1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

6max jully, лийкфайндър на sirtoni_bg, 100nl

jully, лийкфайндър на sirtoni_bg, 100nl

1. Admin

Admin
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    2,150
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +10 / 0 / -3
    Покер ръце:
    Последна редакция: 20 април 2015
  2. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Има още трски за дялане, ама Юли е добра шлайф машина с опция за полиране и ако го слушаш това е гаранция за добър гланц :p
    Квото и да се кометира почти всичко ще е повторение на това дето ти каза тренера, не добре оптимизирани бет сайзинги и доста пасивни отигавания с чек и чек/кол от които губиш валю, поставяш се в много много трудни ситуации и стваш лесен за разгадаване особенно срешу добрите, които също си водят бележки.

Определно бет сайзингите ако ги оправиш само от тях уинрейата ще ти се повиши чувствително ! Представи си само в сто залога, които правим ако сме извън оптималния сайз само с 1 евро разлика в ситауциите в които ще бет-рейз/фолдваме или същото, но за ситуации в които си бетваме за валю с добри ръце и т.н., само за 100 такива ситуации губиш 100 евро, а представяш ли си колко пъти ще бетваш в рамките на 50,000 ръце примерно, загубите ще са огромни и то при минимално отклонение, а какво остава при по голямо.

Още от първите видеота на Юли съм забелязал, че той винаги говори много за бет сайзингите за всяка ръка, това е първото нещо, което коментира и то не е случайно и дори е добре в някое от следвашите видеота да обасния концепцията и важноста на бет сайзингите и колко големи са загубите, когато си бетваме - едно към гьотере, хаха :D

3. sirtoni

sirtoni
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    499
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Когато го гледаш след време е супер лесно и странно а че имам добър учител няма съмнение !!!
    99 я изиграх слабо QQ съм я изиграл пасивно АА прибързано (пак щях да се изплющя дори и да бях мислил дооооста срещу тоз щипок ) .
    Сайзовете да върху тях ще работя усилено !!!!!!!

Последна редакция: 20 януари 2011
  4. spartan1971bg

spartan1971bg
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    16
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    raboti mnogo usileno , 4e trqbva da slqza ot koleloto bro.

5. AllMazev

AllMazev
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    27
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Добро е клипчето на 100нл :) Много бих се радвал да пуснете подобно клипче на 200нл (Прима) със съвети за нивото :) ( има такива клипчета на 200 нл , но мисля че са леко старички и не много актуално )

6. SecretCinema

SecretCinema
    Expand Collapse
    Active Member

Съобщения:
    25
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    А аз много бих се радвал ако има клипче за HU. Пък и ако Rhaegar го направи ще е муцка

7. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Jully на 19' има едни Q9s на малкия блайнд, където казваш, че 3-бет не е добре, а по-добре call, за да се включи рибата. Наистина не я разбирам концепцията на call тук?! Ръката ни не е с голям потенциал, извън позиция сме спрямо рибата, който на всичко отгоре е с 45 балйнда само. По лошото, е че много трудно ще уцелваме флоп, а Awesome1000 ще цбетва почти винаги. Как печелим валю тук?

На 41'30" AJs и флоп 223, казваш че трябва да лийднем с/у 2 играча. Аз по принцип бих лийднал флоп само на много ует борд, в който имам слина ръка за протекция. Като цяло ще съм благодарен ако отговориш, какви са спотовете не само в тази ръка, в които е добре лиидваме.

Благодаря предварително!

Последна редакция: 21 януари 2011
  8. jully

jully
    Expand Collapse
    Super Moderator

Съобщения:
    1,553
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +60 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Бутона реизна по-малко от 3 блинда и човека от големия блинд беше супер риба и предимно колваше пре ... ситуацията по ми харесва за кол с тази ръка ( мисля че го споменах и във филмчето) защото задържаме слабият играч в ръката и регулара (бутона ) ще играе ръката си много стрейт форуард 3 уей с риба и друг рег .

Т.е ти винги лидваш само и само за валю .. което не е добре ... трябва да си що годе балансиран (въпреки че малко играчи го забелязват) 223 е чуден борд за лйид с тази ръка особено ако барелваш по улиците и имаш и некакъв бекдор . Но ако на търна дойде 8,9+ си пак бет ако доиде бекдора ти пак си бет ... така че на повече от 50% от търновете ти пак си бет

9. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Administrator Resource Gardener

Съобщения:
    1,094
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Блаогдаря за отговора!

10. TuttoLotta

TuttoLotta
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    492
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +54 / 6 / -1
    Покер ръце:
    Моя въпрос е отностно изолацията извън и в позиция.
    Какво препоръчваш - извън позиция да я правим по-голяма за да имаме по-голямо фолд икюти префлоп ли?Ако да,така не правим ли по - големи потове извън позиция което също не е добре...
    Иначе като тема за следващ лийкфайндер - как да намалим загубите от блиндовете.

11. xdgvekv

xdgvekv
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    742
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +9 / 0 / -4
    Покер ръце:
    Бих искал да отбележа само, че думата equity се чете 'екуити' ['ekwiti].

Сподели страницата