1. Този форум използва бисквитки. С посещаването му, Вие се съгласявате с метода ни на тяхното използване. Научете повече.

Игра срещу фишове.

Дискусия в 'Дискусия на покер ръце' започната от mitkos, 25 декември 2014.

1. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    Покрай Коледата се оказах в ситуация, в която не съм бил до сега. А именно да имам по няколко (3+) колинг стейшъна на маса. Като става въпрос за играчи с VPIP над 90% и фолд на cbet под 20%.
    Опитах да отварям префлоп до 10bb+ за да виждам флоп с по-малко хора, но на тях им се играе и се оказвам в големи потове с маргинални ръце и още трима играчи.

Как бихте аджъстанли в тази ситуация?

Последна редакция: 26 декември 2014
  2. Seth

Seth
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    873
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +327 / 3 / -3
    Покер ръце:
    Разшири си рейнджа пре, всички Аxs, Kxs са задължителни от всяка позиция. 3бетвай ги много в позиция, дори с целия рейндж, с който искаш да видиш флоп, но им фолдвай на 4бет (повечето фишове не 4бетват на блъф). 3бетвай една идея повече останалите регове на масата на блъф. Не позволявай на останалие регове да изолират фишовете, колвай им в позиция, колд 4бетвай ги и т.н. Използвай небалансирани сайзинги постфлоп, като хитнеш топ пеър + пот бетвай, овър бетвай стреми се да вкараш повече пари до ривъра. Като барелваш с дроуве блъфирай ривъра, ако миснеш.

3. ilpm

ilpm
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    595
    Трофейни точки:
    18
    Оценки:
    +40 / 2 / -2
    Покер ръце:
    Играй в хайв , там има 3+ риби 90% от времето :)

4. mitkos

mitkos
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    1,093
    Трофейни точки:
    78
    Оценки:
    +195 / 5 / -20
    Покер ръце:
    @Seth
    Повечето неща, които си написал ги правя. Не блъфирам ривъра понеже ми се струва нелогично срещу стейшъни. Но пък така губя доста големи потове, когато не ми излизат дроуовете.

@ilpn
    Чувал съм, че е така и мисля да пробвам тази мрежа.

Благодаря за отговорите!

5. Clark

Clark
    Expand Collapse
    Well-Known Member

Съобщения:
    394
    Трофейни точки:
    43
    Оценки:
    +98 / 3 / -6
    Покер ръце:
    Според мен е по-добре да се играят по-пасивно дроуовете. Чекваш си ги и като хитнеш, валю бетваш големи суми - пот бет или овърбети - и те си изплащат.

Сподели страницата