1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Как отговаряте на въпроса: ''С какво се занимаваш" :)

Дискусия в 'Общи приказки' започната от koceboce, 7 март 2014.

1. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Дайте предложения по болния за мен ,предполагам и за всички нас въпрос предимно зададен от женското съсловие ''С какво се занимаваш? ''
    Обикновено след като им кажа с две думи ''Играя покер'' първата асоциация която си правят е :''Той рови по кофите '' Следват обяснения от мен на дълго и широко ,какво точно е покер ,след които получавам един празен поглед ,който като покер играч разчитам като : ''Ясно ,разбрах ти ровиш във кофите " :)))

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,728
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Аз напоследък отговарям точно с какво се занимавам и даже ако ме питат нещо по детайлно им обяснявам. Така много лесно разбираш човека от среща с какви предрасъдъци е и колко му е тесен мирогледа.

Последна редакция: 7 март 2014
  3. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    След мнението на Зографа темата се изчерпва...всичко останало е комлекси и т.н.

4. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Да определено съм комплексиран ,че изкарвам 3 пъти повече пари от една уважавана във България професия и ме асоциират със комарджия и човек със който няма стабилност и бъдеще ;) За ''one time'' не е проблем ,но за влизане в по сериозни отношения и връзки със ''човек ''от противоположния пол демек ЖЕНА е адски трудно със професията ''покерджия ''!Защото само хора които са в областта, демек аз и другите съфорумци ме разбират и в частност тези от тях ,за които покера не е само хоби а основен и единствен източник на доходи !

5. ElkYGrinder

ElkYGrinder
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    434
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 1 / -0
    Покер ръце:
    ахахах абе не бе нищо лично към теб. Ако една жена не те приеме какъвто си и с това което се занимаваш, космонавт ли трябва да станеш!?

6. Lag4Hapiness

Lag4Hapiness
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,315
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +29 / 2 / -0
    Покер ръце:
    Напоследък просто отговарям "онлайн проекти" понеже ми е писнал тоя разговор с обяснения кое какво е и че има разлика м/у покер и рулетка.

7. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Това е въпрос ,който много често съм си задавал !:)))

8. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +384 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Не обеснявам на никой нищо вече .
    Безработен и това е .

9. AstraLa

AstraLa
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    886
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +112 / 2 / -6
    Покер ръце:
    "AstraLa".

10. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Е ти къде се буташ в тая тема бре младеж. То кат си милионер е много лесно да им казваш какво работиш, ако ще и отсреща да те гледат кат - "кой ми сра в гащите" :D

Проблема е много сериозен, щото все пак кой обича да го гледат все едно е някой изпаднал загубеняк. Ама още по голям проблем е ако искаш да си хванеш сериозно гадже, някой може и да те разберат ако отделиш достатъчно време да им обясняваш, но на други няма как да им промениш предразсъдъците.

Аз за това много се радвах на успехите на Данчев и на другите, защото само тогава медиите обръщат внимание на покера и го показват в една по добра светлина. Мен точно такива въпроси за това какво работиш са ме карали да връзвам езика за момент, защото просто не съм си подготвил някоя лъжа предварително, а пък на мен не ми се отдава много да лъжа и да гледам хората в очите, по скоро блокирам от колкото да кажа някоя лъжа.

Имах един случай който няма как да забравя, бяхме - аз, брата, един приятел, сестра му и се засякохме с едни момичета познати на това момче и седнахме на кафето с тях и от лаф на лаф по едно време момичета нали все са си любопитни и разпитват кой кво работи и това момче си имаше много хубава работа за много добри пари в София с добро образование, брата беше наред да обяснява и той работи в банка, има си отделен офис даже, все успели хора и по едно време едната що реши да се обърне към мен и да ме пита - "ами ти с кво се занимаваш"

Еми кво да ви кажа, тая си ме матира с пешката, а аз се надявах да ме подминат тези въпроси. Нали разбирате, че преди мен като са се отчели некви висшисти с магистърски степени и престижна работа и аз щях да изглеждам най-големия цървул ако кажа - еми играм покер (комар) :(

Инак фантазия имам във излишък, мога да си измисля какво ли не, като работа на компа, но честно ви казвам, не се чувствам комфортно да лъжа.
    Веднъж ей така излъгах едно доки, когато бях на преглед при него и му викам еми занимавам се със сайтове в нета, без да му обяснявам подробности и той пък да изцепи - "кво по точно, че аз искам да си правя сайт" ! Хаха голям майтап честно ви казвам. То нашето ако е срам, представите си родителити ни как се червят, щото тях много по често ги питат какво работят децата им.

За хората които си казват директно ще им дам един съвет, просто като им казвате го правете много твърдо, отсечено и рязък тон. Просто го изстрелваш бързо без много замисляне и с твърд тон, а не да го кажеш с притеснение, в сякаш изпитваш срам.

Просто трябва да изглеждате и да се чувствате горди от този факт, тогава много рядко е видите някакви тъжни и съжалителни погледи, по скоро вие трябва да ги мачкате с поглед. Психологията е нещо уникално, нещо което преди не съм вярвал, че може да има такова влияние.

11. GambitTakesDis

GambitTakesDis
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    715
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +134 / 3 / -1
    Покер ръце:
    Хората около мен го приемат супер нормално. Дори повечето ми колеги вече си имат работа - кой счетоводител, кой одитор и въпреки това, не им прави впечатление. Знаят си, че неделя ми е работен ден и едва ли ще се видим на лекция преди обяд (или изобщо на лекция :Д)

12. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    в началото винаги казвах и обяснявах с какво защо и т.н.
    после имах период, в които ми писна и имах "онлайн проекти"
    сега пак винаги си казвам и то доста гордо нещо от рода на "професионален покер играч съм" ;; както искат да ме разбират, който иска да ме мисли за какъвто реши :)
    +1 за Зозо

13. KatoTePochna

KatoTePochna
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    39
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Казвам им че съм бензинджия

14. bonev70

bonev70
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    325
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +45 / 2 / -3
    Покер ръце:
    Много интересна тема що се отнася за жените и сериозните връзки.
    Аз в момента се развеждам след 17години прекарани с жена ми,като не ми се е налагало до сега да се запознавам с някоя и да й се обяснявам.Точно това си мислех преди няколко дни, как ще реагират като им кажа:Разведен съм,живея с двете си дъщери, играя покер и търся жена за сериозна връзка.

15. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    375
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +24 / 5 / -1
    Покер ръце:
    Не би трябвало да имаш никакъв проблем с това, освен ако ти не го приемаш за проблем, което е проблем ! :)

Особено пък с момичетата - аз дори го приемам като плюс. Като те питат, казваш им - Имам най-яката професия на света. Занимавам се с покер. Обясняваш им колко е яко хобито да ти е професия и всички други плюсове, които има покера всички ги знаем. Супер често ще чуваш отсреща - Ох, колко яко искам и аз. И тогава примерно им обясняваш, че изобщо не е лесно да станеш добър играч колко усилия си положил и колко време си отделил бла бла..

Сетих се даже за една история от лятото като четох темата.
    Майка ми и баща ми ми бяха дошли на гости във Варна. И ме взеха на гости на една жена - някаква роднина на баща ми, дето не бяха виждали от години. И седнахме. Пием си кафенце и се разпитват кой какво прави с какво се занимава. А майка ми е супер консервативен човек и просто изпитва ужас ако трябва да каже на някой с какво се занимавам, обикновено замазва с някакви университети ала бала.. :D :D И жената по едно време ме пита - Стоянчо, а ти тук работиш ли какво правиш.. И гледам майка ми почервеняла като домат хаха.. А аз почнах да си и разказвам какво правя. Че от 5 години и повече с това се занимавам, ходил съм на турнири по чужбина. Честно казано очаквах да получа от 50+ годишна жена нещо от сорта на - Ама как така покер. То това не е ли хазарт. Или нещо от сорта. А тя - Ее браво много хубаво и почна да ме разпитва къде съм ходил. И какво представлява играта. Много готино ми стана..
    Вместо да го крия сякаш съм наркодилър или крадец на коли.

Е все пак има разлика от играч до играч. Едно е да му се наложи на Митко Данчев да обяснява и съвсем друго е някой, който едвам свързва двата края с покер. Но пък винаги можеш да минеш с полупрофесионален покер играч съм и така нататък :)
    Идеята е, че не би трябвало нещо от, което изкарваш пари и дори ти носи удоволствие и не влизаш в затвора заради него да те притеснява.
    Успех !

16. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Както Пецата казваше:
    Високорискови инвестиции в интернет. :D
    и те от там нататъка "аха :D "

17. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,009
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +248 / 25 / -33
    Покер ръце:
    Аматьорчета
    " В Shipping индустрията съм" е най-добрия отговор :D

Зографа е прав, това ти спестява и контактуване с тесногръди хора.

18. koceboce

koceboce
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    265
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +64 / 1 / -3
    Покер ръце:
    То казването е лесно ,но разбирането трудно освен ако не си милионер или полу-милионер и безспорните факти блеснат ,тогава обясненията са излишни ,но и шанса да попаднеш на нещо ''свястно'' се ограничава от другото крайно първоначално впечатление ,което оставяш във така не материалните същества от женски род :)

19. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    ?!?!?
    Е стига бре, верно ли им обясняваш това, като кажат: "супер искам и аз"?
    Сещам се за поне няколко по-добри отговора в тази ситуация :)

20. winday

winday
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    375
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +24 / 5 / -1
    Покер ръце: