1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Играта на ниски нива (10 нл и надолу)

Дискусия в 'Общ покер форум' започната от Zamio, 20 декември 2009.

1. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Прави ми впечатление, че когато някой като мен постне ръка от ниските нива по-сериозните играчи коментират нещата грешно според мен. Основното, което имам напредвид, е че изхождате от това, че играчите по ниските нива плащат с какво ли не. Според мен пък на 2нл 5нл 10нл играчите са мнооого по тайт отколкото на 100нл 200нл и нагоре. Аз играя 5нл. И си имам правило, което според мен е доходно дългосрочно (доколкото 5нл въобще е доходен :p). Ако на флопа сме трима лимпери и има 15ц-17ц пот, съм задължително 10ц бет - НЕЗАВИСИМО КАКВО ИМАМ. Просто това е 2/3 пот бет, тоест в в 2/3 от случаите другите трябва да са фолд за да съм напред. Така както си засичам те са фолд доста по-често. Мисля, че тази тактика на 100нл би била ужасно губеща. Това ме кара когато ударя наистина силен флоп да се опитвам да слоуплейвам или бет 5ц.... Или повече например 25 (на принципа ако има - има.) Та изовбщо идеята ми е, че да има идиоти които си плащат със всичко, но са много нарядко за съжаление (поне в покерстарс, ако ми препоръчате някакъв по-добър сайт за игра дето да има по-добри условия грайндване в ниските нива ще съм благодарен. Попринцип съм печеливш играч на 5нл и в момента събирам банка за 10 нл, досега да съм събрал но исках да изтегля 100$, колкото да знам, че не играя с мои пари) Между другото на това ниво има и много интересни случаи, които се случват често, например на ривъра пота е 1.2$, някой бетва 15ц и другия е фолд.... (виждал съм и фолд при 5ц бет на голям пот WTF?!?!) При AQ покет карти (отсреща) и пот 27J и бет 1/2 пот е много по вероятно ми фолднат, или на търна със сигурност ако не му влезе. Общо взето това исках да кажа, че за съжаление играят много тайт... Между другото префлоп никой не се набива почти с нещо различно освен КК+ понякога АК и мноооого рядко с QQ. С по ниски чифтове се пробват единствено шортстаковете или хората, които трябва да платят на шортстак, който е воув префлоп. А дори и на драй борд на флопа никой няма да плати шоув с АK.......

Просто исках да понапиша някои неща, които са ми направили впечатление и да видя какво мислите.

2. radotdr

radotdr
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    1,430
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +8 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Ко речи ? :D:D:D

Майтапа настрана поста ти е много оплетен и лично аз нищо не схванах :) личи си начинаещ и мислите ти са омешани. Щом си си изградил някаква стратегия на игра и ти носи успех продължавай да я ползваш, но не мисля че играчите на горните нива дават грешни съвети за ръцете на ниските нива :):)

Успех !!!

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,737
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +446 / 10 / -17
    Покер ръце:
    Очевидно е че трябва да спреш да играеш в старс, не бих теглил пари на твое място просто бих преместил всичките си в друг сайт с добър депозит бонус за да го избия(бетсейф е добро предложение) на 10нл.

Относно останалото от поста ти аз лично не го разбрах:).

4. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    При 2/3 пот бет мисля ти стига да фолдват в над 40% от случаите за да не си на печалба, а не 66%. Предполагам пропускаш, че ти се връщат твоите 2/3 когато прибереш пота.

А иначе не прочетох внимателно но според мен си прав, че за човек който играе 200нл е голям зор да се впряга и да ти даде максимално добър съвет за конкретна ръка на микро нива, аз им се възхищавам че го правят.

5. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    377
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -0
    Покер ръце:
    мноо оплетен пост наистина хаха :)
    само тази мисъл мога да коментирам аз
    "Ако на флопа сме трима лимпери и има 15ц-17ц пот, съм задължително 10ц бет - НЕЗАВИСИМО КАКВО ИМАМ"
    значи по принцип ти трябва да се озоваваш в лимпнат пот с 3ма лимпери единствено ако си голям блинд с боклук и чекнеш.ако си в позиция или рейзваш или си фолдваш.

"Това ме кара когато ударя наистина силен флоп да се опитвам да слоуплейвам или бет 5ц." -може да имаш небалансиран сайзинг на бетовете на 5нл само че това трябва да се изразява в малки цбетове когато нямаш и силни когато имаш... не слоуплейвай силни ръце...

гл

6. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Веднага ме нападате. Аз също съм благодарен за, когато ми дават съвет и го оценявам. Просто много често се казва, че играч на ниско ниво да не се блъфира щото винаги плаща. Основната ми теза е - играчите на микронивата са по-тайт от тези на високите. И да Брийз прав си относно 40%. Наистина е така и си е печелившо. И самия факт, че тази стратегия няма никакво приложение на високите нива според мен доказва, че там играчите са по луузСъщо така по високите нива се виждат "sick call" много по-често отколкото на микронивата това. Но след като дразни тази тема и ме нападате, предлагам на някой от модераторите да я изтрие. .

7. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    не, бре, никой не те напада, просто нишката на мисълта ти в първия пост е трудна за следене :)

8. ShLiM

ShLiM
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,883
    Трофейни точки:
    38
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    kato cqlo si prav 4e na micro nivata sa po tight ot kolkoto na low i mid stakes
    ne sym siguren 4e v Stars e taka de, 6toto tam nqma rb v 4ista forma i si miuslq 4e ne bi trqqlo da ima mnogo regove nitove kakto primerno v ipoker

9. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Да, Тундер. От големия и малкия блинд основно го правя това. Но и от която и да е позиция когато съм се лимпнал и съм миснал флопа. И независимо дали съм първи или последен - бет 10ц. Освен ако преди мен някой не е бетнал де. Ами да проблема е ,че си фолдват когато имам силна ръка. Точно затова гледам максимално по-често да правя това със задължителния флоп бет и се радвам като ме хванат 1-2 пъти да блъфирам, защото после получавам шанс да ми се изплатят. Така, че като си блъфирам се радвам независимо дали ме хващат или фолдват. И без това често си случва да си бетна флопа 10ц, търн 5ц и ривър 5ц и НЕ МЕ РЕЙЗВAT?!??! и понякога показва 2-3 нътс........

10. ThuNDeR

ThuNDeR
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    377
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +67 / 5 / -0
    Покер ръце:
    Ако постоянно ти фолдват на флоп бетовете ще е още по-доходно да изолираш лимпери и да цбетваш като така ще печелиш повече пари без шоудаун,а и ще си увеличил пота префлоп и ще можеш да спечелиш повече пари,ако наистина хитнеш силна ръка с големи бетове до ривъра.не лимпвай... по-трудно ще печелиш флопове,които ги вижда половината маса + това нямаш инициативата в ръката и по-трудно ще ти повярват,че имаш нещо.
    Това,че някои ти фолдва на бет когато флопнеш монстер не е причина да не бетваш... това най-вероятно си е най-добрия начин да му събереш парите(освен ако нямаш риид,че ще тръгне да прави простотии,ако не цбетнеш примерно,но цбет с монстер обикновенно няма да е грешно ,освен може би QQ на Q72r или бордове,които крашваш от този тип)

11. TheUnknown

TheUnknown
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    51
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    То май си зависи от мрежата , в betsafe на 10нл съм забелязал че голям процент от играчите плащат един залог на флоп с чушки ( не знам дали искат да хитнат или просто имат план за нататък) така че съм си изградил стратегия че ако ще блъфирам съм 2 barrels.

12. getbigboy

getbigboy
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    773
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +17 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Рибите защо лимпват? Защото искат да видят флоп ефтино и се надяват да хванат нещо. Е каква е разликата тогава между рибите и теб ? Нивата не са от толкова голямо значение, а играчите, един нит 12/8 на 10нл играе горе долу така както същия на 100нл.

Последна редакция: 20 декември 2009
  13. elbotron4ev

elbotron4ev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    71
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    na 4 nl nqma da slow playna i royal daje over bet over bet reis reis reis qko loooooooosssss

14. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    е да де over bet over bet reis reis, само че ще приключиш на първия оувърбет защото са 100% фолд, на висок флоп от 1 боя.

15. konselieri

konselieri
    Expand Collapse
    Moderator

Съобщения:
    2,619
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +366 / 4 / -8
    Покер ръце:
    :D Човека говореше примерно

16. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    да де, но наистина на ниските нива като видят три карти от една боя и веднага решават, че имаш флъш. Мноооого ги е страх от 3 карти от една боя. Въобще флъш трудно се изплаща, освен от по-нисък такъв. Лесно се блъфира на него. Най-лесно се изплаща стрейт, най-незабележими са за хорат някак. плащат си докрай на 1 или 2 пеър.

17. Tapun4o

Tapun4o
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    110
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +1 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По-скоро са по-пасивни, а не тайт, даже са екстремно луз префлоп, но понеже са пасивни постфлоп ти се струва че са тайт. С покачването на нивата се покачва агресията и се променят възгледите. Като че се преминава от лууз пасив през тайт пасив, тайт агр към лууз агр и маниакалност/дори буквално хахаха/ Сякаш, на най-високите нива има завръщане към корените - играе се всичко, което дава абсолютна непредсказуемост, рейнджа става абстракция :D Това прави коментара на един мидъл стейк играч неадекватен, според теб, сякаш дървен, ограничен. Само че общо взето играчите на средните нива са преминали през дисциплината и търпението и могат да аджъстват, знаят доста по добре от тези на ниските нива, как да експлоатират. Например: "Ако постоянно ти фолдват на флоп бетовете ще е още по-доходно да изолираш лимпери и да цбетваш като така ще печелиш повече пари"
    Така, че вместо да анализираш мненията на играчите с опит и знание се вслушвай в техния анализ, защото не е важно развитието на някакви ръце, протичането на мисълта по време на ръцете. Тоест съвет от про може да се окаже грешен при анализ на ръка, от гледна точка на резултата, но едва ли от гледна точка на парадигмата за печеливш покер.

18. rimpev

rimpev
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    206
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    NEVER EVER bluff at micro stakes, play ABCpoker. Period.

19. Glista

Glista
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    783
    Трофейни точки:
    33
    Оценки:
    +25 / 1 / -0
    Покер ръце:
    Cbeta e bluff i at the same time e ABC poker. Zna4i da ne Cbetvame taka li? Tova sa gluposti nqma takova neshto kato never ever v pokera.

20. Zamio

Zamio
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    679
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +56 / 7 / -3
    Покер ръце:
    Аз немога да си представя играта си без блъфове.... Как ще ми се изплатят като ми влезе? Аз се стремя да блъфирам на дребно. Така хем ако взема-взимам с нисък залог. А ако ме хванат си градя лууз имидж, който после ми се изплаща като ми дойде нещо. Истински си ръце се стремя да бетвам по-силно. Според мен не обръщат играчите особено внимание на размерите на бетовете на нивото. Например на пот 1,5$ ефекта който ще постигнеш с бет 50цента е еднакъв с този от 1$. Ако има ще плати или шоув например, ако няма е фолд. Затова блъф 50 цента, валюбет в интерваа между 1-2 $ Комантара на тапунчо е много добър и описва добре нещата според мен.

Последна редакция: 21 декември 2009

Сподели страницата