1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Играта на Лукойл

Дискусия в 'Общи приказки' започната от Zografa, 21 август 2011.

1. Zografa

Zografa
    Expand Collapse
    Super Moderator Staff Member

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Не знам на какви бензиностанции пълните, но като цяло Лукойл са едни от най-популярните и със сравнително качествени бензини(за България, в същност след доста четене из форумите на популярните марки коли, доста тестване на различни бензини смея да твърдя, че най-доброто което можете да очаквате от колата си е с бензин А98H от Лукойл + добавка на кастрол ТБЕ).

Както някои от вас знаят имат игра за 1000 литра гориво:

Дайте да абюзнем малко системата и да им вземем 5-6 тона гориво:). Аз имам за размяна картите
    "Пълен"
    "Й"
    "У"

Търся картите "О"(капката) и още едно "Л", както и "Напред". Склонен съм за размяна и заплащане на разумна цена:). Пишете съобщение тук или на лично ако имате нещо за размяна/продажба.

Последна редакция: 21 август 2011
  2. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    603
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +192 / 10 / -9
    Покер ръце:
    Имам "Л" мога да ти го подаря ако искаш. :)

3. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Deal:)

4. ceno83

ceno83
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,001
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +113 / 2 / -3
    Покер ръце:
    капката "0" едва ли някога ще я откриеш :) 5-6 тона ще е трудно при положение че са пуснали в обръщение само 100 капки, и като се има в предвид че сме в БГ най-вероятно не са 100 а 10 , с пълен напред е същия ташак :)

5. NikolayBibov

NikolayBibov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    603
    Трофейни точки:
    58
    Оценки:
    +192 / 10 / -9
    Покер ръце:
    Ako se sdobiesh s drugite , shte ti q dam vednga. Uspeh :)

6. Breeze

Breeze
    Expand Collapse
    Administrator

Съобщения:
    1,566
    Трофейни точки:
    48
    Оценки:
    +61 / 1 / -6
    Покер ръце:
    това ми напомня вероятно първата игра от тоя сорт в БГ след 10 ноември '89, беше на кока кола, събираха се срички за "весела коледа" и всичко живо имаше ве..ла коледа без се-то (или може би ле-то липсваше)

7. 2easy4me

2easy4me
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    165
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    да,
    преди 6-7 години имаше игра да събереш "КОКА КОЛА"
    и всички имаха "КОКА КО...А"
    Който го събереше взимаше мн яка чаша....

хехе аз бачках в 1 склад за дистрибуция на кола/бира и абюзвахме яко... като наклониш бутилката и се виждаше коя е буквата отдолу xDDDD

А това за лукойл... имам 3 К-та до сега хаха :)

8. Brigov

Brigov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Имам 2ма познати, на които им се падна капката - единият е кръстника ми и на него първото му талонче беше с капка. Аз имам към 30 талончета - всичко без капката. ПЪЛЕН НАПРЕД го събрах, но аз и преди това си имах карта за отстъпка.
    Един познат, който бачка на Лукойл ми каза, че само на тях са им донесли над 5000 талончета.

9. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,016
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +286 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Не знам кво пише по форумите, но много добре мога да усетя разликата в качеството и най добрия бенз в България с който съм карал е на OMV ! Сега дано аз да не съм причината за това, което ще стане в темата, но то така или иначе ще се случи. Все пак да не забравяме, че истината се ражда в спора ! ОMV MaxxMotion 100 е най доброто и го препоръчвам за всички бегачки и спортни мотори [​IMG]

10. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Ами горивото на ОМВ е купено от Лукойл, както и това на Шел, ОМВ купуват 98 и му ръгат добавки - това е варианта там. 100 октанов бензин би трябвало да има истински на ЕКО и на Ромпетрол(те си внасят собствен бензин). За този на ЕКО само добри неща чувам а и покарах малко с такъв(но в Гърция) и като цяло бях доволен. Ако ми изпадне карта за отстъпка там може и да почна да зареждам там.

11. Hristo82

Hristo82
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,016
    Трофейни точки:
    83
    Оценки:
    +286 / 11 / -50
    Покер ръце:
    Аз съм чувал и то от различни източници, че само 100 отктановия на ОMV се внася от Австрия, а другите са от Лукойл и от Румъния, защото OMV имат собствена рафинерия и в Румъния.

12. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Аз не говоря от къде какво съм чул, а какво ще ти кажат ако питаш от къде си купуват горивото и каква е официалната информация. Същото е и с ШЕЛ - бензините в тези 2 вериги са изцяло от Бургас и просто им ръгат добавки. В лукойл 98 е чист без добавки, аз за това казах че си сипвам и кастролче към него.

Ако искаш истински 100 октана по добре ЕКО да пълниш.

П.п Мисля че форума си има нужда от една такава тема да си каже всеки къде пълни и защо. Естествено не съм роб на някоя бензиностанция казвам само от опит с кое върви по добре/по зле и естествено цена/качество фактора.

Еко лукойл и ром петрол имат карти за директни кеш отстъпки, ОМВ не. Шел само негативни неща чувам за тях(може би с изключение на новия В пауър рейсинг 100).

13. ngl11

ngl11
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,244
    Трофейни точки:
    53
    Оценки:
    +25 / 1 / -2
    Покер ръце:
    http://www.eko.bg/NewsDetails.aspx?lan=1&id=374
    Няма никакви ограничения по отношение на начин на плащане, многократно зареждане в рамките на 24 часа или подобни. Мисля, че от попълването на формуляра до получаването на картата бяха към 5 дни.

14. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    Аз също съм най-доволен от бензина на OMV. Сипвам Max Motion 95 (преди Carrera 95). защото забелязах, че колата върви по-добре и харчи малко по-малко с него, спрямо обикновения 95, така че 9-те стотинки разлика на литър си струват. Много хвалят Max Motion 100, но вече идва доста по-скъп и мисля, че не е рентабилно.

От Шел съм адски недоволен, голям боклук. От Лукойл съм сипвал 2-3 пъти само и не мога да изкажа кой знае какви впечатления. Чувал съм много хубави работи за Ромпетрол, ама имат развита мрежа от бензиностанции само в североизточна България.

Би било полезно също така да споделите какви добавки сипвате, колко често, с каква цел и на какви цени ги вземате.

15. Zografa

Zografa
    Expand Collapse

Съобщения:
    3,725
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +422 / 10 / -16
    Покер ръце:
    Castrol TBE за бензин и TDA за дизел - това според доста хора са най-добрите добавки, аз ги сипвам от скоро(бензин струва 15-17 лева и стига за 250 литра гориво), за сега определено има ефект с чист бензин съм на лукойл - разхода ми падна с 0.5литра някъде и двигателя като че ли работи по добре, но още нямам много навъртяни колометри за да кажа(за дизелите казват че бил много ясно изразен ефекта на добавката така че който има да ползва и да каже). Не знам дали има смисъл обаче ако си сипвате от тея максмоушъни итн те вътре си ги имат тея неща.

Последна редакция: 21 август 2011
  16. Brigov

Brigov
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    70
    Трофейни точки:
    6
    Оценки:
    +0 / 0 / -0
    Покер ръце:
    Аз зареждам на Лукойл, но скоро мисля да пробвам Ромпетрол, защото в доста автофоруми ги хвалят. За Еко също има добри мнения.
    Добавка слагам Castrol TDA. За дизел смятам, че е най-добрата.

17. neveroddoreven

neveroddoreven
    Expand Collapse
    BPF Champ

Съобщения:
    729
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 1 / -6
    Покер ръце:
    +1 za maxxmotion 95, mnogo dovolen sym si ot OMV, opredeleno minus za Shell i neutralen za Lukoil :)

18. ROSSI

ROSSI
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    249
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +0 / 0 / -1
    Покер ръце:
    То май работата е не кой какви добавки хака, ами кой най-малко го разрежда......

19. ElemenT

ElemenT
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    250
    Трофейни точки:
    16
    Оценки:
    +4 / 0 / -0
    Покер ръце:
    По колко се слага от тия добавки на пълен резервоар? На моята кола май е 50л.

20. alabala

alabala
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    2,250
    Трофейни точки:
    98
    Оценки:
    +339 / 6 / -5
    Покер ръце:
    На всяка добавка си пише дозировката.