1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

JJ heads-up 20nl

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от effectX, 9 декември 2009.

1. effectX

effectX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    73
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    History for hand R5-10902989-1
    Start hand: Wed Dec 9 09:08:49 GMT+0200 2009
    Table: Toamasina 10902989 (NO_LIMIT TEXAS_HOLDEM $0.10/$0.20 , Real money)
    User: Hero
    Button: seat 8
    Players in round: 2
    Seat 3: Igor_7 ($20)
    Seat 8: Hero ($20)
    Hero posts small blind ($0.10)
    Igor_7 posts big blind ($0.20)
    ---
    Dealing pocket cards
    Dealing to Hero: :Jc: :Jd:
    Hero raises $0.50 to $0.60
    Igor_7 raises $1.80 to $2
    Hero calls $1.40

FLOP
    :Jh: :6h: :Kh:
    Igor_7 checks
    Hero bets $3
    Igor_7 calls $3
    --- Dealing turn [Qc]
    Igor_7 checks
    kalitarq60 checks
    --- Dealing river [2s]
    Igor_7 bets $10
    kalitarq60 calls $10
    ---
    Summary:
    Main pot: $30 won by Igor_7 ($29)
    Seat 3: Igor_7 ($34), net: +$14, [Ah, 9h] (FLUSH ACE)

Здравейте, това е първата ръка, която поствам така че предварително се извинявам ако нещо не се разбира.
    Та това е ПЪРВАТА ръка откакто сме седнали на масата.Затова реших че рирейзът го прави 'щото се дразни че рейзвам първата ръка и реших да колна и на нисък флоп да се стакна може би?? Та какво да правя на търна бет и кол на алл-ин ?И има ли някакво по различно отиграване префлоп и на флопа? Не ползвам помощни програми и нямам данни за човека.По-късно ще пусна продължението.

Последна редакция: 9 декември 2009
  2. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ами ако си решил да не 4бетваш префлоп и този борд е дошъл смятам че трябва да бетнеш повече на флопа. Ти бетваш 3 в 4 $ пот аз бих бетнал почти пота-нещо от типа на 3.8$. Ако получиш ч/р вече много зависи, но след като немаш инфо за опонента по добре си фолд (аз бих фолднал тук на силен ч/р. На търна отново требва да бетнеш силно за да не го оставяш да дроува с А купа пота вече е 4+7.6 към 12$ бетни 10-11 долара остават 3-4 зад теб за ривер.след тоя бет винаги се стакваш ама в края на крайщата това е нормално със сет в 3бетнат пот. Това не е ръка,за която да се ядосваш според мен, защото тя се играе сама. Единствения спот, където трябва да мислиш е ако има ч/р на флопа. Оттам нататък се стаквате автоматично

3. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +108 / 9 / -2
    Покер ръце:
    as played turn -> shove overbet. Иначе си спокоен 4бет до 5.2-5.7 и гет ин на шов. Иначе флопа за мен е добре, а глист ако го ч/р флоп тва е най-лесния шов за мен :) .

4. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Ами за по-нагоре може и да си прав, но под 50НЛ почти никой не си разнообразява играта и ч/р винаги е монстер. Никоя риба нема да се прави fancy с АК или няква ръка с А купа , ще плаща до края( по мои наблюдения). Така че на ниски лимити съм фолд а иначе е супер лесен шов :)

5. Slowninja

Slowninja
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    257
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +108 / 9 / -2
    Покер ръце:
    Е нз само 50нлху съм играл за сега и за мен си е доста лесен шов. Шот тва го праи с К с асо купа, с дама купа, с вале, понякога голо асо купа, всъщност като се замисля нищо не му пречи да е К с 9+ и да се е вкарал във филма :) пък и е доооста странна линия... нвм де тва не се е случило така или иначе :)

6. effectX

effectX
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    73
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ето и продължението(в първия пост). Да разбрах къде ми е грешката не е трябвало да чеквам търна.
    А иначе за ривъра ок ли е само кол, или да слагам и останалите 5, или фолд?Иначе ако ме беше чек-рейзнал на флопа със сигурност щях да се вкарам, защото поне според мен той ще го прави с доста АК(с А купа) или примерно АА(с А купа), та дори може би с КQ. Но аз не го слагах на подобни ръце.
    Мерси за коментарите и за рабирането :).

7. HI1KI1

HI1KI1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    341
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Обикновено питаме за ръце, в които сме имали (най-)трудно решение.Това едва ли ти е най-трудната ръка.Чек на търна е много слабо.Принципно, когато си в позиция и предполагаш, че си с най-добрата ръка залагай и ако някой те рейзне тогава ще са трудните ти решения, за които да питаш;)

Сподели страницата