деветка, ти как си представяш той да те рирейзва с флъш до девятка при положение, че има 3 по високи флъша от неговия които го бият. Още когато те рирейзва ти вече трябва да си наявно, че той е нътс. Ти би ли блъфирал тук или рейзнал с флъш който го бият 3 по високи флъша в най добрият случай, то в случая няма значение колко по високи флъша има ? Когато си отговориш на този въпрос вече си подобрил играта си с един аспект. Отоговори си и на въпроса с каква ръка очакваш да ти плати твоя рирейз ?
    Ако беше пуснал ръката без да показваш картите на противника на 100% всеки щеше да познае, че той има нътс и другия път не публикувай ръце като показваш цялата ръка и картите на противника така нишо няма да научиш !

Last edited: Sep 6, 2009
  6. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    Hristo, мерси за коментара и честно казано изобщо не се замислих за ръката понеже* чатех в същото време, само си казах K high flush и мисълта ми беше да вкарам повече пари ;щ

7. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +423 / 10 / -17
    Poker Hands:
    Христо в тази ситуация сме абсолютно задължителен ол ин на ривър недей обърква човека.

8. Silver

Silver
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    police_force checks
    Hero bets $3.20
    police_force raises $9.30
    Тука май можеше само да се плати

9. Dobo

Dobo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    23
    Ratings:
    +13 / 0 / -0
    Poker Hands:
    reise 100%

10. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Trophy Points:
    98
    Ratings:
    +423 / 10 / -17
    Poker Hands:
    100% raise - губим пари дългосрочно, ако не рейзнем

11. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +288 / 11 / -50
    Poker Hands:
    Може и да си прав, но аз си имам собствено виждане. Може би защото изхождам от гледната точка, че ако съм на мястото на police_force и ме рирейзнат ол ин бих фолднал нисък флъш, щото другия ако няма флъш за мойте виждания ми е трудно да си преставя с каква ръка би ме рейзнал ол ин ако е нормален играч.
    Ако аз имам дори нът стрейт и съм на мястото на Hero не бих рирейзнал рейза на police_force а само бих платил. Ако се влиза всеки път ол ин срещу всеки играч естествено ние ще сме напред, няма как да де е друго яче защото рядко ще ни бият с нът флъш. Въпроса е обаче не е ли по правилно да се разглежда ситуацията индивидуално, примерно ако сме срещу доста тайт играч, който няма да плати тук рирейз с флъш който в най добрия случай го бият 3 по високи, дали срещу такъв играч пак е правилно да се влиза ол ин при положение че би ни платил единствено с ръката която ни бие. Не казвам, че не трябва да се рейзва даже напротив защото има такива слаби играчи които тук биха си дали стак и с ръце като 2 чифта, сет, стрейт да не говорим пък за флъш къвто и да е.
    Наистина лимитите са ниски и по тая логиката според нивото няма да са много тези които биха фолднали нисък флъш или стрейт, но пък ако ние можем да разграничим тези играчи, които няма да ни платят с по слаба ръка и на тях само плащаме, ще сме още по напред в дългосрочен план.
    В предния пост съм писал нещо което сега като го прочетох не знам защо така съм написал, явно от късния час и то е за рирейза на police_force, че не би рирейзнал с флъш с деветка. Естествено че ще рейзва всеки флъш, въпроса е ако отсреща получи ол ин дали би платил с този флъш.

Share This Page