1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Избор на лаптоп

Дискусия в 'Покер софтуер и хардуер' започната от radotdr, 26 декември 2009.

1. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте, ако някой скоро се е занимавал да си търси лаптоп и е разглеждал по подробно нека да ми препоръча нещо. Търся лаптоп за подарък за 18 рожден ден на сестра ми. Тя е още ученичка и не ползва нищо друго освен, музика, филми, чат, торенти основните глупости, така че да не е нещо кой знае какво, но ми се иска да има повечко рам и процесора да е двуядрен. Цената да е около 1000лв като е желателно да не минава отгоре :):). Днеска погледнах бегло и се спрях на това:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09067704

Ако може да ме посъветвате или да ми препоръчате ще съм ви благодарен.

Мерси !!!

2. elbotron4ev

elbotron4ev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    71
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ima sushtiq samo 4e na compac v tehnopolis za sushtite pari....sestra mi si vze predi dva dena,zaseag izglejda mnogo dobar

3. anpassan

anpassan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    И аз тези дни се оглеждам за лаптоп.
    Какво ще кажете за Acer?
    http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09062263
    Този и той е в топ продажбите.За същата цена има HDMI порт.Така качествено може да гледаме филми на LCD телевизора.
    САмо че се чудя дали има голяма разлика в производителноста на Intel-ските с Athlon-ските процесори.

4. anpassan

anpassan
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    72
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Значи има го и с INTEL PENTIUM DUAL CORE T4300 2.10GHz.И RAM 3 GB DDR3.
    А предния е с 4ГБ рам,обаче DDR2.
    A za 1199 lw.:
    http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09061312
    Този пък е с INTEL CORE 2 DUO T6600 2.20GHz.
    Някой може ли обясни каква е разликата в тези 3 процесора и 2-та вида рам.То за покер е ясно,че чак толкова няма значение.Но ще ми трябва и за няколко производителни програми,така че искам да е по "работлив":)

5. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Acer aspire 5738Z взехме на приятелката ми - 4гб рам 500 HDD.Общо взето макс каквото може да се вземе в рамките на разумното от към цена.

Това е G и не се рових да търся разликите, но Z-та беше по-йофтин :)

http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire 5738/2884

6. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    АМД процесор за лаптоп изобщо не си го и помисляй, не съм спец, но всичките ми приятели които разбират казват не на този процесор, сам виждаш разликата в цената явно има защо.

Втория ACER за 1199лв изглежда много добре.

7. ahtung

ahtung
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,544
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +7 / 0 / -0
    Покер ръце:
    снимка на сестрата?
    За да намерим подходящ цвят ест :)

8. Racer

Racer
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    622
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +11 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сега видях, че сме показали еднакъв с anpassan.В laptop.bg е с 2 години гаранция за физически лица.Виж и pcstore.bg

9. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
  10. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Здрасти Радо, наскоро и аз купих подарък на сестра ми лаптоп:). За същите нужди каквито си описал ти. Аз като фен на марката дел разбира се ще ти препоръчам от техните нови модели Студио - http://www1.euro.dell.com/content/p...tudio-1555?c=de&l=de&s=dhs&cs=dedhs1&ref=lthp

Естествено препоръчвам ти да си го вземеш от Германия/Западна Европа защото там е със 100-200 евро по ефтин(аз го купих от холандския делл за 500 Евро тук струва 650). Там ти го дават и с лицензиран Уиндоус 7 хоум едишън. Само гледай да си избереш от опциите англииска клавиатура, че сестра ти вероятно няма да се кефи на немската:).

11. PYM

PYM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    904
    Трофейни точки:
    28
    Оценки:
    +74 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Аз си взех http://pcstore.bg/laptopi/dell/DELL_Inspiron_1545_DI1545HME3G21D35YBC6LE/ преди 3, 4 месеца и до този момент нямам никакви проблеми!
    Единствено видео картата не е кой знае колко силна - ATI Mobility Radeon HD 4330 с 512MB собствена памет , но точно на мен ми върши перфектна работа.

Последна редакция: 27 декември 2009
  12. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За сега се спирам на този:

http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire 5738/2541

Много повече е от това, което сестра ми ще ползва, но се надявам да я изкара няколко годинки. Ще го поръчам от сайта на лаптоп.бг понеже са официален дистрибутор. Ще се радвам все пак на допълнителен feedback.

Мерси !!!

13. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Сега гледайки лаптопите ми се прииска и един нов за мен :):) Айде да ми препоръчате някой по мощни машини подобни на тази:

http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire 8940G/2887

Kaкто знаете дисплея е от най голямо значение, но като ще се купува да е както трябва. Предложете ми други варианти, а аз ще си ги потърся в Германия, понеже разликата в цената стига до 800лв специално за този модел който съм показал :):).

14. girru

girru
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    420
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +14 / 0 / -0
    Покер ръце:
  15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,729
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +428 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Последна редакция: 28 декември 2009
  16. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,022
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +288 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Аз мисля, че от Dell е време да ти предложат договор за работа като част от борда на директорите !
    Аз преди нямах пристрастия към марка лаптопи, ама от как влизам в този сайт станах голям фен на Dell и аз :D
    Добра работа Зограф успя да ме зарибиш ! :)

17. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Да вземат да направят една афилиейт програма с Делл и без това всички тук ползват продукти, които фирмата произвежда :):) За Тошиба няма как да кажа лоша дума при положение че ползвам от 2 години и половина и машинката си е пушка, но съм чувал че Тошиба в БГ и Тошиба в Германия нямат много общо, затова може да е така. Иначе и аз се насочвам предимно към Acer и само заради Зографа към Делл, но просто Acer от към цена са много по напред.

18. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравей, добре е да уточниш, за какво ще се използва основно и какви са ти целите (става въпрос за скъпата машинка). Ако е за гъзария и игри мегатухлата на AlienWare е екстра, само че май е леко извън парите. Ако търсиш истинска машина тип работна станция погледни следните марки/модели.
    • HP - Elitebook - Топ клас като изработка, здравина, проектиране, шум, охлаждане - компонентите си ги подбираш сам. Тези НР-та нямат нищо общо с другите им боклуци. Много дразнещо поне за мен са тъч бутоните за звука.
    • Dell Precision - като горното

• IBM W серия
    За elitebook-a и IBM имам лични задълбочени, наблюдения и съвсем оскъдни за Дел-а, но и това стига, за да кажа, че и той е чудесна машина. Ако решиш да купуваш Дел-а от БГ (ако въобще стане) ще е голяма одисея. Имай в предвид, че това са истински машини, просто пример - ако в един Dell Precision наблъскаш компонентите на горния AlienWare(пак на Дел), Precision-a ще струва поне 2-2.5 по-скъпо.
    За Acer-a - наблъскан е с яки компоненти, но само като видиш, че е с гланцов дисплей за 3к лева, ти се отщява да го обмисляш изобщо. Изработката му е на свелинни години от горепосочените. Тошиба - те даже нямат модел в този клас.
    Аз лично бих се спрял на elitebook-a, защото може да се намери на най-поносима цена. Например : http://laptop.bg/#/laptop/HP/8730w/2557, че е и с поносимо тегло, което не е за пренебрегване.
    Ако имаш конкретни въпроси питай.

19. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    За HP само негативи съм чувал и в БГ и в чужбина, то не им горяха хардове, график карти, проблеми с дисплея, затова съм доста скептично настроен. Значи какво и за какво търся: няма да играя на него тежки игри или да ползвам тежки програми, основно покер, филми, музика и нет. Точно за това търся основно големия дисплей с висока резолюция и от там нататък процесор, рам, график карта и др. Но искам като го купя да не мине година две и да е с морално остарели компоненти, както този:

http://laptop.bg/#/laptop/ACER/Aspire 8735G/2740

Той има сравнително добри компоненти като изключим процесора.

Относно сумата е доста относително понеже цените в БГ сайтовете са с по 300 евро по високи за подобни модели, а и няма никакъв избор. Ще се радвам да ми предложиш модели до 3000-3500 лв за да видя за колко ще ги намеря в Германия

20. tiltproof

tiltproof
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    61
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Не случайно ти написах - "Тези HP нямат нищо общо с другите им боклуци", защото предполагах, че си чувал подобни неща. Можеш да си абсолютно сигурен в качествата на elitebook серията. Аз също бях скептично настроен. Ще ти намеря линкове да си прочетеш. Малко по-късно ще проверя по конфигураторите на hp/dell/ibm, няколко примерни конфигурации и ще пиша пак. Ако се интересуваш още от евтиния лаптоп, пиши.
    Реално машина за 3000-3500 в БГ, ще покрива нуждите ти на 500%. С тези пари не се купуват просто компоненти, купуваш си качествена изработка и материали, отлично проектирана/обмислена машина, качествен дисплей с по-добри ъгли на видимост, много,много по-вярно цветопредаване, доколкото е възможно по-дълъг живот на компонентите. И за 6к лв. да вземеш, пак ще е стар след няколко месеца.
    Забравих да спомена: не очаквай кой знае колко от гледна точка на звук.

Сподели страницата