1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Качване на 100NL - съвет?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от donpenis, 14 април 2010.

1. donpenis

donpenis
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    10
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,
    имам проблем с качването лимитите и бих искал да получа някакъв съвет. Декември започнах да играя 100NL в betfair с 5K банка и това ми беше първия губещ месец. Имах 3 дни в който загубих по 1000$. Това са АДСКИ много пари за мен в реалния живот. Семейната ни кола е 2 пъти по- скъпа :D Та играех по цял ден и само губех. В крайна сметка с бонусите завърших - 1K. Януари започнах с 50NL в Prima и по средата на месеца отворих 100NL и пак ме набиха. Февруари на 2 пъти се качвах и пак ме биха, та и март веднъж... И общо взето играта върви така, малко напред, малко напред, бам 10 стака назад и ми става лошо и тва вече незнам колко пъти. Вече ме е страх да играя. Дайте ми някакъв съвет? Аз си отварям 6 маси, подбирам ги, идиот селекшън и това е. Имам предостатъчна банка, но ме е страх да играя вече. Парите са много. Играя от февруари. До сега мисля че имам над 500K ръце 6max Holdem.

2. Brobebrato

Brobebrato
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    659
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +68 / 4 / -6
    Покер ръце:
    Slaga6 stop lose 3-4 bi. Pove4e analiz nad igrata, postvai ryce, interesuvai iz forumite (2+2 primerno) etc.

3. BuTTerfly3Fec7

BuTTerfly3Fec7
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    116
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    mhm i az imam sa6tiq problem ... samo 4e kato ka4a na nl100 ne gubq a izlizam super malko napred... za meseca. kato se ima v predvid 4e na nl50 iskarvam 5-6 pati pove4e... prosto e neobesnimo i za men igrata ne e s ni6to po dobra na nl100, kato izklu4im samo 4e ima malko pove4e regove...

4. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    В покера е важно не да си Донпенис, а Донболс :) Това майтап! Най-добре е да дадеш на някого по интересни ръце, за да ти каже нещо ако има, щото като качва ниво човек попринцип или е малко скери мъни или е прекалено агресивен, опитвайки се да се наложи на нивото. Аз имам малко тежък опит с второто и когато ти дойдат хубавите ръце вземе че се получи кулър или съкаут си е тегаво :) Ама това е неизбежно така, ма това ти го знаеш щом си играл толкова ръце :) Съветът за стоп на загубите за деня е добър - моя лично е 7-8 щото съм по агресивен и 3-4 мога да ги загубя със сядането и не ме афектира толкова, ма ти сам трябва да си зададеш план. Според мен 50 и 100 се различава все пак - малко по-добър хендридинг. Моя съвет е да си играеш 50нл и да пускаш по 1 маса избирателно на 100нл и задължително обсъждай ръце с някой смислен играч, ако не пускай тук ръце хората отговарят качествено и бързо :)

5. donpenis

donpenis
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    10
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Май така ще направя. 2 маси 100 и 4 маси 50 или 3 на 3. Стоплос ми е към 5/6, ама като седна и ми вземан 4 стака за 20 минути става и до 7/8. Според мен трябва да станеш ако правиш грешки, не ако си назад заради кулари или бедбийтове. Иначе аз като съм много назад седя докато има слаби играчи по масите с надеждадта лесно да си върна част от парите.

6. dreamtech

dreamtech
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    91
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Важно е да не играеш "scared money", ако не можеш да свикнеш да губиш по толкова много събери още по голяма банка на 50нл и се качи пак на 100 като си абсолютно сигурен, че кръшваш 50нл. Като се качиш на 100 си играй същата игра както на 50нл, не се филмирай, че трябва да правиш moves и тн, играта на 2те нива е почти същата.

7. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А по-малко маси 4 например ?