1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Има ли БГ Банка без такси за теглене?

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от pacnytuh0, 24 февруари 2014.

1. pacnytuh0

pacnytuh0
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Здравейте,

Искам да попитам дали има някоя останала наша банка, която да не взима такси за теглене на каса. Тъй като сегашната ми банка (ДСК) почна да взима такси независимо от сумата която се тегли.

Искам да си отворя нова сметка някъде но нямам инфо за никоя друга банка все още, относо таксите им.

Засега имам инфо че само ЦКБ и Булбанк са ОК.

Благодаря

2. Ivailo15

Ivailo15
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    22
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Allianz.

3. Bighazelnut

Bighazelnut
    Expand Collapse
    Value Control

Съобщения:
    1,560
    Трофейни точки:
    63
    Оценки:
    +58 / 1 / -6
    Покер ръце:
    ЦКБ, нямат такса за получаване на пари от чужбина, moneybookers!

4. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Това за ЦКБ изобщо не е вярно, ако не си сигурен не заблуждавай хората!

5. EasyGame

EasyGame
    Expand Collapse
    Well-Known Member Resource Gardener

Съобщения:
    4,196
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +219 / 6 / -22
    Покер ръце:
    ЦКБ до 100 евро е free, от 100 до 500 има такса 4 евро, над 500 си имаха някакъв процент.

6. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    30 лв ми взеха от цкб за 350 еу withdraw от skrill :)

Но пък за сметка на това банковите трансфери винаги ми пристигат за 1 ден

7. mas7ermind

mas7ermind
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Fibank няма такси за преводи от чужбина и таксите за поддръжка са минимални /50ст/

8. Mitiozo

Mitiozo
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,301
    Трофейни точки:
    36
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    +1

За теглене от каса вземат 1лв. Което не мисля че е мега болка за умиране, при положение че токущо скрилл са те боднали 2-3% за превалутиране :)

9. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +447 / 10 / -17
    Покер ръце:
    И двете твърдения не са верни.

За теглене:
    - до 2000 лв. е 1лв
    - до 5000 лв е 5лв.
    - над 5000лв е със заявка 5лв + 0.3% от сумата

Като се има предвид че до миналата година бяха с такси 50 стотинки за суми до 5000 лв - сега увеличението си е направо десеторно(тук има една схема да теглите колкото си искате без такса - открива се едноседмичен/еднодневен депозит за сумата която искате да изтеглите и я теглите в датата на падежа, тази схема важи за всички банки мисля(трябва да проверите дали имате такси ако теглите от депозит в датата на падежа просто, както и да нямате такси по отркиване, закриване и обслужване на депозита, но повечето банки нямат)).

За получаване на пари:
    - до 10 000 евро без такса
    - над 10 000 евро - 10 евро такса.

Последна редакция: 7 март 2014
  10. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Аз тегля от банкомати, увеличил съм си лимитите до максимума. Курсовете на размяна са малко по-добри. Удобно и бързо е.

11. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    Обаче според мене в пъти по-сигурно е да дадеш 1 лв. на касата след всяко теглене, вместо да теглиш от бързия банкомат с опасност да ти лапнат страшно много пари от сметката ! Пък и не се налага да си носиш дебит/кредит картата :) но това е мое мнение ;)

12. margenov

margenov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    208
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +3 / 1 / -1
    Покер ръце:
    Просто няма да теглите през 2 дена по 50 лева и всичко ще е ок. Теглиш си по-дебела сума и си държиш това, което не ти трябва за момента вкъщи.

13. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Не става въпрос за 1 лев. За да тегля от каса, трябва да отида до банката, да чакам опашка и т.н. Повечето банкомати също вземат левче. Няма опасност да ми лапнат много пари, защото големите пари са в сметки към които няма закачени карти. В сметките към картите има дребни пари. С електронно банкиране прехвърлям, колкото ми трябва и тегля/пазарувам. Така че няма проблеми! Носенето на карти не ми тежи, но да ходя и чака в банката ... няма смисъл.

14. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    лично аз чакам по макс 10-15 мин специално за фибанк и като си пусна някоя игра на телефона времето хич не се усеща, а това че няма нужда от дебит/кредит карта го казах в смисъл че дори да си изгубих портфейла можеш да си спокоен за дебит/кредит картата

15. pacnytuh0

pacnytuh0
    Expand Collapse
    New Member

Съобщения:
    3
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Хора мерси за отговорите ама бягате от темата малко...

Интересува ме конкретно таксите при теглене на каса - защото почти всички банки имат такси на банкоматите си (с техните карти). Мразя да плащам такси, дори да са малки.

В Булбанк няма такси за теглене до 2000лв. Но има такси за входящите преводи (мин. 7 EUR) което е безумно. Аз тегля малки суми, горе долу често и тези такси ще ме убият. В момента съм в ДСК и входящ превод над 100EUR/200лв ми струва 6 EUR, което е безумно и затова трябва да тегля от Stars по 200лв макс на транзакция.

16. n1ck

n1ck
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    205
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Схемата на Зографа със свободните депозити по 1 ден е най-добрата.

Също така си направих дългосрочен свободен депозит (1 година), който се подновява сам, има си IBAN, работи като банкова сметка и няма никакви такси зап поддръжка.

17. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    значи по мои сметки във ФИБАНК със дебитна карта, ако пратиш евро в левова сметка ти взимат 1 % от сумата, 50 ст. на месец такса за поддръжка на картата, 20 ст. на теглене през техен банкомат и за теглене до 2000лв. през касата - 1 лв., като там имаш право всеки ден да теглиш ! Като цяло според мене си е добра офертичка :)

18. toxic

toxic
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    923
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +46 / 13 / -6
    Покер ръце:
    Е ако си загубиш портфейла нали парите ти в кеш ще са в него. :D
    А ако на картата изшкуриш числата отзад след като си ги запишеш, не могат да ти вземат нищо от нея.

Ако сметките са твои, при прехвърляне от еврова сметка в левова няма никаква такса. Превалутира се само и това е. Последното прехвърляне беше преди около 2 седмици. Размениха ми на курс 1.9498607.

Абе излагате се. Ще спестя 1 лев, петдесет стотинки. Все едно ... едно кафе не може да се пие с левче.

Последна редакция: 10 март 2014
  19. awd741

awd741
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    209
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +22 / 1 / -6
    Покер ръце:
    знам че се превалутира, но за мене това си е чиста такса равняваща се винаги на 1 % горе-долу и да ти кажа не всички теглят по 200 лв на месец че този 1 % да се равнява на 2 лв. ! А за портфейла ще кажа само че просто има шанс ако го изгубиш да не ти вземат и парите от дебитната карта, а не че нямат да ти вземат парите в него , то това си е почти задалжително :( но смятам че няма нужда да спорим по този въпрос повече, защото всеки сам може да си реши кое е най-добро за него, просто човека пита и аз му давам вариант ;)

20. mas7ermind

mas7ermind
    Expand Collapse
    Member

Съобщения:
    19
    Трофейни точки:
    1
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ако теглиш често от банкомат и те притеснява че има такса си вземи Debit MasterCard от фибанк 1.50 такса на месец и без такса от банкомат на която и да е банка.

Сподели страницата