1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

как да играеме търна?

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от vasskontii, 7 септември 2012.

1. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.25(BB) Replayer Game#60536891966

Hero ($28.72)
    Jaaay211 ($24.51)
    CoinF1ipper ($44.72)
    jcarverpoker23 ($25)
    cuzican86 ($25.78)
    PaRR00t ($38.35)

Hero posts (SB) $0.10
    Jaaay211 posts (BB) $0.25

Dealt to Hero: :Kc: :Ac:
    fold , fold , fold ,
    PaRR00t raises to $0.85
    Hero raises to $2.80
    fold ,
    PaRR00t calls $1.95

FLOP
    ($5.85) :Qd: :7h: :Tc:
    Hero bets $3
    PaRR00t calls $3

TURN
    ($11.85) :Qd: :7h: :Tc: :5c:
    Hero bets ???

регулар 50% краде,фолдва 48% на 3б от бтн. 4б рейндж 3.8 -бутона му е най много 6.2(44)
    фолд на сб в 3б пот 41%(22) 60%(5)
    имам бележки че колва 3б с QQ и 67s от бтн и че колва 2улици с комбодрол(не 3б пот)
    Търна не променя колинг рейнджа му.
    Как бихте играли?
    Ако бетнеме какво првиме на бланк ривър?На кои карти пушваме?
    Чек-шов търна незнам дали е добре?

2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имаш 12 аута до нътс + най вероятно още 3 от А или К + някакво fold equity. Бетваш на търна 8 и си лесен кол на шова. Ако само ти колне и не хитнеш ривъра трябва да прецениш дали според наблюденията ти за противника има шанс да ти фолдне на 3ти барел, ако не чек/фолд.

3. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    На мен чек/шов повече ми допада. Голяма част от рейнджа, с който колва флопа, са някакви гътъри опън ендеди, които нямат добро шоу даун валю и вероятно ще ги бетва след чека ни на търна. От друга страна пропускаме да го изкараме от Тх и 7х, но все пак дроувете му са повече.

Последна редакция: 7 септември 2012
  4. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +59 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бих си бетвал все една имам валю ръка а именно 1/2 на търна и вече ще преценя дали ще му шоввам ривъра или съм ч/ф.ако бетна 1/2 на търна и той шовне съм кол .

5. gazavat

gazavat
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 0 / -0
    Покер ръце:
    check shove

6. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Сбет на флопа е слабо.

Както е изиграна съм съгласен с чек/шов.

7. vasskontii

vasskontii
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    211
    Трофейни точки:
    31
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ице защо сб-та на флопа е лош?

8. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    На мен ми харесва сбета. От широкия му рейндж има някои ръце, които ще фолднем - 55,66,88,99,А2-А5с,67с. Вярно е, че по-често ще ни колва, но пък в около 40% от случаите ще се подобряваме на търна и като цяло имаме много високо екуити срещу рейнджа му.

9. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    Искаш да кажеш, че ръката ни има потенциални възможности да барелваме, но можем лесно да сметнем дали е така на различните търнове.

На бланк търн обикновено чек/фолдваме, защото нямаме или не знаем дали имаме достатъчно фолд екуити, защото не знаем колко леко флоутва флопа.

В 50% от случаите ще идва бланк, като приемаме за бланк карта, която не ни дава никакво additional equity.

На К и А търнове имаме добра възможност да вземем една улица валю срещу JTs,KTs,Qx и имаме възможност да си вкараме стака назад на ривъра, което значи много RIO.

Ако разглеждаме ситуацията на флопа по-отблизо, ще разберем, че или човека е от типа, който ще колне с АХс с бекдоор флъшдроу, което ще значи, че няма да имаме достаъчно фолд екуити на флопа и екуитито ни съдържа много въпросителни, или значи, че човека не флоутва АХс с бдфд и имаме достатъчно фолд екуити на флопа (вземайки в предвид, че имаме 4 чисти аута), но рейнджа на villain на търна е много по-силен, което значи, че имаме по-високи implied odds, като J на търна ще се появява в 3-5% от случаите, а през останалото време ще трябва да чек/фолднем, защото рейнджа му за кол на флопа е силен и нямаме фолд екуити.

На спатия търн обикновено, ако човека е тип, който флоутва с АХс, то тогава ще имаме нужното фолд екуити на търна (но на флопа Сбета ни е -ЕВ, а до ривъра няма да стигнем), или човека не флоутва АХс и ние бетваме с 0% фолд екуити на търна и около 20% пот екуити, което прави ситуацията още повече -ЕВ.

Отделно мога да кажа, че съм сигурен, че не знаем на кои ривъри можем да блъфираме, с какво frequency и кои ръце са най-добри за тази цел, а ако знаем само да валюбетваме, това обикновено значи, че е защото хората не могат да фолдват и спота на ривъра няма да е много удобен за блъф.
    Освен това, ако трябва да сме честни на К и А търн и ривър няма да можем да вземем 2 улици валю, по простата причина, че рядко по-слаби ръце няма да ни платят 2 улици при излязъл А или К на търна и ще губим много, в случаи, че ги валюбетваме винаги, защото хората ще плащат само с по-добри ръце (което естествено значи, че тогава спота ще е добър за блъф, но ние не се интересуваме от това по време на ръката).

P.S.
    Дори няма да споменавам, в случай че играча е компетентен, той може да рейзва на флопа ръцете, които очакваме да фолдва, защото ще знае, че има достатъчно силни ръце в рейнджа си за рейз.

http://www.youtube.com/watch?v=2QVC__Uvd8s

10. Chus

Chus
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    452
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +12 / 0 / -0
    Покер ръце:
    "Може да затворите темата."

11. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Прав си, че имаме висок РИО, но и той има, защото ръце като KJ, AJ, 89с са в рейнджа му. И това, че при А и К на търна ще плаща само с по-добри ръце, ми звучи доста странно. Ако флоутва с Axс ни понижава фолд екуитито на флопа, но му повишава РИО-а. Отделно в пота има 11бб и ръката ни има прекалено висок потенциал, за да му ги дадем без бой. 89, J9, KJ как би ги играл в този спот?

Последна редакция: 7 септември 2012
  12. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Бате, ела в Прима да ч/фолдваш тия бордове, pls :D

13. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    mizeri teoritichno e chudesen, dori zamalko da go procheta dokrai, ama az teq bordove dosa chesto gi cbetvam s AKs (backdoor)
    she moje li nqkoi da mi kaje ako e leak da si znam mersi blagodarq

14. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    t.e. x/c..?

15. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:

Аз не виждам как ше е лийк това. Ако някой е на мнението на Мизери, нека напише наистина ,ама без толкова много условности...

16. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:
    valeri, i na masa sum chudesen, ama ne si usetil :D .

Докторе, бих казал, който не е съгласен да напише с малко условности, а не който е против, защото ще е по-кратка темата.

Колкото и да ги фолдвам, до 2/4 няма да ми вземат парите, а на 2/4 ще donate-ват, ако случайно реша да ги чек/фолдвам, защото тогава чек рейнджа ми на тоя флоп ще е балансиран.

чек/фолд, ако се притесняваш, че те експлойтват, започни да си чекваш силните ръце, това ще ти донесе пари, докато качиш следващия лимит. ;)

Радвам се, че някой е прочел поста ми, въпреки че не е напълно. :D

Очаквам да плаща на ривъра с по-добри ръце, не на търна.

Ако всеки път приемаш -ЕВ действие (както в случая) за стандартно, то можем спокойно да го наречем лийк, защото стандартно ти мислиш, че действието ти докарва пари в джоба, а всъщност не си се убедил така и само си го мислиш.

Предполага, че съм един от малкото дет пишат постове след дискотека, така че се надявам да ми простите за съгрешенията.

http://www.youtube.com/watch?v=RWjixqMELi0

17. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    check/shove turna always.... Nqma kvo da se komentira poveche... Leka nosht che sam mnogo piqn ahha

18. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,240
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Аз бих заложил на търна и бих преценил ривъра.
    Ако опонента е агресивен ... а този ми изглежда такъв и обича да флоутва може и чек/шов но тогава разбира се рискуваме да ни чекне отзад и да брикне ривъра.

19. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,618
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Мерси, че обясняваш какво е лийк :D, но аз ше продължа да си го правя "този", щото не се убеждавам някакси в обратното.

Чек рейнджа ти винаги трябва да е балансиран, независимо кое ниво играеш. А така като те слушам, явно имаш доста опит на 1/2 и 2/4 , което мисля че не отговаря на истината.

Пожелавам ти малко да се успокоиш, щото покера наказва самонадеяните !

ПП И не си единствения,който пише след дискотека ;)

20. Miserry

Miserry
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    433
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +139 / 1 / -3
    Покер ръце:

Сподели страницата