1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Как да подобря играта си

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Kassapnitsa, 3 февруари 2013.

1. Kassapnitsa

Kassapnitsa
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте!
    Искам да подобря играта си и в частност кеш. Играя кеш от 20. януари, като до този момент имам 18 000 ръце(на 6 маси) на 4нл с bankroll 40bi и темпо 17bb/100. На този етап целта ми са поне 60к ръце на това ниво, по време на които запуша, колкото се може повече пробойни.
    Знам, че извадката не е много представителна, но допускам съществуването на твърде големи несъответствия, дори и за този брой ръце :D

VPIP PFR 3Bet: 16.1 - 13.4 - 5.5
    VPIP и 3bet-а са ок за мен, при наличието на толкова много идиотщина и играта на 6 маси. Целя се към гап <2.

WTSD% W$SD%: 26.9 - 55.5
    Нищо не ми говорят тези проценти :D

Agg Agg% CC%: 2.82 - 28.7 - 7.24

PFR EP MP CO BT SB: 11.4 - 12.8 - 16.3 - 20.4 - 11.1
    Много ниски стойности за bt и sb. Не мога да го повярвам, че 1/10 рейзвам bb от малкия :confused:
    Най-често от ранна позиция отварям с 4бб, от късна между 3-4бб, от малкия 2.5-3, като добавям по 1 бб за всеки лимпер.

Sqz% 4Bet: 5.37 - 7.0

vs 3bet Call%: 46.2
    Мисля, че тук губя адски много пари. Плащам с много голям range, след което хвърлям на флопа.

Flop CBet IP - OOP: 57.6 - 61.8
    Не изглежда нормално сбетът ми в позиция да е по-малък от този без...

Flop Fold vs CBet - IP: 56.6 - 51.6

Bet Flop 1/2 - 2/3 - 3/4 - Pot: 47.2 - 22.1 - 6.22 - 20
    Ще разменя процентите на 1/2 и 2/3

Освен обема и преглеждането на статса от HEM, какви други покер навици трябва да си изградя, ако се целя към дълготрайни и доходоностни взаимоотношения с негово величество покера! :cool: Всякакви съвети са добре дошли! Благодаря! [​IMG]

2. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Започни с това да НЕ слушаш 95% от хората във форума, като ти дават съвети.

След това започни да си маркираш поне 10 ръце на сесия и винаги ги преглеждай без никакви извинения, като пишеш на един файл рейнджовете и как се променят на различните карти към по-късните улици, коя карта как въздейства на твоя рейндж първо, след това на неговия.
    note : Винаги започвай от префлоп!

След всяка ръка си пиши извод и прави оптимизации на собствения си рейндж.

Последна редакция: 3 февруари 2013
  3. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,608
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +385 / 15 / -18
    Покер ръце:
    Щом печелиш, няма какво толкова да променяш драстично. Аз лично препоръчвам да вднигнеш малко опъните от КО, БТН и Сб, но не прекалено много за да не влезеш в трудни ситуаци.
    WTSD 26.9 на мен ми говори, че не валю бетваш достатъчно тънко, а предпочиташ да чекбекваш и заради това сбет ИП ти е по малък от ООП.
    Ако лимпера е мега фиш може и да го изолираш повече ББ.
    Не колвай 3бети ООП.
    Доколкото виждам, доста фолдваш на цбет , поне в позиция не би трябвало да е толкова много.

4. Chus

Chus
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    452
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Играй си същата игра, щом печелиш с нея ;)

5. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Изглеждаш много надъхан, което е много важно за успеха!!
    Скоро ще пуснем много яка промоция за сериозни хора като теб, който искат да подобрят играта си ..... не мога за сега да кажа повече :) по този въпрос.
    Аз лично ти препоръчвам да си АКТИВЕН.
    Това значи да чуеш (прочетеш) всяко мнение и сам да прецениш дали е стоиностно или не. Да помислиш върху всеки казус и върху всяка ситуация така че да извлечеш полза от всеки.
    Изобщо не мога да се съглася с коментара на Мизерито с %-тите. Според мен във всеки коментар (естествено такъв на който е отделено време и мисъл) има нещо за което може да се замислил и съответно нещо което може да научим. Случвало ми се е да науча нещо от човек играещ 10 нл играеки мид стейкс. Бъди с отворен ум и знанията ще доидат защото вратата е отворена :)

6. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:

7. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    С оглед на добрия уинрейт не прави никакви драстични промени в играта си а по-скоро финни настройки.
    И аз тук не мога да се съглася с Ицо, до сега от моя личен опит, никога не съм прокопсвал много с отношение от сорта "Всички са тъпаци само аз съм изруд".

Уважавай мнението на всеки но не го взимай сляпо при сърце, подлагай всичко на съмнение и търси добрите идеи дори и в на пръв поглед пълния невежа. В крайна сметка дори и тъпака един път на ден казва нещо умно :)
    Успех и напред и нагоре!

8. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Аз не казах, че съм изруд, а че хората пишат безмислици, за това не си струва да си губим времето с техните писания, защото едно изречение може да ни коства месеци, докато разберем, че е било грешно. Мога и примери да дам, но не мисля, че печеля каквото и да е от това, за това ще си го спестя.

9. UhmSwingzzz

UhmSwingzzz
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само ще ти кажа, че ако промениш статистиките и някои неща, само защото някои ти е казал няма да станеш по добър играч със сигурност, защото няма да разбираш какво правиш.
    Ако искаш да си подобриш играта ще трябва да правиш много неща, но за мен най главните са когато седнеш да се фокусираш на 100% върху играта и да не мислиш за нищо друго. Да забравиш какви съвети са ти дали другите и да не се опитваш да мислиш тук какво пишеше че трябваше да направя хммм ? Да правиш само това, което ти мислиш че е правилно спрямо ситуацията и играча защото когато сбъркаш и напрвиш това, което мислиш ти че е правилно после можеш да си видиш грешката и да разбереш защо логиката ти е била грешна и как е трябвало да мислиш за да вземеш правилното решение. Ако мислиш по времето на игра за това, какво са ти казали другите ще се фокусираш върху аспект от играта, който няма да ти помогне за подобряването, а ще тъпчеш на едно място.
    Последното нещо, което може би ще ти помогне да играеш на 100% е, когато сядаш да не си казваш сега ще ги размажа, защото когато губиш или си на пари 30 минути, плана ти няма да е осъществен и ще започнеш да играеш прибързано, ще си промениш мисленето и ще търсиш бърз начин да ги смачкаш, същото важи и за плановете да искаш тоя месец определена сума пари. Когато не вървиш по график, което ще става почти винаги ще предприемеш неща, които не са правилни и няма да ти донесат успех.
    Единствената ти цел трябва да е да играеш на 100% от твоите възможности от сядането до ставането ти от масите и да не мислиш за нищо друго и да осъзнаеш на 100% че ще имаш много сесии, в които ще си назад. Ако го осъзнаеш ще можеш да не се тилтваш толкова лесно и да знаеш че вървиш по прав път дори когато губиш, а не да си мислиш по време на играта, че сигурно не правиш нещо както трябва и да се разконцентрираш.
    Ако разбереш това което ти казвам ще можеш да играеш твоята игра на 100% и да се подобряваш по добре и бързо от 99% от хората, които играят покер !

Последна редакция от модератор: 6 февруари 2013
  10. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +141 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Много добър пост, мисля, че трябва да се редактира от правописните грешки и да се сложи някъде като стики.

11. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Наистина добър пост на UhmSwingzzz. Поствай по-често ...има валю в думите ти :)

12. UhmSwingzzz

UhmSwingzzz
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Извинявам се за правописните грешки но си нахвърлях мислите за 5 минути защото бързах ,ако има хора на които им е интересна тази тема мога да скалъпа един по-добър пост с повече примери ,ситуации и някои мои мисли на тема как да си подобим играта и защо редовно зацикляме и тъпчем на едно място и не можем да качим на горе ,защото последния месец реших да обърна много сериозно внимание на това и всеки ден мислех и си записвах разни неща и проблеми които се появяват редовно при мен мисля и при повечето играчи ,та ако има желаещи ще си събера мислите в една цяла тема и може да излезне нещо много по добро от това което написах :)

Последна редакция: 8 февруари 2013
  13. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Не ми харесва това да не сяда с нагласата, че сега ще ги размаже. Винаги като сядаш трябва да си с нагласата, че ще печелиш, проблема с тилтването след като загубиш 2-3 ръце или си брейк ивън цяла сесия е нещо, което трябва да се победи, а не да се игнорира, защото е в дъното на доста други ментал гейм проблеми. Това, че сядаш с нагласата да печелиш би трябвало единствено да те надъхва да играеш още по-оптимално, а вариацията си е отделно нещо, много по-различно от това, от което така или иначе няма бягане.

П.С. надявам се да съм се изразил достатъчно добре, но ми се затвярят очите вече

14. UhmSwingzzz

UhmSwingzzz
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    7
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Доста добре разбрах какво имаш впредвид но моита гледна точка е че в покера някои неща не зависят от теб така че не е хубаво да си правиш планове и да си казваш какво ще стане за нещо над което нямаш почти никакъв контрол ,говорим за определена сесия кадето късмета е незнам си колко процента да кажем за 500 ръце е 80% късмет дали ще спечелиш или не ,ако седнеш с играчи които видиш че са слаби и изиграеш днес 20 000 ръце можеш да си кажеш сега ще ги смачкам защото няма какво друго да стане.Проблема е че няма как да изчислиш с точност дали като седнеш ще си напред или назад и няма как да знаеш с
    точност дали си по добър от останалите и с колко си по добър ,как ще рънваш колко
    време ще играеш и тн...,ако просто си играеш без да правиш планове дали ще ги размажеш или не а се съсредоточиш върху това всяко едно цъкане с мишката да ти е
    точно това което ти мислиш че е правилно ти ще играеш твоита най-добра игра тоест 100% от твоите възможности ,тоест възможно най-оптималния вариант на който ти си способен в момента.Когато целта ти е всеки клик да ти е това което мислиш че е правилно и те треснат гадно няма да ти направи впечатление защото не си седнал да размазваш някои и да печелиш пари а си седнал да дадеш твоито най-добро в момента и след гадната ръка ще се фокусираш към това как да се възползваш от ситуацията и да си следваш плана а ако целта ти е да размазваш някои и да печелиш пари след 3-4 гадни за теб ръце че почнеш да търсиш варианти да си следваш целта в мозъка ще ти стоят гадните ръце на подсъзнателно ниво и ще ти пречат да мислиш спокоино и с цялото си чисто съзнание, ще почнеш да не правиш това което ти мислиш че е правилно тост от 100% на твоите възможности ще паднеш драстично и след всяка ръка в която не направиш това което мислиш че е правилно и загубиш тилта се усилва и става по зле и по зле защото вече отвен гадните ръце които е уж е трябвало да спечелиш вече в мислите си имаш и грешки които знаеш че са грешки и започва още повече да те хваща яд ,а колкото повече неща имаш в мозъка толкова по трудно ше ти е да взимаш правилни решения да мислиш адекватно и правиш това което мислиш че е правилно.Когато играеш без да си правиш планове ти ще направиш същите пари които ще напраиш ако си правиш планове в най-добрия случаи.В най -лошия ще направиш по малко защото ще играеш под напрежение и ще имаш очаквания , когато губиш ще почнеш да гониш планове и да се опитваш да смазваш някои и като не се получава ще търсиш варианти различни от тези които ти мислиш че са правилни тоест започваш да опитваш нови неща,когато опитваш нови неща които не разбираш шанса да сбъркаш е 100% и тогава ще започнеш да се изнервяш още повече и полжението бързо излиза извън контрол.Проблема понякога идва примерно като играеш срещу по-добър играч и си кажеш че ще го размажеш и ако си мислиш че ще го победиш наистина ти ще играеш все едно си по добър от него и така нямаш никакъв шанс.Не можеш ли да признаеш че човека срещу теб е на по високо ниво и по добър от теб вариантите да го победиш са равни на нула защото няма да осъзнаваш че тои те риидва добре ,блуфира те добре ,знае ти ходовете и се нагажда добре срещу теб спрямо играта ти а ще си мислиш че му връзва или че става нещо тъпо и за това те бие....срещу такъв играч няма шанс да го надиграеш повече от колкото тои теб само можеш да загубиш славно и да ти доиде някоя идея или да научиш нещо ново стига да си напраиш правилните анализи след сесията и да признаеш че си бил надигран и си по слаб а не че са те били с късмет.Срещу по добър играч от теб примерно ако сметнем че играете заедно и ти не рънваш добре тои също не рънва добре няколко сесии или рънва по зле от теб повечето хора зациклят на едно място и си мислят че играча срещу тях не е нищо особено и не признават никои , за тях те са най-добрите на масата всички други са слаби и така няма как да се изкачиш нагоре ако не можеш да признаеш че някои е по добър от теб ,защото ще си намериш най -различни оправдания за загубите и тъпченето на едно място които няма да са реални като липса на късмет ,концентрация че много им връзва и какво ли още не просто според мен един от многото проблеми са липса на RESPECT,но това си е мое мнение повечето може да не са съгласни ...та мисля че малко се отплеснах от темата така че приключвам с този пост които има друго виждане ще ми е интересно да го чуя :)

Последна редакция: 8 февруари 2013
  15. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Хубав пост, ама човек - много дълги изречения. Някои са по 4-5 преда. На няколко пъти губя мисълта и се връщам да препрочитам.
    Иначе... според мен на доста хора ще им е полезно ако пост-ваш повече :)

16. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +264 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Разбрах какво имаш предвид още миналия пост, но това е нещо, което може да се научи да се контролира, просто отнема в пъти повече време, от колкото някаква стратегия ... Прав си, в повечето случаи ще се стигне до крайностна ситуация, където човек ще прави огромно количество глупости.Идеята е да се научиш да осъзнаваш кога влизаш в такива състояния и да вземаш мерки, а не да правиш всичко възможно да си далеч от тях, защото това също ще ти повлияе на играта с сигурност.

17. Kassapnitsa

Kassapnitsa
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря на всички за съветите и мненията!

21k ръце 4nl в прима с 13.42 bb/100, съответно 5600 ръце на 6nl с 31.60 bb/100 и 6100 на 10nl с 19 bb/100 в трите осмици.
    Все още не достигам желания обем. Сядам да играя с голям кеф и добре концентриран. Признавам, че досега не съм преглеждал стари ръце, успях само да маркирам няколко и да напиша някоя друга бележка. Следващите дни ще са значително по-спокойни и ще мога да отделя време за преглед и на по-интересните ръце. Ще напиша някои от hm статсовете, които смятам за доста важни срещу значително по-агресивните играчи на 10nl.
    888:
    3bet 7.62 4bet 12.5 vs3bet Fold 59.8 vs3bet Call 29.5 vs4bet Fold 43.2
    Flop Cbet IP 73.0 Flop Cbet OOP 61.7
    Flop Fold vsCbet 61.4 Flop Raise Cbet 15.4
    Bet Flop vsSkipped Cbet 51.1 Turn Cbet 67.4

Усещам чувствително израстване на покер уменията ми на ментално ниво, ограничих безсмислените плащания и автопилота, разсъждавам повече върху ключови ситуации. В последно време играя в присисъствието на едно приятелче, започна да се интересува от покер, та му обяснявам някои по-интересни ръце и защо ги отигравам по този начин. Мисля, че това ми помага доста.
    Енергията е много положителна и мисля да изкарам малко пари, докато се забавлявам. :D

Лични благодарности и за dg7al!
    Поздрави!

http://www.youtube.com/watch?v=Np1mTuS4IT8

18. charli

charli
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    383
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Трябва да ти пожелая един суйнг, но сърце не ми дава. А и едва ли ще повярваш че това е НАЙ-ДОБРОТО което може да ти се случи. Продължавай както си я подкарал и нека ривъра бъде с теб.

Сподели страницата