1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Интересна ръка на живо от Сан Ремо.

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от IamBuddhaa, 26 април 2011.

1. IamBuddhaa

IamBuddhaa
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    258
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +59 / 3 / -0
    Покер ръце:
    Искам мнения и разсъждения по ръката тъй , като на мен ми се стори супер трики , тъпа , левелване и какво ли още не.
    Такам ситуацията е следната
    500+50е сатилит , 4000 начален стак.
    Играя на маса пълна с олигофрени и един добър играч , точно срещу него е ръката.
    А играча , тая година рънна доста дееп на WSOP , един германски хърватин много висок , викаше като луд като му върза някаква ръка ...
    Така ето я и ръката 9 хендед , тои отваря от късна на 300 , 50/100 аз имам 6.8к , той ме покрива , той имаше някакъв странен имидж , но като цяло ТАГ. до мен има 2 кола
    аз също плащам със КQs блинда и той се вкючва.
    1550 пот , 5 играч . Флопа е К96 райнбоул , той чеква този флоп , без дори да се замисли , до мен всичко е чек , и аз бетвам 450 с чистата идея да индусна някакъв блъф или да взема валю от всякакви по слаби ръце искам да каже , че стаковете на ББ , и играчите между него и мен бяха с по 3к и бях едни дядовци , които дет се вика си беха метнали картите ...
    Тогава той си ме чек рейзва на 2250 ? ? ?
    Кво подяволите правим ние ? Сайзинга е безумен според мен , боарда е супер сух ,
    дядовците в ръката не е нужно да обеснявам какви бяха 9 , 6 , гът шоти простотии винаги колват ... не би ли требвало лошия да бетва вингаи тука КХ или АА ...
    Аз така написах поста , че то май стана ясно , че са ме чукнали , ама все пак , как виждате ситуацията ?

2. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,735
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +441 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Епа виждам ги че можеш да фолднеш - не си набил пари(7-8 блйанда) оставаш с добър стак, масата ти е пълна с чушки и ти имаш спорна ситуация срещу единствения, който може да ти прави проблеми.

А тоя го помня - беше някъв баскетболист и верно викаше много ама май е пичага като цяло.

П.п А и въпреки че е драй борда бих бетнал малко повече, все пак не искам да индюсвам с тая ръка не ми е комфортно да нашия 70 блайнда(дядовсците ще си колнат инста с гът няма никога да рейзнат).

3. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Много тъпо става когато бетнеш да индюснеш и после те рейзнат и се чудиш индюсна ли или се наби на монстера :)

4. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    тоя ако не е сетнал па на :)

5. YoUarMyBaby

YoUarMyBaby
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    89
    Трофейни точки:
    21
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ne mogesh da mu foldvash na flopa spored men sled kato si betnal po malko ot edna treta a i si v poziciq na vsi4ki, Toq moge da ima 78 ili da e reshil da pravi nqkav sick play ako etakav igarach, a i sizinga e naitina stranen Moge i da ima k ili set ama spored men ne tolkova chesto Callvash si drugite 1800 na flopa i reshvash na turna . Toq na turna ako e bluffiral nqma da prodlagi spored men ,chesto shte chekne i k dori za pot control i zashtoto shte mu e nekomfortno da stackva , V karqna smetka dori i da gi zagubish tiq 1800 i da ostavash si s 40bb Mogesh da foldnesh ako beshe betnal poveche pone half pot ili oshte pri ntoq ti bet na flopa fold na men ne mi haresva.

6. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,248
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +336 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Не си казал колко е средния стак в момента, ама 68bb стак като за сателит ми се виждат доста. Фолдни си флопа и си цъкай кротко, тук не играем за първо място.

7. Queen

Queen
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    240
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +2 / 0 / -0
    Покер ръце:
    ...А и да играехме, едва ли кол/рейз щеше да ти помогне много да спечелиш турнира. Тук може и да е блъф, може и семиблъф да е, но в по-голяма част от случаите ще е поне 2 чифта. И още нещо, (питам като неразборащ) при стак от 68 ББ има ли място за подобни маневри, каквито си решил да правиш след като с 2 потбета и си ол-ин? В смисъл: нямаш нътс, нямаш дори монстер. Искаш да индюснеш рейз (предполагам по-малък или пък кол) - индюсваш го. Ама кво от това. Ръката ти не е достатъчно силна, за да извличаш огромно велю (лично мнение)...
    Все пак съм доста класи отдолу в турнирния покер и само споделям виждането си.
    И 1 проникновение...: в турнирите почти винаги отпадам с по-слабата ръка, защото си мисля че някой ме краде или блъфира.... и много рядко след бедбийт. Хората по-често си играят картите вместо да правят маневри!

8. Spitfire

Spitfire
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,014
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +263 / 29 / -33
    Покер ръце:
    Ако си играе сета срещу теб така явно трябва да имате доста заигравки и да очаква да имаш от типа мислене : " Той знае, че аз зная, че той знае ... " или да те мисли за доста слаб, а и отделно дори да го има това - пак сайзинга му е прекалено голям ...
    Единствената ръка, с която ми харесва линията му е АК (и понякога KQ ? ) и евентуално 78, но ме съмнява да мисли толкова дълбоко за да играе 78 и така
    Всичко останало е ??? random why is this guy betting 1/3 pot ръка

Но като цяло щом е сателит и ти имаш 68бб - ще останеш с 60, ще си фолдна

Последна редакция: 27 април 2011
  9. scared

scared
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    443
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +13 / 0 / -1
    Покер ръце:
    +1 fold 60BB perf..

10. Pro2type

Pro2type
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +206 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Ами и според малко е труден фолд-а именно защото сме бетнали малко т.е. хем сме искали да индуснем хем ако сме успели сега не не сме сигурни. Но според мен лично когато борда е сух доста по лесно е да слоуне нещо и да ре чек/рейзне (макар сайзинга му да е абсурден) но от гледна точка на това че имаш доста блиндове отзад и си дал сравнително малко а ситуацията определено е "трики" аз бих фолднал също освен ако нямам някакви рийдове и наблюдения за човека.

Сподели страницата