1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Избор на SSD

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от Sanz87, 1 декември 2013.

1. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Предложете/препоръчайте SSD(Solid State Drive) до 200лв.?

2. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
  3. vladimir0v

vladimir0v
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,785
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +128 / 6 / -6
    Покер ръце:
    Какво ти пука какво е ? Всички са добри :) Няма почти никаква разлика в този клас, сериозната разлика идва в горния ценови клас.

4. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    аз съм с: KINGSTON SV300S37A
    120GB
    и съм доста доволен. Просто като свалям филми си ги гледам и трия после.

5. kyoMIS

kyoMIS
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    231
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Samsung 840 pro или Samsung 840 evo ги препоръчват доста. Обърни им внимание.

6. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Изглежда, че Samsung 840 evo е по-добро от Kingston-a?
    Ще ми е втори хард и няма да ми се налага да трия :)

Последна редакция: 1 декември 2013
  7. Monk

Monk
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    92
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +7 / 0 / -2
    Покер ръце:
    е подцених те , явно си играч

8. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Аз на ПЦ-то съм с Corsair Force GT, на лаптопа Samsung 840 PRO и от двете съм доволен.

9. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    SSD Intel е най-добрият избор.

10. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Стария ми лаптоп беше с интел още на сата2 като бяха тогава наистина бяха най-добри. Сега цена/качество има по-добри

11. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Кой са по-добри? Аз май се ориентирам към Samsung 840...

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Samsung 840 Evo е доста добро решение към момента, ако 120 гб те устройват е идеален избор за 200 лв.

Последна редакция: 2 декември 2013
  13. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    P.s Само не разбрах това че ще ти е втори хард? Ако не го ползваш за праймъри(операционна система, програми + покер) не виждам смисъл от него?

14. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Само win,покер+програмите ще са на него. Филми, снимки и всякакви боклуци на hdd
    Но ти си прав, че може би са малко 120гб?

15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Ако наистина ти е само за това би трябвало да ти стигнат с малко почистване на ненуждния джънк от време на време. Разбира се винаги има варианта да дадеш малко повече пари и да си вземеш по-голям:).

16. Sanz87

Sanz87
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    212
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз нищо друго не правя на лаптопа, а филмите дори ги стриймвам, защото ме мързи да чакам 10мин :D
    Реално ето този няма да ми е проблем - http://www.amazon.co.uk/Samsung-250...1385985988&sr=8-2&keywords=ssd#productDetails
    Едно приятелче си идва след 2 7ци от UK и ще го донесе.
    Май е добро решение? Ако има нещо по-добро за тия пари казвай. Нарушаваме макло бюджета, ама то е ясно, че винаги става така :D

Последна редакция: 2 декември 2013
  17. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Както казах това в момента е добро решение цена/качество, можеш и да прочетеш има доста ревю-та в нета. Аз съм с предния модел 840 про и съм доволен.

18. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
  19. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    По-точно производителност/цена. Самсунек не са много по качеството, не са ми любимци. :) Controller: Samsung 3 Core MEX. Memory: Samsung 19nm Toggle Mode TLC.
    Те не дават 5 години гаранция на всичките си дискове. Интел не са си свалили цената за това се получава така. Вярно, не съм гледал скоро тестове и ревюта. Сега хвърлих набързо едно око. Не искам да давам съвети, бих споделил само какво бих избрал аз. Между другото има значение за каква цел ще се ползва диска. Ще търся дискове с интелска памет в краен случай Тошиба, паметите на Микрон не ги знам какви са, нямам представа, но те са партньори с Интел и заедно плетат кошници. Паметите им са с една и съща технология. Логично е Микрон да прави интелските чипове, но сега не ми се търси такава информация. Та, ако филми, музика и т.н. са на отделен диск, както е по-умно да се направи, защото торентите съсипват SSD, бих избрал диск с 128ГБ с интелска памет и добър контролер. Ще гледам скоростта за четене, тази за запис не ми е важна, защото няма да пиша кой знае какво на SSD. На практика предимно се чете от диска. Ако имам бюджет или не ми се дават пари, ей това животно Kingston HyperX 3K 120 GB SATA III 2.5-Inch 6.0 Gb/s Solid State Drive SH103S3/120G напълно покрива изискванията ми. А това е по-голямото му братче Kingston Technology HyperX 3K 2.5-inch 240GB SSD.
    Четат с 520 MB/s, пишат с 300 MB/s, супер памет и контролер, много здрави и солидни дискове, доказани във времето. Controller: LSI SandForce SF2281VB1-SDC. NAND Memory: Intel Synchronous 25nm MLC. Единственият им минус е, че пишат с 300 MB/s, но аз няма да пиша много, плюс това не "бързам".
    http://ssd-comparison.whoratesit.com/Kingston-HyperX-240GB/Rating/1327

Обаче има промоция и на интелските дискове.
    Intel SSDSC2CT240A4K5 Extreme 335 240GB

Опа, намерих нещо Intel 530 Series 180GB Solid State Drive.

Та, да обобщя!
    Kingston HyperX 3K 120 GB SATA III 2.5-Inch 6.0 Gb/s Solid State Drive SH103S3/120G
    чете 500/ пише 300 - £63

Intel 530 Series 180GB Solid State Drive чете 500/ пише 500 - £120
    В комплекта имало и приставка за 3.5" така че може да се монтира и в такива "дупки".
    Не е написано ясно какъв е интерфейса и е задължително да се пита, защото има няколко модела. http://www.intel.com/content/www/us/en/solid-state-drives/solid-state-drives-530-series.html

Kingston HyperX 120 GB за £63 е една много хубава покупка за тези които не искат да дават пари, не бързат да пишат и мястото им е достатъчно.

Коментар за Intel 530 Series 180GB Solid State Drive.

"UPDATE: Amazon no longer sells this drive at the introductory price. Although the drive has increased in price, it's still an excellent SSD, and it's still extremely competitive on a $ per GB basis.

Intel is now a price leader in the 5-year warranty consumer space. This drive was (at Amazon's introductory price) almost the same price as the Samsung 840 Pro 128GB (before provisioning). Intel was giving 50% more space than the Samsung Pro for nearly the same price. Even with the higher price, it's still a better deal per GB than the Samsung 840 Pro.

I have 5 SSDs on my personal computers. 3 of my 5 SSDs are Intel, my other 2 are Samsung 840 (Pro and non-Pro) drives. I have an Intel 330 120GB and 2 of these new 530 180GB drives. Synthetic benchmarks can show the advantages and disadvantages of all my different drives, but for all practical purposes, I can't tell the difference in my daily use. My backups show a small difference, but since my backups are automated weekly, it doesn't make any difference.

Both Intel and Samsung have excellent software packages.

Reliability and price rule my choices. Since flash drives wear out through the process of programming and erasing cells, and use wear-leveling to make the drives last longer, I did a search for these statistics.

A simple search of the reviews of my various drives shows my SSD's different program/erase (p/e) cycles. This is what I found:

Samsung 840 ~ 1,000 p/e cycles;
    Samsung 840 Pro ~ 3,000 - 5,000 p/e cycles;

Intel 330 ~ 3,000 p/e cycles;
    Intel 335 ~ 3,000 p/e cycles (I don't own this drive, but included it for comparative purposes);
    Intel 520/525 ~ 5,000 p/e cycles (I don't own this drive, but included it for comparative purposes);
    Intel 530 ~ I couldn't find any numbers on p/e cycles, but I would expect the drive to have between 3,000 - 5,000 p/e cycles.

I wouldn't be surprised if Intel is having difficulty keeping up their 520/525's 5,000 p/e cycles benchmark on the 530; Intel's 520/525 uses 25nm NAND and the 530 uses 20nm NAND.

I haven't seen any reports of Samsung moving to sub-20nm NAND, but Micron (Intel's partner in flash memory) has reported that IMFT (Intel Micron Flash Technologies) is already moving to 16nm production as I write this. I doubt if Samsung can keep up with Intel's semiconductor technology; the Samsung 840 (non-Pro) uses TLC (triple level cell) NAND, and is already at 1,000 p/e cycles.

Although my Samsung 840 and 840 Pro have class leading controllers in the consumer space, the 840's (non-Pro) durability remains hugely questionable given that it's rated at 1,000 p/e cycles; I use this drive on my 85 year old father's computer -- he only uses his computer to browse the internet, and Win8 only uses about 35GB of space.

Samsung has a notorious customer service record. Even now, recent reviews on the Samsung 840 Pro show that there are plenty of conflicting reports on whether the 840 Pro has a 3-year or a 5-year warranty -- Caveat Emptor (let the buyer beware), especially on the Samsung 840 (non-Pro) drive.

While Samsung may find it difficult to scale it's NAND process technology lower, consumers are benefiting from Intel's lower prices. "

Ей, пак се улях с писането. :)

20. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Има един сайт който работи с риал лайф дата и бенчмаркове:
    http://www.harddrivebenchmark.net/high_end_drives.html
    тук има и доста важния критерии прайс/перформанс.

Естествено като сравнявате гледайте да има поне 10-15 броя тествани за да е меродавно.

Сподели страницата