1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Discussion in 'Покер ръце' started by spworks, Apr 30, 2012.

1. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    http://www.holdemmanager.net
    NL Holdem $0.20(BB) Replayer Game#4402875330

marwanchedid ($14.48)
    -MICKSER- ($10.97)
    DenElake ($20)
    Hero ($26.82)
    Ansis ($23.45)

marwanchedid posts (SB) $0.10
    -MICKSER- posts (BB) $0.20

Dealt to Hero: :Jd: :Jh:
    DenElake raises to $0.80
    Hero raises to $2.20
    fold , fold , fold ,
    DenElake calls $1.40

FLOP
    ($4.70) :2d: :3d: :5d:
    DenElake checks
    Hero bets $2
    DenElake calls $2

TURN
    ($8.70) :2d: :3d: :5d: :2h:
    DenElake checks
    Hero ???????

2. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Informaciq za igracha:
    TAG reg 21/19/9.6%. Fold to 3bet 6 ot 8 sluchaq za 700 ruce.
    Openite sa mu 16% utg, 14% mp,...
    Timingi:
    Preflop snap-callna reiza mi.
    Na flopa chekna normalno bez da burza.
    Na turna chekna sled kato se zamisli malko.

Informaciq za men:
    Imidja mi e mnogo loose. 40/30/9% i rega go znae tova.

Last edited: Apr 30, 2012
  3. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Цялостната ми логика за ръката и моето отиграване е следното.
    Префлоп ще играя 3бет и фолд срещу него или някой колд 4бет.
    Тъй като снап-колна 3бета ми и предвид информацията която давам по-горе го слагам на рейндж АК,ЯЯ+ (по-вероятно) и 22-ТТ (по-малко вероятно). Конектори и айр е много малко вероятно.
    Поради тази причина бетвам на флопа по-малко от стандартното, ако ме рейзне съм фолд поради това че рейнджа му клони към слоуплеинат висок чифт. След като той колна на флопа рейнджа му се променя единствено леко - отпада АК не-кари, отпадат 22,33,44 и 55. Със сетове ще рейзне на борда 100% срещу мен, със 44 ще рейзне и фолдне на риреиз ако няма каро. Горната част от рейнджа му също се орязват монстър пеърите с каро (ще ги рейзне тях). Остава овърпеъри без каро и АКфд/флъш.

На търна чека му не ограничава допълнително рейнджа му.

Моята идея за търна е логична - да чекна отзад.
    Всичките опции пред мен на търна са:
    - Чек - логично. Потконтрол защото рейнджа му бие към слоуплейнати силни овърпеъри
    - бет/фолд - слабо след като съм определил рейнджа му от тайминга и информацията за противника.
    - бет/кол на шова му ?? - слабо. Не е способен да си обърне на блъф 66-ТТ или семи-блъф ако има каро.

За това чеквам търна.

4. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Моля дайте си мнението (КОНСТРУКТИВНИ) коментари и обяснете ако може защо така ще отиграете.
    След като обсъдим търна ще пейстна и следващото парче - неговото отиграване на ривъра.

5. RealSot

RealSot
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    83
    Ratings:
    +385 / 15 / -18
    Poker Hands:
    по-добре да беше пуснал в темата за дискусии на ръце. Мен ми е много интересна ръката. Ще чакам коментари.

6. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +43 / 0 / -0
    Poker Hands:
    много рядко се слоуват високи пеъри на тия нива, тука най-вероятно е по-нисък пеър или висока кара, след като си 3бетнал JJ, на тоя флоп и търн, още повече и с фд-то, варинта ти е само е бет/кол. А относно анализа ти на възмойностите, ако мислиш, че след 3бет ще ти останат такива варианти на такъв флоп и освен тва мислиш да фолдваш на 4бет - за къв хуй 3бетваш тогава - за да земеш ръката на флопа или да чек/фолд търна? ми давай със 72 тогава, не с JJ :)

7. stefotounss

stefotounss
    Expand Collapse
    Member

Trophy Points:
    1
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    +1 за мнението на rvg. Според мен си напред в ръката и логичното решение е бет на търна. Поставям го на 66-ТТ или АК (някоя от двете карти да е каро). Ако имаше QQ, КК или АА едва ли щеше само да ти колне 3бета. Suited connectors ги изключвам също. Единствено АК кари или 33, 55 са ръцете, които могат да те бият, но едва ли би ги изиграл по такъв начин. Ще ми е интересно да видя развитието на ръката :)

8. alexdelpiero

alexdelpiero
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    16
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    s c/c flop i check turn spored men ima ne6to kato 77-TT s 1 karo drugo ne vijdam kak 6te igrae taka moje bi AQh,, vsi4ko overpairi setove i slownati QQ+ bez h mislq 4e 6te gi raisne na flopa(izklui4vam QQ+ za6toto kakto rvg kaza nikoi po4ti ne flatva s QQ+ na 20nl koito nee total fish) i 6tom imidja ti e na mn loose bet turn moje ti kolne s race koito sa nazad o4evadno 4e vsqko karo ubiva ek6una ,posle stava interesno sig e donk/shove-nal spored men na interesen river :) az sum za bet na turna...

9. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Рвг:
    "...много рядко се слоуват високи пеъри на тия нива..."
    По-принцип да, но тъй като с пича имаме доста история и срещу моя лаг стил играе с доста слоуплей (перфектната контра) е по-вероятно от нормалното. Иначе съм съгласен че по принцип стандартно не ги слоуват високите пеъри на 20НЛ.

префлоп 3бетвам за да ми фолдне 10% от рейнджа си и да събера дед мъни. Покет пеърите са само 6%. С джънкове също трибетвам стабилно но не бих 3бетнал с пълен джънк в тая ситуация тъй като той отваря утг 4хикс. Ако беше 3хикс мп да речем, 3бет рейнджа ми е широк и включва пълен въздух (при условие че зад мен няма риба на която и се играе).

Постфлоп отиграването взимам под предвид тайминга и историята между нас. Съгласен съм че без информация си е лесен бет/комит.

10. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Съгласен ли си за рейнджа който определям? Съгласен ли си за изводите ми от тайминг тела и историята? Ако си съгласен и с двете неща тогава не виждам как мога да съм напред в ръката като цяло. По скоро е около флип - WA/WB ситуация.

По-горе на рвг отговорих защо може да слоуне дами+ срещу мен.

Развитието на ръката ще го пейстна сега

11. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Ръката е найстина интересна защото те кара да се замислиш за много принципи. Основния от които е на Регер (Rhaegar7) за чистото умение в покера - то е като в живота.

Относно твоя анализ AQ е възможно (1комбо). Съгласен съм с тебе че на флопа ще рейзне голяма част от монстърите си (аз го написах това в анализа ми към ръката с възможностите).

Ще дам повече инфо за мен: играя много ЛАГ за около 38к ръце съм 38/32/9% с 20% донкбет, 20% ч/р флоп, 15% ч/р търн, 10% ч/р ривър. цбет 55% и фолд то цбет 35% и какво ли още не. Водя се рег и това ми е стандартния стил. Реговете ги мъча здраво но не разливам пари. Този рег ме е виждал да правя всеки маймунджулък от репертоара ми. В неговите очи съм ЛАГ но трики (със сигурност съм го опарвал).

12. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    TURN
    ($8.70) :2d: :3d: :5d: :2h:
    DenElake checks
    Hero checks

RIVER
    ($8.70) :2d: :3d: :5d: :2h: :3h:
    DenElake bets $4.30
    Hero ???

Last edited: Apr 30, 2012
  13. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Тайминга му на ривъра беше много бърз халф-пот бет.

14. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Моята линия на размисъл е следната:
    На флопа орязах голяма част от рейнджа му. На ривъра монстърите щеше да спре поне за момент да се замисли как да ги отиграе. Също в-бета му с монстър предполагам че ще е 2/3 пот или пот.

Линията ми за ръката до тук беше с идея да съм пасивен и да пот-контролвам.

Какви опции имам на ривъра:
    - рейз - много слабо. Ръката ми се обръща на блъф и противоречи с идеята ми за отиграването от предните улици.
    - фолд ??
    - кол ??

Коя опция ще изберете и защо? (Вземете под предвид анализите на всички коментатори до тук и информацията която давам аз)

15. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +43 / 0 / -0
    Poker Hands:
    еми човек, според твоята логика ти какъв флоп чакаш с тия валета? само на сет май ще се стакнеш, при тва положение може да си улесниш играта и просто да поляризираш много рейнжа - 1/3 3бет с QQ+ и АК и 2/3 с некви suited глупости примерно, щом на този търн се чудиш какво да правиш, просто не 3бетваш тази ръка и готово :)
    Иначе за ръката чек/кол търн и чек/кол ривър примерно пак е добре, щом човека те е набелязал и играе срещу теб конкретно различно, той даже мое си вбетне по-слабо, кат сложим и миснатия фд е задълже кол

16. antonioo

antonioo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    31
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    Poker Hands:
    на нито една улица не ме кефи мен ръката, и най-вече начина по който разсъждаваш

не бих 3бетвал с JJ, "за да ми фолдне 10% от рейнджа си и да събера дед мъни" мисля, че от там идва целия филм в ръката щото не знаеш защо точно 3бетваш в тоя спот
    знаеме че фолдва много на 3б, и в същото време ако ни колне не знаеме кво става постфлоп и бет/фолдваме на некви флопове... обръщаме JJ на блъф
    чекбек търн ми се струва дебилен

17. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    РВГ:
    Чакам 75% фолд на 3бет префлоп и постфлоп я играя като взема в предвид всичко.
    На повечето ниски и сухи флопове няма да съм много щастлив ако се налага да шоввам.
    На тежките флопове понякога блъфирам, но проблема е че реговете не ми вярват и се изплащат много лайт (хващат ми блъфовете съответно). Съгласен съм че изглежда много нит-ско за ЛАГ като мен цялата линия, но мисля че е най-разумна.

Съгласен съм с твоето мнение за ривъра. Даже дали можем да го рейзнем за много тънко value ?

18. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Префлопа изиграх ръката 3бет малко машинално, чак после забелязах че оупъна му е 4хикс. Сега виждам че с флатване префлоп ръката ще се улесни много повече. Но пак идва въпроса какво правим след флат-кола на този флоп. донк, чек/рейз или кол флоп, търн?
    Взимайте под предвид факта че съм dosta LAG.
    Въпроса за търн/ривър отиграването в сегашната линия остава.

19. rvg

rvg
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Trophy Points:
    18
    Ratings:
    +43 / 0 / -0
    Poker Hands:
    според всичко, което казваш, най-разумно изглежда просто да не 3бетваш JJ, още повече за кво ти е с JJ да му фолднеш 75% лайна и да останеш срещу добри ръце, просто тази опция изглежда не и обръщаш достатъчно внимание :)

20. spworks

spworks
    Expand Collapse
    Active Member

Trophy Points:
    8
    Ratings:
    +33 / 1 / -0
    Poker Hands:
    Май постнахме по едно и също време последния коментар. Виж какво отговорих на антонио есфандиари.

Share This Page