1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Избор на слушалки

Дискусия в 'Обяви' започната от Jorga, 3 август 2016.

1. Jorga

Jorga
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    308
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,

трябват ми нови слушалки и се чудя от къде и какви да взема.

Искам да отбележа, че съм доста доволен от тапите ми v-moda, уникален звук...

Та бих взел същите, но в БГ май не ги продават... или поне не намирам къде.

Какво бихте препоръчали? Как да изляза от затруднената ситуация :D

Благодаря за отделеното време!

Последна редакция: 3 август 2016
  2. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,194
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    Сложи ориентировъчен бюджет.
    Аз за тапи ползвам Xiaomi Hybrid, но имат и други доста добри тапи за цените си.

Иначе ако не търсиш тапи (пък и ако търсиш) - погледни sennhеiser.

• Like Like x 1
  3. wils0n

wils0n
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    45
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +19 / 0 / -2
    Покер ръце:
    Аз ползвам sennheiser тапи и съм доста доволен от към звук и здравина (видяли са доста зор..). Както каза колегата избери точно какъв вид слушалки искаш и сложи бюджет. Най-добре е да се пазарува извън България, понеже избора тук е силно ограничен.

4. PaRaDiGmA

PaRaDiGmA
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    335
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +67 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Аз ползвам "Somic Senicc G4"-червени(май 30-тина кинта дадох) вече повече от година и съм доволен.Но зависи от предпочитанията ти,защото "Вкус другар няма".

5. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Ако искаш наистина хубав звук, трябва да си вземеш отделен DAC, защото звуковите чипове на телефон/таблет/компютър нямат достатъчно сила да захранят качествени слушалки и инвестицията в такива се обезсмисля.

Ако нямаш зор за такива напъни, то тогава всички тапи от среден клас за около $50 ще ти свършат работа.

Аз от 5 години за аудиофилските си напъни ползвам комбинацията Fiio e17 + Sennheiser HD558 (среден клас аудиофилски, бяха $250 като ги взех), навъртял съм им ~5000 часа и съм предоволен. С малки tweak-ове тия слушалки вадят звук като от високия клас.

Но даже и като съм на плажа и не мъкна големите, Fiio-то прави огромна разлика като го бучна в телефона и рандъм слушалки към него.

Каквито и да вземеш, дай им едни 200 часа "опичане" преди да си изграждаш мнение. Затова е добре да тестваш в музикален магазин вече понавъртяли известен брой часове слушалки, дават по-реална представа за това, което можеш да очакваш в дългосрочен план.

И +1 за wils0n, поръчвай смело от чужбина - и излизат по-евтино, и са по-качествени като изпълнение. Аз моите ги взех от немския Амазон, а Fiio-то от английския.

Ей тва е 2+2 на аудиофилите, там има съвети за всякакъв клас слушалки и откъде могат да се вземат на най-добра цена.

Forums

• Agree Agree x 1
  6. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,617
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +352 / 4 / -8
    Покер ръце:
    Ако слуша музика от youtube или mp3 не му трябва допълнителен хардуеър.Аз си взех Xonar U7 за уж по-качествен звук и разлика няма,та важно е да се знае това...

• Like Like x 1
  7. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    Ако си търсиш перфектно съотношение цена/качество по-добро от Sennheiser HD598 (SE) за мен няма. Но пак зависи доста от бюджета ти и типа слушалки които търсиш (отворени, затворени, IEMs итн). Имаше подобна тема преди и ми се струва, че Zografa имаше същите (може и да бъркам), та от тогава им бях хвърлил око.

Изчел съм доста за mid-range слушалките като цяло и до колкото знам DAC въобще не е задължителен за конкретния модел по-горе. Не знам защо alabala ползва Fiio с HD558, като би трябвало и те да рънват достатъчно добре и без него.

8. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Прав си, когато източникът е боклук няма как магически да се превърне в качество, съответно няма нужда и от напъни. Все едно да очакваш 4к телевизор да ти разпъне кристална картина от SD сигнал :)

Прав си, че се справят сравнително добре и без усилвател спрямо подобни в средния клас. Но си има и предимства, които на мен са ми важни.

HD 558 Amp vs No Amp

9. Jorga

Jorga
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    308
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Благодаря за коментарите на всички!

В момента съм на работа, но като се прибера ще се разровя из нета.

П.С стигнах до извода, че предпочитам тапи за да не запарват ухото а и отделно ми е некомфортно с затворени слушалки
    П.С 2:забравих да спомена, че слушалките ми трябват основно(само) за слушане на музика от мп3 плейер. Като съм си у нас предпочитам да слушам музика от колони.
    П.С 3: трябва да имат remote controller

• Useful Useful x 1
  10. c0rp1

c0rp1
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    94
    Трофейни точки:
    8
    Оценки:
    +15 / 0 / -1
    Покер ръце:
    В такъв случай няколко евтини варианта - Xiaomi Piston 3, Xiaomi Hybrid, KZ ATE.

И два по-скъпи - Sennheiser Momentum In-Ear, Shure SE215 (нямат remote).

• Agree Agree x 1
  11. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Точно така е. Без хубави рипове, ЦАП (DAC), усилвател и слушалки няма качествен звук.

Аудиофилските дакове са с цени над 1000 долара. Аудиофилските слушалки са по-скъпи започват от 2000. Слушалките ти са хубави за парите си. Дака е добър, но е посредствен. Хубав е за парите си, сравнен с другата ширпотреба, но е далече от аудиофилските. Sennheiser HD558 Заслужава по-добър дак.

От Xonar-ите няма как да извадиш много качествен звук.

Мога да се обоснова ако някой се интересува. :)

Сподели страницата